Skip to content

İPhone Piliniz Hızlı Boşaldığında Nasıl Onarılır

7 de Mayıs de 2021

Bir iPhone pilinin olması gerekenden daha hızlı bitmesi alışılmadık bir durum değildir. Bu sorunun, her biri karşılık gelen bir düzeltme içeren birkaç olası nedeni vardır. Kötü bir pil, bir uygulamayla ilgili bir sorun veya yeni bir iOS güncellemesi olsun, bu kılavuz sorunu gidermek için talimatlar sağlar. Hızlı biten bir iPhone piliyle ilgili sorunları nasıl çözeceğinizi öğrenmek için aşağıdaki adımları sırasıyla izleyin.

Getty Images / Artur Tartışması

İPhone Pilinizin Hızlı Boşalmasının Nedenleri

Apple, iOS 13’ü piyasaya sürdüğünden beri, birçok iPhone sahibi pilin boşalmasıyla ilgili sorunlar bildirdi. Birçok kullanıcı, pilin birkaç saat içinde tam şarjdan% 20’ye çıktığını tecrübe etti. Telefon kullanımda değilken bile iPhone’ların kolayca ve kendiliğinden yeniden başlatılmasının aşırı ısındığına dair raporlar da var.

İPhone Pil Drenajı Nasıl Onarılır

İPhone piliniz hızla biterse, sorunu çözmek için deneyebileceğiniz birkaç şey vardır. Çoğu, sorunu çözmenin ve pil ömrünü uzatmanın hızlı ve kolay yollarıdır.

  1. Hatalı uygulamaları kapatın. Hatalı bir uygulama bir iPhone’un gücünü tüketebilir. Genel olarak, bir iPhone’daki bir uygulamadan çıkmak, iPhone’daki pil ömrünü iyileştirmez. Ancak uygulamada bir sorun varsa, bu bir soruna neden olabilir. Bir uygulamanın çok fazla pil kullanıp kullanmadığını şu adrese giderek öğrenebilirsiniz: Ayarlar > Bataryave ardından pili kullanan açık uygulamalara bakın. Yüksek miktarda güç kullanan herhangi bir şey arayın ve gerekirse uygulamayı kapatın.

  2. Wi-Fi’ye bağlanın veya Wi-Fi’yi kapatın. Bir Wi-Fi veya hücresel ağ menzilinin dışında olabilirsiniz, bu nedenle telefon sürekli arama modundadır. İPhone’unuz Wi-Fi’ye bağlanamıyorsa veya mobil operatörünüzden hizmet alamıyorsa, bağlanmak için bir ağ aramaya devam eder ve böylece pili boşalır. Wi-Fi’yi kapatın ve otomatik olarak bağlanmasını önleyin veya yükü azaltmak için telefonu Uçak Modu’na alın.

  3. Parlaklığı ayarlayın. Bir iPhone’un görüntülediği parlaklık, pil ömrünü etkileyebilir çünkü daha fazla ışık üretmek için daha fazla güç gerekir. Otomatik parlaklığı kapatın, ardından ekran parlaklığını daha kısık bir ayara getirin veya Koyu Modu etkinleştirin. Cihazdaki renk temasını daha az pil gücü gerektiren daha koyu renklere değiştirir.

  4. Bildirim alırken iPhone’u yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirin. İPhone’unuzda her bildirim aldığınızda, telefonun ekranı aydınlanır. Ne kadar çok bildirim alırsanız, pil o kadar hızlı biter. Ancak iPhone’u yüzü aşağı bakacak şekilde bırakırsanız bu, pilin bitmesini önlemeye yardımcı olabilir. İPhone yine de bildirim almaya devam edecek ancak ekran aydınlanmayacaktır. Aldığınız her bildirimi kontrol etmezseniz iPhone pilinin çok hızlı bitmesini durdurabilirsiniz.

  5. İPhone’da push postayı kapatın. İPhone e-posta ayarları Push açıldığında, cihaz işlem sırasında gücü kullanarak yeni iletişim olup olmadığını görmek için sürekli olarak e-posta sunucularını kontrol eder. Push Mail, yeni e-postaları arayan ve ardından bunları olabildiğince hızlı bir şekilde iPhone’unuza gönderen sabit bir bağlantı sağlar. Push Mail ayarlarını şu şekilde değiştirerek: 15 Dakikada BiriPhone pili çok çabuk bitmeden işin içinde kalabilirsiniz.

  6. Uyandırmak için Yükseltme’yi devre dışı bırakın. İPhone’ların otomatik olarak kullandığı işlevlerden biri, iPhone ekranını her kaldırıldığında veya hareket ettirildiğinde açan Uyandırmak için Yükselt özelliğidir. Bu, ekranı her görmek istediğinizde güç düğmesine basma zahmetinden kurtarabilir, ancak telefon her hareket ettirildiğinde pilin boşalmasına neden olur. Git Ayarlar > Ekran ve Parlaklık, sonra geçiş yap Uyanmak için Yükseltin kapalı konuma getirin (gri). Raise to Wake’i kapatmak iPhone’un genel pil ömrünü uzatır.

  7. Widget’ları ve bildirimleri yapılandırın. Bugün Görünümü size bugünün tarihini ve o anki saati verir, ancak asıl işlevi favori uygulamalarınıza erişmenize izin veren widget’ları barındırmaktır. Ancak, bu widget’ların her biri, bir bağlantıyı sürdürmek ve verileri alakalı tutmak için pil gücüne ihtiyaç duyar. Widget sayısının azaltılması, iPhone pilinin çok hızlı bitmesini önlemeye yardımcı olur.