Skip to content

İPhone Ekran Onarımı İçin En İyi Seçenekler

12 de Mayıs de 2021

Herkes zaman zaman iPhone veya iPod touch’ını düşürür. Çoğu düşüşün sonuçları ciddi değildir, ancak bazı durumlarda ekranlar çatlar veya parçalanır. Bu çatlaklardan bazıları, cihazınızın kullanımına müdahale etmeyen küçük kozmetik problemlerdir. Diğerleri o kadar geniştir ki ekranı görmek veya iPhone’u kullanmak çok zorlaşır. Pek çok işletme, düşük maliyetli iPhone ekran onarımı veya ekran değiştirme hizmeti sunar, ancak dikkatli olun: Dikkatli olmazsanız, garantinizi Apple’dan geçersiz kılabilir ve sunduğu tüm destek ve avantajları kaybedebilirsiniz.

Kırık Iphone.
Getty Images

Garanti Altındaysanız iPhone Ekran Onarım Masrafları

Standart iPhone garantisi, kazayla meydana gelen hasarları kapsamaz; bu, Apple’ın garantinin bir parçası olarak kırık iPhone ekran onarımı sunmadığı anlamına gelir. İPhone garantisinin, iPhone’un Apple tarafından yetkilendirilmiş bir teknoloji dışında biri tarafından onarılması durumunda, tüm garanti geçersizdir. Neredeyse tüm düşük maliyetli onarım atölyeleri Apple tarafından yetkilendirilmemiştir, bu nedenle onlarla para tasarrufu yapmak garantinizi kaybedeceğiniz anlamına gelebilir. Ekran onarımına veya değişimine ihtiyacınız varsa, iPhone’unuzun hala garanti kapsamında olup olmadığını kontrol etmeye başlayın. Öyleyse, doğrudan Apple’dan destek alabilir, telefonu satın aldığınız telefon şirketine gidebilir veya bir Apple yetkili bayisini kullanabilirsiniz. Değilse, bu makaleyi okumaya devam edin. Apple’ın telefonunuzu düzeltmesinin güzel bir avantajı, Apple mağazalarının iPhone ekranlarını telefonunuzu servise göndermek zorunda kalmadan değiştirebilmesidir, böylece telefonunuzu hemen geri alırsınız.

AppleCare’iniz Varsa Kırık bir iPhone Ekranını Düzeltme

AppleCare uzatılmış garantiniz varsa durum aynıdır. Aslında, iPhone ekran onarımınız için Apple’a gitmek daha da önemlidir, çünkü yetkisiz bir tamir atölyesi kullanmak standart garantinizi geçersiz kılacaktır. ve AppleCare garantisi. Bunu yaparsan, ona harcadığın parayı atarsın. Standart iPhone garantisinin aksine AppleCare, her onarım için bir ücret karşılığında iki kaza sonucu hasar vakasını kapsar. Bu maliyet büyük olasılıkla yetkisiz bir onarım atölyesinin talep edeceğinden daha fazladır, ancak garantinizi korur ve onarımınızın bunu yapmak için en iyi eğitim almış kişiler tarafından yapılmasını sağlar. Apple’ın konuyla ilgili destek sayfasında iPhone ekran onarımınızın hem garantili hem de garantisiz ne kadara mal olacağını öğrenin.

İPhone Sigortanız Varsa Kırık iPhone Ekranını Düzeltme

İPhone sigortasını telefon şirketinizden veya kendi başınıza satın aldıysanız, ekran onarımı ile ilgili politikalarını anlamak için sigorta şirketinize danışmalısınız. Çoğu iPhone sigortası kazayla oluşan hasarları kapsar. Politikanıza bağlı olarak, bir kesinti ve onarım ücreti ödemeniz gerekebilir, ancak bu combo, iPhone’u tamamen değiştirmekten daha az olabilir. Yine de iPhone sigortanız varsa, sigortanızı kullanmaya başlamadan önce tüm gerçekleri ve ücretleri aldığınızdan emin olun, çünkü birçok kişi bu tür onarımlar için sigorta kullandıklarında kötü deneyimlerden şikayet eder. İPhone sahiplerinin sigorta satın almamalarını öneririz. Neden 6 Nedenle iPhone Sigortası Satın Almamalısınız?

iPhone’unuz Garanti Dışındaysa iPhone Ekran Onarımı

Telefonunuz için bir garanti veya sigorta kapsamınız yoksa, daha fazla seçeneğiniz vardır. Bu durumda, düşük maliyetli bir tamir atölyesi size para kazandıracağı için iyi bir seçenek olabilir. Bir garantiniz veya AppleCare’iniz yoksa, bu mağazalardan birini kullanarak kaybedeceğiniz daha az şey var. İPhone ekran onarımında deneyimli ve iyi bir üne sahip bir mağaza kullanmak iyi bir fikirdir. Süresi dolmuş bir garantiyi ihlal edemeyecek olsalar bile, vasıfsız bir tamirci iPhone’unuzun gövdesine veya iç elektronik parçalarına ek hasar verebilir. Bu daha fazla soruna neden olur ve yeni bir telefon satın almanıza neden olabilir.

Yükseltmeye Uygunsanız Kırık iPhone Ekranını Düzeltme

İPhone satın alma planınızın karşılığını aldıysanız, iPhone’unuzu iki yıldan uzun süredir kullandıysanız veya yeni bir telefon şirketine geçmeyi düşünüyorsanız, daha yeni bir modele indirimli yükseltme için uygun olabilirsiniz. Kırık bir ekran, yükseltme için harika bir motivasyon kaynağı olabilir. Yükseltme yaparsanız, kullanılmış iPhone satın alan işletmelere göz atın. Kırık ekranlı olanları bile satın alıyorlar, böylece eski telefonunuzu ekstra paraya dönüştürebilirsiniz.

Gelecekte iPhone Ekran Hasarını Nasıl Önlersiniz?

İPhone ekranlarının zarar görmesini önlemek için kusursuz bir strateji yoktur. Telefonunuz yeterince düşerse ve kötüye kullanırsa, sonunda en iyi korunan iPhone bile çatlayacaktır. Yine de, birkaç basit adım kırık ekran olasılığını azaltabilir. Şunları kullanmayı deneyin:

  • Vakalar: Bazı vakalar ekran koruması sağlarken bazıları sunmaz. Sahip olduğunuz kasada ekran koruyucu olmasa bile, kasanın kendisi ekrana zarar verme olasılığını azaltacak bir miktar güvenlik sağlayacaktır. En iyi iPhone kılıfları için seçimlerimize göz atın.
  • Ekran koruyucuları: Bu ince, plastik kaplamalar genellikle ekranı çizilmelere veya çizilmelere karşı korur, ancak çatlaklara karşı biraz daha fazla koruma sağlarlar. Bir vaka daha kapsamlı bir çözümdür, ancak ekran koruyucuları iyi eklentilerdir.
  • AppleCare: Bir sonraki telefonunuz için, geçmişte satın almadıysanız AppleCare satın almayı düşünün. Genel maliyetinize biraz katkıda bulunur, ancak genellikle eğitimli uzmanlardan iki yıllık tam destek ve onarım almaya değer.