Skip to content

İPhone Mail’de E-posta Okunmadı Nasıl İşaretlenir

28 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Açık bir e-postayı işaretleyin: Cevapla düğmesine ve ardından seçin Okunmamış olarak işaretle.
 • Birden fazla e-postayı işaretleyin: Posta kutusu klasöründen Düzenle. İşaretlemek istediğiniz her bir e-postayı seçin ve ardından işaret > Okunmamış olarak işaretle.

İPhone ve iPad için iOS Mail uygulamasındaki okunmamış e-posta, posta kutusunda yanında mavi dairesel bir gösterge ile görünür. Mail uygulamasında mesajları manuel olarak okunmadı olarak işaretleyebilirsiniz. İOS 10 veya sonraki sürümlere sahip herhangi bir iOS cihazı kullanarak tek tek veya birden çok mesajı okunmadı olarak nasıl işaretleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İOS Posta Uygulamasında bir E-postayı Okunmadı Olarak İşaretleyin

İPhone veya iPad Posta gelen kutunuzdaki (veya başka bir Posta klasöründeki) bir e-posta mesajını okunmamış olarak işaretlemek için şu adımları izleyin:

 1. Posta uygulamasına gidin, gelen kutusuna gidin ve açmak için okunmuş bir mesaja dokunun. Açılmış veya okunmuş mesajların yanında mavi bir gösterge yoktur.

 2. Seçin Cevapla simgesi. İOS’un eski sürümlerinde, mesaj araç çubuğu bir Bayrak simgesi. Araç çubuğu, iPhone’un altında ve iPad Mail uygulamasının üst kısmındadır.

 3. Seçiniz Okunmamış olarak işaretle.

Gelen kutusuna döndüğünüzde, mesajın okunmamış olduğunu belirten mavi bir göstergesi vardır. Mesaj, siz taşıyana veya silinceye kadar posta kutusunda kalır. Siz açana kadar mavi göstergeyi görüntüler.

Birden Fazla Mesajı Okunmadı Olarak İşaretle

E-postalarla teker teker ilgilenmek zorunda değilsiniz. Bunları gruplayabilir ve ardından harekete geçebilirsiniz:

 1. Okunmadı olarak işaretlemek istediğiniz mesajları içeren Posta Kutusu gelen kutusuna veya klasöre gidin.

 2. Dokunmak Düzenle her e-postanın yanında boş bir dairesel düğme görüntülemek için.

 3. Okunan mesajların (mavi okunmamış göstergesi olmayanlar) önündeki her bir dairesel düğmeye dokunun. okunmadı olarak işaretlemek istiyorsunuz. Yuvarlak düğmede beyaz bir onay işareti belirir.

 4. Dokunmak işaret.

 5. Seçiniz Okunmamış olarak işaretle seçili e-postaları okunmadı olarak işaretlemek için.

  İOS Mail'de Düzenle düğmesi, onay kutusu, Okunmadı Olarak İşaretle düğmesi

  Gelen kutusundaki tüm e-postalar açılmışsa, seçim yapmanız gerekmez. Gelen kutusunun en altına gidin, seçin Hepsini işaretle, ardından dokunun Okunmamış olarak işaretle. Tüm e-postalara, okunmadıklarını gösteren mavi bir gösterge atanır.