Skip to content

İPhone Mail’de Gönderilecek Klasörler Nasıl Seçilir

26 de Mayıs de 2021

İPhone’unuzda e-posta kurduğunuzda, sunucudaki tüm e-posta klasörlerinin telefonunuzla eşitlenmesini seçmiş olabilirsiniz. Ya her klasörün itilmesini istemiyorsanız? Neyse ki, kurulu bir IMAP veya Exchange hesabınız varsa, Posta uygulamasına hangi klasörlerin gönderileceğini kontrol edebilirsiniz. Sunucudaki bu klasörlerde yapılan herhangi bir değişiklik iPhone’unuza da yansıtılacaktır. Bu adımların iOS 11 ve iOS’un daha yeni sürümleri için çalıştığı onaylanmıştır, ancak eski sürümler için de geçerli olabilirler.

Belirli E-posta Klasörlerini Senkronize Etme

İPhone’unuzda kurulu bir Exchange hesabınız varsa, ayarlardan cihazınıza hangi klasörlerin gönderileceğini seçebilirsiniz.

  1. Açık Ayarlar.

  2. Git Parolalar ve Hesaplarveya Mail, Kişiler, Takvimler bazı eski cihazlarda.

  3. Seçiniz Yeni Verileri Getir alt kısımda ve ardından düzenlemek istediğiniz Exchange hesabını seçin.

    Bazı cihazlarda Yeni Verileri Al seçeneğini görmezsiniz, bu nedenle Exchange hesabına dokunup ardından Gönderilecek Posta Klasörleri.

  4. Seç it bu seçeneği görürseniz. Aksi takdirde, değişikliklerinin otomatik olarak iPhone Mail’e gönderilmesini istediğiniz tüm klasörleri seçin.

Klasörlerin yanlarında bir onay işareti olduğundan emin olun. İşaretini kaldıramazsın Gelen kutusu. Ayrıca Exchange hesabının daha fazla e-postayı senkronize etmesini sağlayabilirsiniz. Bir IMAP hesabındaki belirli e-posta klasörlerini senkronize etmek için, e-posta sağlayıcınızın bunun gibi özelleştirmeleri destekleyip desteklemediğini görmeniz gerekir. Örneğin Gmail, IMAP hesaplarında hangi etiketlerin gösterileceğini seçmenize izin verir; bu, bu etiketleri gizlediğinizde iPhone’unuzda görünmeyecekleri anlamına gelir. Ancak bunu telefonunuzdan yapamazsınız. Gmail’i örnek olarak almak için, bir web tarayıcısında hesabınızda oturum açmanız ve ayarlarınızın Etiketler alanına erişmeniz gerekir. Buradan, bu klasörlerin telefonunuzdaki Mail uygulamasıyla eşitlenmesini önlemek için etiketlerin işaretini kaldırabilirsiniz.

Etiketler için Gmail'de IMAP seçeneklerinde göster