Skip to content

İPhone Mail’de Posta Nasıl Aranır

24 de Mayıs de 2021

İster iOS Mail uygulamasını yalnızca iCloud e-postanıza erişmek için kullanıyor olun, isterse diğer e-posta sunucularından postalara erişmek için ayarlamış olun, iPhone veya iPad’inizde çok sayıda e-postanız var. Diğerlerinin yanı sıra belirli bir mesajı bulmanız gerekirse, iPhone e-postanızda arama yapabilirsiniz. E-postaları gönderene, konuya, zamana, metne ve diğer parametrelere göre bulmak için aşağıdaki yöntemleri kullanın. Hangi iOS sürümü veya cihaz modelini kullanıyor olursanız olun e-postalarda arama yapabilirsiniz. Bununla birlikte, talimatlar aralarında farklılık gösterir, bu nedenle, kendi cihazınızla ilgili adımları izlediğinizden emin olun.

E-posta Aramak için Posta Uygulamasını Kullanın

İPhone e-postalarını aramanın en etkili yolu Mail uygulamasının kendisidir.

İOS 7 ve Daha Yeni Sürümlerde E-postada Ara

 1. Posta kutuları Posta uygulamasındaki ekran. Oraya gitmek için, kurduğunuz e-posta sağlayıcılarının listesini bulana kadar uygulamanın sol üst tarafındaki oka dokunun.

 2. Seçiniz Tüm Gelen Kutuları tüm posta kutularınızı aynı anda aramak istiyorsanız en üstte veya posta aramasını o hesapla sınırlamak için listedeki e-posta hesaplarından herhangi birini seçin. Diğer bir seçenek de, bu e-posta hesapları içindeki belirli klasörlerde posta aramaktır, bu durumda bu klasörlerden birini seçebilirsiniz.

 3. Arama kutusunu bulmak için en üste gidin ve e-postalarda aramaya başlamak için ona dokunun. Posta uygulaması, Kimden, Kime, Bilgi, Gizli ve Konu alanlarının yanı sıra gövde içindeki metinlere göre e-postaları bulabilir. İsteğe bağlı olarak, arama kutusuna dokunduğunuzda, başlamadan önce e-posta aramasını sınırlamak için bu seçeneklerden birini seçebilirsiniz:

  • Okunmamış Mesajlar: Arama sonuçlarında yalnızca okunmamış iletileri içerir
  • Bayraklı Mesajlar: Arama sonuçlarında yalnızca işaretli postaları içerir
  • VIP’lerden mesajlar: Yalnızca VIP gönderenlerden gelen e-postaları döndürür
  • Ekli Mesajlar: Yalnızca dosya ekli e-postaları bulur
  Cankurtaran

İOS 6 ve Öncesinde E-postada Ara

 1. Posta uygulamasını, aradığınız iletinin olabileceğini düşündüğünüz klasöre açın.

 2. Saatin görüntülendiği ekranın üst kısmındaki simgesine dokunarak mesaj listesinin en üstüne gidin.

 3. Dokunmak Arama klasörü.

 4. İstenen arama terimini girin. Dokunmak Nereden gönderen isimlerini ve adreslerini aramak için, İçin Alıcı ve Bilgi alanlarında alıcıya göre e-posta aramak için, Konu Konu satırlarını aramak için veya Herşey e-postanın her bölümünde arama yapmak için. iPhone Mail 3 ve 4 yalnızca başlık satırlarında arama yapar, mesaj metninde arama yapmaz.

 5. Dokunmak Aramaya Sunucuda Devam Et sadece cihazınıza indirilen e-postayı değil, klasördeki tüm postaları aramak için. Bu seçenek tüm e-posta sağlayıcıları için kullanılamaz.

Siri ile Posta Ara

İPhone veya iPad’inizde e-posta aramanın başka bir yolu da Siri’dir. Bunu yapmak için Mail uygulamasını açmanıza bile gerek yok; Siri’yi yan veya ana düğmeyi basılı tutarak (cihazınıza bağlı olarak) tetikleyin ve şöyle bir şey söyleyin:

‘dan gelen tüm e-postaları göster

Ya da belki sadece bugünden gelen e-postaları görmek istiyorsunuz: Bugün hangi e-postalar geldi?

Saniyeler içinde ekran, aramayla eşleşen tüm e-postalarla doldurulacaktır. Mail uygulamasında doğrudan iletiye atlamak için bunlardan herhangi birine dokunabilirsiniz. En iyi kısım? Siri, tek bir aramayla tüm e-posta sağlayıcılarında ve klasörlerinde arama yapar.