Skip to content

İPhone Olmadan Apple Watch Podcastlerini Dinleme

6 de Mayıs de 2021

Apple’ın Podcast’ler uygulaması ve üçüncü taraf geliştiricilerin uygulamaları arasında, iPhone’unuz yakınınızda olmadan Apple Watch’unuzda podcast’leri dinlemenin birkaç yolu vardır. İPhone olmadan Apple Watch’ta podcast dinlemek için watchOS 5 (veya üstü) çalıştıran bir Apple Watch Series 3 veya daha yenisine ihtiyacınız var.

Apple Watch’ta Apple Podcast’leri Nasıl Kullanılır

İPhone’daki Apple Watch uygulaması, podcast bölümlerini doğrudan Apple Watch uygulamasıyla eşzamanlayabilir.

 1. İPhone’unuzda şuraya gidin: Ayarlar > Podcast’ler ve aç Podcast’leri Senkronize Et.

 2. İPhone’da Apple Watch uygulamasını açın. Şuraya git Saatim sekmesi. Aşağı kaydırın ve seçin Podcast’ler.

 3. Seçiniz Özel Şuradan Bölüm Ekle altında.

 4. Saatinizle senkronize etmek istediğiniz şovlar için geçiş anahtarına dokunun. Gösteri, şarj cihazındayken Apple Watch ile senkronize oluyor.

  Podcast seçeneklerini gösteren iPhone Watch uygulaması

  Bir şov bulamazsanız, Podcast’ler uygulamasını açın, arayın ve Abone ol.

 5. Apple Watch’unuzda Podcast’ler uygulamasını açın, seçenekler arasında gezinmek için Digital Crown’u çevirin ve ardından çalmaya başlamak için bir podcast’e dokunun.

  Podcast uygulamasını ve podcast'leri gösteren Apple Watch

  Podcast’i dinlemek için Bluetooth kulaklığa ihtiyacınız var. Apple, bölümleri siz dinledikten sonra Apple Watch’tan otomatik olarak kaldırır.

Yeni Apple Watch Podcast Bölümlerini İndirme

Apple Watch’unuzu şarj ederken, abone olduğunuz podcast’ler saatle otomatik olarak eşzamanlanır. Ayrıca podcast’leri manuel olarak da senkronize edebilirsiniz. Saatiniz bir Wi-Fi ağına bağlı olduğu sürece bölümleri iPhone’unuz olmadan izleyebilir ve indirebilir. Podcast’leri Bluetooth üzerinden Apple Watch’a indirmek çok fazla pil gücü tüketir, bu yüzden şarjlı tuttuğunuzdan emin olun.

Apple Podcast’ler için MiniCast Nasıl Kullanılır

MiniCast, podcast’leri doğrudan Apple Watch’a aktarmak için tasarlanmış bir uygulamadır. MiniCast uygulamasını satın aldıktan sonra, Apple Watch’unuzda göründüğünden emin olmak isteyeceksiniz. Başlamazsa, şu adımları izleyin:

 1. İPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın.

 2. Aşağı kaydırın MiniCast ve seçin MiniCast.

 3. Hızlıca kaydırın Apple Watch’ta görüntüle etkinleştirmek için geçiş yapın.

 4. MiniCast saat uygulamasını tekrar açın. Saatin dahili depolamasına indirmek için bölümü seçin. Bu kısım biraz zaman alabilir, ancak Bluetooth kulaklıkları doğrudan saatinizle eşleştirmenize ve telefonunuzu geride bırakmanıza olanak tanır.

Apple Podcast’ler için Workouts ++ Nasıl Kullanılır

İPhone’unuza indirdikten sonra Apple Watch’unuzda Workouts ++ uygulamasını görmüyorsanız, iPhone için Apple Watch uygulamasını kullanarak ekleyebilirsiniz.

 1. İPhone’unuzdaki Workouts ++ uygulamasında, Podcast’ler alt menüde, ardından Artı (+) sol üst köşede.

 2. İstenen podcast’i arayın. Bir veya daha fazla podcast aboneliği ekledikten sonra, bunları doğrudan izleme uygulamasından yayınlayabilirsiniz.

 3. Bölümleri izleme uygulamasına indirmek için, indirme ve aktarma işlemine başlamak üzere bir bölüm seçin.

 4. Podcast bölümlerinizi görmek için Antrenmanlar + izleme uygulamasını açın. Mevcut bölümleri görmek için ekranı sola kaydırın, ardından dinlemek için bir bölüm seçin.