Skip to content

İPhone veya Android’de WhatsApp’tan Nasıl Çıkış Yapılır?

13 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Şu anda iOS veya Android için WhatsApp uygulamalarından çıkış yapmanın bir yolu yoktur. Yalnızca silebilirsiniz.
 • iOS: Ayarlar > Genel > iPhone Depolama > Naber > Uygulamayı Sil veya seçmek için ana ekranınızdaki uygulamaya uzun dokunun X veya Uygulamayı Kaldır.
 • Android: Ayarlar > Uygulamalar > Naber > Depolama > Net veriler.

WhatsApp’ın iOS veya Android uygulamalarından çıkış yapma seçeneği yoktur. Bu makale, tüm amaç ve amaçlar için çıkış yapmanın tek yolu olan iOS’ta uygulamanın nasıl silineceğini ve Android’deki verilerin nasıl temizleneceğini açıklamaktadır.

İPhone’da WhatsApp’tan Nasıl Çıkış Yapılır

İOS’ta WhatsApp’tan çıkış yapmak için temelde uygulamayı cihazınızdan silmeniz gerekir. Uygulama verilerinizi halihazırda yedeklemiyorsanız, devam etmeden önce bu makalenin sonundaki talimatları izleyin.

 1. İOS cihazınıza gidin Ayarlar.

 2. Seçiniz Genel.

 3. Seçiniz iPhone Depolama.

 4. Aşağı kaydırın ve seçin Naber.

 5. Seçiniz Uygulamayı Sil.

 6. Öğesini seçerek uygulamayı silmek istediğinizi onaylayın. Uygulamayı Sil tekrar.

  Whatsapp'ı iOS Ayarlarından silme.

  İpucu

  Ayrıca parmağınızı uygulama simgesine dokunup basılı tutarak WhatsApp’ı doğrudan ana ekranınızdan silebilirsiniz. İOS sürümünüze bağlı olarak, X uygulama simgesinin üst köşesinde veya şunu seçin: Uygulamayı Kaldır menüden.

Android’de WhatsApp’tan Nasıl Çıkış Yapılır

İOS için WhatsApp’ın aksine, hesabınızdan çıkış yapmak için Android uygulamasını silmenize gerek yoktur. Bununla birlikte, uygulamanın verilerini cihaz ayarlarınızdan temizlemeniz gerekir. Uygulama verilerinizi henüz yedeklemediyseniz, önce bu makalenin sonundaki talimatları izleyin.

 1. Android cihazınızı açın Ayarlar.

 2. Aşağı kaydırın ve seçin Uygulamalar.

 3. Aşağı kaydırın ve seçin Naber.

 4. Kullanım altında, seçin Depolama.

  Ayarlar uygulaması aracılığıyla Android'de bir uygulamayı silme.

 5. Dokunmak Net veriler ekranın altında.

 6. Dokunmak TAMAM MI onaylamak.

  Verileri temizle düğmesi ve Android'de vurgulanan onay.

  İpucu

  WhatsApp’ı açarak çıkış yaptığınızı onaylayabilirsiniz. Kullanmak için tekrar giriş yapmanız gerektiğini görmelisiniz.

WhatsApp’tan Çıkış Yapmak Hakkında Bilmeniz Gerekenler

WhatsApp, hesabınızdan web’de, masaüstü uygulamasında veya Facebook Portalı’nda çıkış yapmanıza izin verir, ancak WhatsApp mobil uygulamalarında değil. Mobil cihazınızda WhatsApp’tan çıktığınızda, uygulama bekleme moduna geçer, bu da mesaj ve çağrı almaya devam edeceğiniz anlamına gelir.

WhatsApp Verilerinizi Yedekleme

Verilerinizi bir iPhone’da yedeklemek istiyorsanız, onu bir iCloud hesabına bağlamanız gerekir. İOS için WhatsApp’ta Ayarlar > Sohbet Yedekleme > Şimdi yedekle. Bunu yapmak, uygulamaya geri dönmeye karar verirseniz sohbet geçmişinizi ve medyanızı geri yüklemenize olanak tanır. Android’de hesabınızı bir bulut hizmetine bağlamanız gerekir. Android için WhatsApp’ta, üç dikey nokta üst köşede ve ardından Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedekleme > Destek olmak. Ardından, tekrar oturum açtığınızda verilerinizi geri yükleme fırsatına sahip olursunuz.