Skip to content

İPhone Müzik Uygulamasını Kullanma

21 de Mayıs de 2021

Müzik uygulaması, iPhone, iPod touch veya iPad’deki müziğinizi barındıran yerleşik iOS uygulamasıdır. Müzik sunan birçok uygulama varken, Müzik uygulaması birçok kişinin ihtiyaç duyduğu tek uygulamadır. Bu makaledeki bilgiler iOS 10’dan iOS 12’ye kadar olan iPhone’lar için geçerlidir.

İOS Müzik Uygulamasında bir Şarkı veya Albüm Bulun

Müzik uygulamasında gezinmek biraz kafa karıştırıcı olabilir, ancak bu konuda uzman olduğunuzda, dinlemek istediğiniz şarkıyı, albümü veya çalma listesini bulana ve çalmak için ona dokunana kadar müzik kitaplığınıza göz atmak kolaydır.

 1. İPhone Ana ekranında, simgesine dokunun. Müzik app.

 2. Uygulama Kitaplık ekranında açılmazsa ,öğesine dokunun. Kütüphane ekranın altında.

 3. Listedeki kategorilerden birini seçin – Çalma listeleri, Sanatçılarveya Albümler, diğerleri arasında – müzik kitaplığınızdaki müzik seçeneklerini o kategoride görmek için.

 4. Örneğin, simgesine dokunun. Sanatçılar Müzik sanatçılarının bir listesini açmak için. İPhone’unuzda veya iCloud’da bulunan şarkıları veya albümleri görüntülemek için bir sanatçının adına dokunun. Sanatçıya ait bir albüme veya şarkıya dokunun.

  İPhone'daki Müzik uygulamasında seçim yapma

 5. Kitaplık ekranındaki kategorilerden herhangi birini aynı şekilde açın.

Kitaplık ekranı, Müzik uygulamasının ana ekranıdır. İstediğiniz zaman geri dönmek için, simgesine dokunun. Kütüphane.

Bir Seçimi Oynatın

Müzik uygulamasından müzik çalmak için:

 1. Çalmak istediğiniz bir şarkıyı bulun ve şarkının adına dokunun. Ekranın altındaki bir çubuk, bir Çal / Duraklat ve Sonraki kontrolü ile şarkı adına değişir.

 2. Şarkıyla ilgili bir bilgi ekranının yanı sıra geleneksel Çalma / Duraklatma, İleri ve Geri kontrolleri ve bir ses kaydırıcısı açmak için ekranın altındaki şarkı adına dokunun.

 3. 3 noktaya dokunun Daha Seçenekleri içeren bir açılır pencere için ekranın altındaki simgesine tıklayın.

 4. İsteğe bağlı olarak seçin Kaldırmak, Oynatma Listesine Ekleveya Şarkıyı Paylaş.

 5. Dokunmak Aşk veya Beğenmemek şarkıyı beğenip beğenmediğinizi belirtmek için.

  İPhone'daki Apple Music'teki şarkı seçenekleri

Kontroller Nasıl Çalışır?

Bir şarkı çalarken kullanılabilen kontroller çoğu kişiye aşinadır ve aşina olmasalar bile almaları kolaydır.

İlerleme Çubuğunda İleri veya Geri Fırçalama

Albüm veya şarkı resminin altındaki ilerleme çubuğu, şarkının ne kadar süredir çaldığını ve ne kadar süre kaldığını gösterir. Fırçalama adı verilen bir teknik olan şarkıda hızlı bir şekilde ileri veya geri gitmek için kullanın. Bir şarkının içinde hareket etmek için ilerleme çubuğundaki daireye uzun dokunun ve şarkıda hareket ettirmek istediğiniz yöne doğru sürükleyin.

Oynat / Duraklat ve İleri ve Geri

Geçerli şarkıyı dinlemeyi başlatmak veya durdurmak için, İleri ve Geri düğmeleri arasındaki büyük olan Çal / Duraklat düğmesini kullanın. İleri ve Geri düğmeleri sonraki veya önceki şarkıya geçer.

Sesi Yükselt veya Alçalt

Ekranın altına yakın olan çubuk şarkının sesini kontrol eder. Sesi yükseltmek veya alçaltmak için kaydırıcıyı sürükleyin veya iPhone’un yan tarafına yerleştirilmiş ses düğmelerini kullanın.

Karıştır

Bir albüm veya çalma listesi bilgi ekranında Shuffle etiketli düğme, şarkıları rastgele sırada çalar. Şu anda dinlediğiniz albüm veya çalma listesindeki şarkıları karıştırmak için buna dokunun.

Bir Radyo İstasyonu Gibi Hissedin?

Biraz farklı bir şey arıyorsanız, iPhone’unuzdaki radyo istasyonlarına bakın. Dokunmak Radyo Kitaplık ekranının altında ve açılan ekranda radyo istasyonlarından birini seçin.

İPhone'daki Apple Music'te radyo seçeneği

Apple Music Abonelikleri hakkında

Apple, Müzik uygulamasındaki seçenekleri 50 milyon şarkıya ve tüm müzik kitaplığınıza genişleten birinci sınıf bir müzik akışı hizmeti sunar. Ücretsiz bir denemenin ardından öğrenci, bireysel ve aile planları mevcuttur. Apple Music’e abone olduğunuzda, Müzik Uygulaması ekranının altına birkaç yeni simge eklenir:

 • Sizin İçin ekranı, Apple’ın Apple Music’e kaydolurken seçtiğiniz tercihlere göre seçtiği müziği içerir.
 • Göz atma, En İyi 100 liste, Popüler Parçalar, Yeni Müzik ve diğer kategorilerde seçilmiş müzik içerir.

Müzik akışı için Wi-Fi veya internete hücresel bağlantı gerekmesine rağmen, Apple Music’ten iPhone’unuza istediğiniz kadar şarkı indirme seçeneğiniz vardır, böylece bir bağlantı olmadığında dinleyebilirsiniz.

Sizin İçin ve Göz At sekmelerinin vurgulandığı bir iPhone'da Apple Music uygulaması

Müzik Uygulaması Ayarları

Açık Ayarlar iPhone’da ve seçin Müzik EQ kontrollerine, ses sınırlarına, dinleme geçmişine, depolama optimizasyonuna ve otomatik indirmelere erişmek için. Ayrıca, Müzik Ayarları ekranı, müzik için hücresel veri kullanmayı veya Müzik uygulamasında Apple Music’i göstermeyi seçeceğiniz yerdir.

İPhone'daki Ayarlar uygulamasında müzik