Skip to content

İPhone, iPad’de Toplu Olarak Resim ve Fotoğrafları Toplu Olarak Silme

13 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Fotoğraflar uygulamasında Fotoğraflar, silmek istediğiniz tarihi veya fotoğraf grubunu bulun ,öğesine dokunun. Seçinizve ardından çöp Kutusu.
 • Silinen öğeleri kalıcı olarak kaldırmak için simgesine dokunun. Albümleraşağı kaydırın ve En Son Silindi klasör ve ardından Seçiniz > Hepsini sil.
 • Fotoğraflarınızı iCloud Fotoğrafları ile eşzamanlarsanız, iPhone’unuzdaki görüntüleri silmek onları eşzamanlanan her aygıttan siler.

Bu makale, iOS 10 veya sonraki sürümlere sahip iPhone’lardan ve iPad’lerden fotoğrafların nasıl toplu olarak silineceğini açıklar.

İPhone veya iPad’de Fotoğrafları Toplu Silme

Bir iPhone’daki tüm fotoğrafları tek seferde silme seçeneği olmasa da, kolay silme için büyük resim gruplarını vurgulayabilirsiniz:

 1. Simgesine dokunun. Fotoğraflar iPhone veya iPad Ana ekranındaki uygulama.

 2. Dokunmak Fotoğraflar tüm fotoğraflarınızı çekildikleri tarihe göre gruplanmış olarak görmek için ekranın alt kısmında.

 3. Silmek istediğiniz tarihi veya fotoğraf grubunu bulun. Dokunmak Seçiniz Gruptaki her fotoğrafı seçmek için ekranın en üstünde. Bir grupta silmek istemediğiniz birkaç fotoğraf varsa, onay işaretini kaldırmak ve görüntülerin seçimini kaldırmak için tüm fotoğraflar seçildikten sonra bunlara dokunun.

 4. Simgesine dokunun. Çöp Kutusu Seçili resimleri kaldırmak için ikon.

Fotoğraflarınızı iCloud Fotoğrafları’nı kullanarak tüm Apple aygıtlarınızla eşzamanlarsanız, iPhone veya iPad’inizdeki görüntüleri silmek onları eşzamanlanan her aygıttan siler.

Fotoğrafları Kalıcı Olarak Sil

Dosyaları kaldırdıktan sonra, cihazınızda hala yer kapladıklarını fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, Apple’ın silinen fotoğraflarınızı otomatik olarak En Son Silindi Daha sonra görüntüleri kurtarmak istemeniz durumunda albüm. Siz çıkarmadıkça 30 gün orada oturuyorlar. Ondan sonra sonsuza dek giderler. Silinen öğeleri kalıcı olarak kaldırmak için:

 1. Fotoğraflar app.

 2. Gitmek için Albümler simgesine dokunun. Albüm görünüm.

 3. Albüm görünümü ekranının altına kaydırın ve simgesine dokunun. En Son Silindi Klasör.

 4. Dokunmak Seçiniz ekranın üst kısmında.

  Fotoğraflardaki Son Silinmiş resimler albümü

 5. Dokunmak Hepsini sil ekranın altında ve silme işlemini onaylayın.

  Fotoğraflar'daki Son Silinenler klasöründeki tüm resimleri silmek için ekranlar

Daha fazla depolama alanını temizlemek için şu adrese gidin: Ayarlar > Genel > iPhone Depolama (veya iPad Depolama) hangi uygulamaların en çok belleği kullandığını görmek için.