Skip to content

iPhone Mesajlarını Yansıtmayan Bir Apple Watch Nasıl Onarılır

18 de Mayıs de 2022

Bir Apple Watch, iPhone’unuzdan gelen mesajları ve bildirimleri yansıtmadığında, giyilebilir cihazın birçok işlevini bozabilir; Sonuçta, en büyük avantajlarından biri, telefonunuzu sık sık cebinizden çıkarmak zorunda kalmamaktır. Sorunun birkaç olası nedeni ve bazı basit düzeltmeleri var. İşte yapmanız gerekenler.

Apple Watch’ın iPhone Mesajlarını Yansıtmamasının Nedenleri

Birkaç faktör, iPhone’unuzdan gelen bildirimleri Apple Watch’ınızda görmenizi engelleyebilir. Çoğu, açık olmayan (örneğin, Bluetooth veya gerçek yansıtma seçeneği) veya etkin olan özellikleri içerir. Ayrıca cihazlarınız arasında genel bir senkronizasyon sorununuz olabilir.

Apple Watch’ımı iPhone’umu Nasıl Yansıtırım?

Apple Watch’unuz iPhone’unuzdan gelen bildirimleri göstermiyorsa deneyebileceğiniz bazı düzeltmeleri burada bulabilirsiniz.

 1. Apple Watch’ınızın kilidinin açık olduğundan emin olun. Kontrol etmeniz gereken ilk şey, Apple Watch’ınızın parolasının etkin olmadığıdır.

 2. Rahatsız Etmeyin’in açık olup olmadığını kontrol edin. Apple Watch veya iPhone’unuzda Rahatsız Etmeyin özelliğini açtıysanız, bu özellik diğerine yansıtılmaz. Devre dışı bırakmak için Apple Watch’unuzun ana ekranını alttan yukarı kaydırın ve ay şeklindeki simgenin mavi olmadığından emin olun. iPhone’unuzda Rahatsız Etmeyin düğmesi, ekranın sağ üst köşesinden aşağı kaydırarak erişebileceğiniz Kontrol Merkezi’ndedir.

 3. Uçak Modu açık mı? Uçak Modu, iPhone ve Apple Watch’unuzun herhangi bir veri iletmesini durdurur, bu nedenle açıksa iletişim kuramazlar. Uçak simgesi olan düğmenin etkin olup olmadığını görmek için her iki cihazdaki Kontrol Merkezlerini kontrol edin.

 4. Bluetooth’un açık olduğundan emin olun. Apple Watch’unuz ve iPhone’unuz birbirleriyle iletişim kurmak için Bluetooth’u kullanır, bu nedenle Bluetooth’un etkin olduğundan da emin olmalısınız. Kontroller, her iki cihazda da Rahatsız Etmeyin seçeneğini bulduğunuz yerdedir.

 5. Wi-Fi’yi açın. Telefonunuz ve saatiniz aynı yerel ağdayken de iletişim kurar, bu nedenle her ikisi için de Wi-Fi’nin açık olup olmadığını iki kez kontrol etmelisiniz. Bu düğmeye erişmek için Kontrol Merkezlerine dönün.

 6. Yansıtmayı açın. Yansıtma özelliğinin açık olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Bunu yapmak için, İzlemek iPhone’unuzdaki uygulamayı seçin ve ardından aşağı kaydırıp öğesine dokunun. Mesajlar. Sonraki ekranın üst kısmında, simgesine dokunun. iPhone’umu yansıt. Yansıtma seçeneği zaten etkinse, kapatıp yeniden etkinleştirmeyi deneyin.

 7. Bağlantıyı sıfırlayın. Bu adım, daha yoğun ve yıkıcı bir adım olan Apple Watch’unuzu yeniden senkronize etmekten farklıdır. Bunun yerine Apple Watch’unuzu ve iPhone’unuzu kapatın. Ardından, iPhone’unuzu ve ardından Apple Watch’u tekrar açın.

 8. Senkronizasyon verilerini sıfırlayın. Tıpkı bir web tarayıcısında olduğu gibi, Apple Watch’taki veri önbelleğini temizleme konusunda biraz başarılı olabilirsiniz. İçinde İzlemek iPhone’unuzdaki uygulama, aşağı kaydırın ve Genelöğesini seçin ve ardından Sıfırla sonraki ekranın alt kısmında. Seçme Senkronizasyon Verilerini Sıfırlave uygulama, Apple Watch’ınızdaki eşitleme verilerini temizleyecek ve ardından sıfırlayacaktır.

 9. Apple Watch’unuzun eşleşmesini kaldırın ve ardından yeniden eşleştirin. Atabileceğiniz en sert adım, giyilebilir cihazınızdaki tüm verileri silecek ve ardından sıfırdan başlayacak. Bunu yapmak için, İzlemek iPhone’unuzdaki uygulama. Seçme Tüm Saatler sol üst köşede ve ardından ben Apple Watch’unuzun sağındaki simge. Bir sonraki ekranda, öğesini seçin. Apple Watch’un Eşleşmesini Kaldır ve ardından onaylayın. Bu işlem birkaç dakika sürecek ve ardından saatiniz yeniden başlayacak ve iki cihazı yeniden eşleştirmek için ekrandaki adımları takip edebilirsiniz.

 10. Apple Destek’e iletişime geçin. Bu çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa Apple Watch’unuzda kendi başınıza çözemeyeceğiniz bir donanım sorunu olabilir. Servis seçenekleri için Apple ile iletişime geçin.

Apple Watch’ımı ve iPhone Mesajlarımı Nasıl Eşitlerim?

iPhone’unuz ve Apple Watch’ınız düzgün şekilde eşzamanlandığında, aynı mesajları her iki cihazda da görmek için başka bir işlem yapmanız gerekmez. Saat menzil içinde olduğu sürece, çoğu bildirim aktif olan cihaza gidecektir. Yani telefonunuzun kilidi açıksa saat yerine bildirimler oraya gidecek. Telefonunuz kilitliyse ve Apple Watch’unuz açıksa ve bir parolayla güvence altına alınmadıysa, bildirimler burada görünür. Yalnızca Apple Watch’unuzdaki Breathe veya Noise gibi uygulamalar için yalnızca bileğinize uyarılar alırsınız.

Apple Watch’ım Mesajlarımı Neden Temizlemiyor?

iPhone’unuzdaki bir bildirime bakmadığınız sürece, Apple Watch’ınız bunu mutlaka kendi kendine temizlemeyecektir. Bildirim Merkezi’ni açıp ekranı aşağı sürükleyerek veya Digital Crown’u çevirerek manuel olarak yapabilirsiniz. Hepsini temizle uyarı listenizin üstündeki düğmeye basın. Her şeyi bir kerede temizlemek için buna dokunun. Alternatif olarak, tek bir mesaja dokunun ve ardından aşağı kaydırıp öğesini seçin. Açık yalnızca o uygulamadan gelen bildirimleri kaldırmak için.

SSS

 • Apple Watch’umdaki tüm bildirimleri nasıl temizlerim?

  Apple Watch’ınızdan tüm bildirimleri temizlemek için aşağı kaydırarak Bildirim merkezine gidin ve ardından simgesine dokunun. Hepsini temizle. Force Touch’ı destekleyen daha eski watchOS sürümleri için, Bildirim Merkezi’ndeyken öğesine uzun dokunun, ardından öğesine dokunun. Hepsini temizle.

 • Apple Watch’ımda bildirimleri nasıl ayarlarım?

  Apple Watch ayarları varsayılan olarak iPhone ayarlarını yansıtır, ancak bireysel uygulamalar için nasıl bildirim alacağınızı kontrol edebilirsiniz. iPhone’unuzda Watch uygulamasını açın ve Saatim > Bildirimler. Mesajlar uygulamanız gibi bir uygulamaya dokunun, ardından ikisinden birini seçin. iPhone’umu yansıt veya Gelenek. Musluk Gelenek Bildirimlere izin vermek veya bildirimleri durdurmak ve diğer ayarları seçmek için sen bile seçebilirsin Bildirim Merkezine Gönder tüm bildirimlerinizin, Saatiniz sizi uyarmadan doğrudan Bildirim Merkezine gönderilmesini sağlamak.

 • Apple Watch’umdaki mesajları nasıl silerim?

  Uygulama ekranına erişmek için dijital kurma koluna basın, ardından Mesajlar. Bir görüşmede sola kaydırın, ardından çöp tenekesi Konuyu silmek için

 • Apple Watch’umdaki mesajları nasıl kapatabilirim?

  Saatinizde mesaj almak istemiyorsanız, iPhone’unuzda İzle uygulamasını açın ve Saatim > Bildirimler. Musluk Mesajlar > Geleneköğesine dokunun, ardından Bildirimler Kapalı.

 • Apple Watch’umdaki tüm mesajları bir kerede nasıl silerim?

  Apple Watch’unuzda aynı anda birden fazla mesajı silmek için gerçek bir seçenek yoktur. Mesaj dizilerini tek tek silmeniz gerekecek.