Skip to content

iPhone Fotoğraf Seri Çekimi Nasıl Kullanılır

27 de Haziran de 2021

iPhone’un Fotoğraf Seri Çekim modu, deklanşöre dokunup basılı tutarak birçok fotoğraf çekmenizi sağlar. Aksiyon çekimleri yapmak, tam olarak doğru samimi görüntüleri yakalamak ve önemli bir andan doğru fotoğrafı bulmak için mükemmel bir seçenektir. iPhone Burst modu fotoğrafçılığınızı iyileştirebilir. Bu makaledeki bilgiler iOS 13, iOS 12 ve iOS 11 çalıştıran iPhone’lar için geçerlidir.

iPhone Fotoğraf Seri Çekim Modu Nedir?

Seri çekim modu, iPhone ve iPad’de yüklü olarak gelen Kamera uygulamasında yerleşik bir özelliktir. Sadece deklanşöre dokunup basılı tutarak sürekli bir fotoğraf akışı çekmenizi sağlar. Deklanşöre tam olarak dokunamadığınız durumlarda hareketli fotoğraflar çekmek için harika. Seri çekim modu saniyede 10 fotoğraf çeker ve neredeyse sınırsız sayıda fotoğraf çekmenizi sağlar. iPhone Seri Çekim modunu kullanarak fotoğraf çektikten sonra, bunları inceleyebilir ve yalnızca istediğiniz fotoğrafları saklamayı seçebilirsiniz.

iPhone Seri Çekim Modu Nasıl Kullanılır

iPhone veya iPad’de Photo Burst modunu kullanmak basittir. Sadece şu adımları izleyin:

 1. Kamera uygulama. Bu, kilit ekranından veya ana ekrandan yapılabilir.

 2. Standartlardan birini seçmek için resmin hemen altındaki kaydırıcıyı kullanın. Fotoğraf veya Meydan resimleriniz için format. Fotoğraf ve Kare modları, Seri Çekim özelliğini destekleyen modlardır.

 3. öğesine dokunun ve basılı tutun deklanşör fotoğraf çekmeye başlamaya hazır olduğunuzda. Deklanşör düğmesini basılı tuttuğunuz sürece Kamera uygulaması saniyede 10 fotoğraf çeker. Deklanşör düğmesinin üzerindeki bir sayaç, kaç fotoğraf çektiğinizi bilmenizi sağlar.

  Ayrıca, ses düğmelerinden birine tıklayıp basılı tutarak Seri Çekim modunda fotoğraflar çekebilirsiniz.

 4. Fotoğraf çekmeyi bitirdiğinizde deklanşör düğmesini bırakın.

Seri Çekim modunu kapatıp açamayacağınızı mı merak ediyorsunuz? Cevap hayır, ancak bir geçici çözüm var. Seri çekim modu, kamera flaşı açıkken çalışamaz. Bu nedenle, Seri Çekim modunu devre dışı bırakmak istiyorsanız, fotoğraflarınız için flaşı etkinleştirin ve bir seferde yalnızca bir resim çekeceksiniz.

Saklamak İstediğiniz Seri Çekim Modu Fotoğraflarını Nasıl Seçersiniz

iPhone Seri Çekim modunu kullanarak 10, 20 veya 100 (veya daha fazla) fotoğraf çektikten sonra, muhtemelen görüntüleri seçip geri kalanını silmek istersiniz. İşte nasıl:

 1. Seri çekim modunu kullanarak fotoğraf çektikten sonra Kamera uygulamasının sol alt köşesindeki fotoğraf küçük resmine dokunun. Seri çekim modu fotoğrafları, ekranın üst kısmında yazan metin dışında Kamera uygulamasında tek bir görüntü gibi görünür. Seri Çekim (xx fotoğraf).

 2. Dokunmak Seçin.

 3. Seri çekim modu tarafından çekilen tüm fotoğrafları görüntülemek için yan yana kaydırın. öğesine dokunun. daire saklamak istediğiniz fotoğrafların üzerine bir onay işareti koyun.

 4. Tüm Seri çekim modu görüntülerini gözden geçirip istediklerinize dokunduğunuzda, öğesine dokunun. bitti.

 5. İkisinden birini seçin Herşeyi Sakla veya Yalnızca Favorileri Tut, açılan onay ekranında işaretledikleriniz.

  Seri çekim fotoğrafları ve saklanacak fotoğrafların nasıl seçileceğini gösteren kamera uygulaması

Seçiminizi yaptıktan sonra, kaydetmemeyi seçtiğiniz tüm fotoğraflar iPhone’unuzdan silinir. Seri çekim modundaki fotoğraflarınızdan bazılarını sildikten sonra fikrinizi mi değiştirdiniz? iPhone’dan Silinen Fotoğrafları Kurtarma bölümünden silinen fotoğrafları nasıl kaydedeceğinizi öğrenin.

iOS Fotoğraflar Uygulamasında Seri Çekim Modu Fotoğrafları Nasıl Görüntülenir

Geri dönüp geçmişte çektiğiniz Seri Çekim modu fotoğraflarına göz atmak ister misiniz? Kaydettiğiniz tüm Seri Çekim modu fotoğrafları, iOS Fotoğraflar uygulamasında kendi albümlerinde saklanır. Bunları nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. öğesine dokunun. Fotoğraflar Fotoğraf Albümleri ekranını açmak için uygulama.

 2. Aşağıya doğru kaydırın Medya Türleri bölüm ve dokunun Patlamak iPhone’da Seri çekim modu fotoğraf setlerini görüntülemek için

 3. Görüntüleri görüntülemek ve istediğiniz görüntüleri silmek veya saklamak için setlerden birine dokunun.

  Fotoğraflar uygulamasında Bursts albümünü gösteren iPhone