Skip to content

İPhone veya iPad E-posta İmzanızı Düzenleme

6 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Temel bir imza oluşturmak için şu adrese gidin: Ayarlar > Posta > İmza > imzanızı girin ve kaydedin.
 • Görüntü veya biçimlendirme eklemek için imzayı yeni bir mesajda oluşturun, seçin ve kopyalayın ve imza kutusuna yapıştırın.

Bu makale, en az iOS 6 üzerinden iOS’un herhangi bir sürümünü çalıştıran bir iPad, iPhone veya iPod touch’ta bir e-posta imzasının nasıl oluşturulacağını açıklar.

Temel iOS E-posta İmzası Nasıl Oluşturulur

Giden e-postaların altında bir e-posta imzası görünür. Bir ad ve başlık, alıntı veya web sitesi URL’si veya telefon numarası gibi bilgiler içerebilir. E-posta imzaları iPhone ve iPad’de Ayarlar uygulamasında ayarlanır. İPhone’un varsayılan imza satırı “iPhone’umdan gönderildi” dir, ancak bu imzayı istediğiniz herhangi bir şeye değiştirebilir (veya hiç kullanmayabilirsiniz). Hatta bağlı e-posta hesaplarınızın her biri için farklı bir e-posta imzası bile oluşturabilirsiniz. İPhone veya iPad’inizde giden e-postalarınızın her birinin sonunda otomatik olarak görünen temel bir e-posta imzasını nasıl oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Ayarlar Ana ekrandan uygulama.

 2. Aşağı kaydırın ve dokunun Posta.

  İPad'deki Ayarlar uygulamasında Mail simgesi

  Bu seçeneği görmüyorsanız, cihazınızda en son iOS sürümü yüklü değil; bunun yerine şunu seçin: Mail, Kişiler, Takvimler.

 3. Seçiniz İmza.

  İPad'deki Ayarlar uygulamasında Mail ayarlarında imza alanı

 4. Sağlanan alana istediğiniz e-posta imzasını yazın veya e-posta imzasını silmek için metnin tamamını kaldırın. Mail’de ayarlanmış birden fazla e-posta adresiniz varsa ve tüm adresler için aynı e-posta imzasını kullanıyorsanız, Bütün hesaplar. Veya seçin Hesap Başına her hesap için farklı bir e-posta imzası belirlemek için.

 5. Biçimlendirme uygulamak için imzaya iki kez dokunun ve biçimlendirmek istediğiniz imzanın bölümünü seçmek için tutamaçları kullanın.

 6. Seçili metnin üzerinde görünen menüde, BIU sekmesi.

  İPad

  Menüyü görmüyorsanız, menü çubuğunda sağa bakan oka dokunun. Denilebilir BIU.

 7. İkisinden birine dokunun Kalın, İtalikveya Altını çizmek.

  İPad

  İmzanın başka bir bölümüne farklı bir formatlama stili uygulamak için metnin dışına dokunun ve işlemi tekrarlayın.

 8. Ekranın sol üst köşesindeki oka dokunun. İmza değişiklikleri kaydetmek ve Posta ekran.

İmzaya Görüntü ve Diğer Biçimlendirme Ekleme

Bir e-posta imzasının rengini, yazı tipini veya yazı tipi boyutunu varsayılan olarak değiştiremezsiniz. İOS Mail uygulaması imza ayarları, yalnızca temel zengin metin özellikleri sunar. Biçimlendirilmiş bir özelliği başka bir yerden kopyalayıp Posta imza ayarlarına yapıştırsanız bile, zengin metin biçimlendirmesinin çoğu kaldırılır. Ancak, resimler de dahil olmak üzere bu biçimlendirme ayrıntılarının imzayı yapıştırdığınızda görünmesini sağlamanın bir püf noktası vardır.

 1. Bir bilgisayardan, imzayı kullanmak istediğiniz e-posta hesabında oturum açın ve e-posta imzasını iOS cihazınızda tam olarak görünmesini istediğiniz şekilde oluşturun.

  Bir bilgisayarda oluşturulan e-posta imzası

 2. İmzanın kullanılması için yeni bir mesaj oluşturun, e-postayı taslak olarak kaydedin ve ardından iPhone veya iPad’inizden açın.

 3. Mesajda boş bir alana dokunun ve basılı tutun, ikisinden birini seçin. Seçiniz veya Hepsini seç, ardından vurgulanan içerikte değişiklikler yapın.

 4. Seçiniz Kopyala.

  İOS'ta kopyala düğmesi

 5. Seçiniz İptal etmek taslak mesajda, ardından açın İmza Ayarlar uygulamasındaki alan.

 6. İmza kutusuna dokunup basılı tutun ve ardından Yapıştırmak. İmza, oluşturduğunuza benziyor, ancak tam olarak benzemiyor.

  İPad e-posta imzasında Kopyala ve Yapıştır seçeneği

 7. Cihazı sallayın ve Öznitelikleri Değiştirmeyi Geri Al iletişim kutusu, seç Geri alma.

  İPad'de geri al düğmesi

 8. İmza, kopyaladığınızdaki haline geri döner. İmzayı kaydetmek ve e-postanıza geri dönmek için ekranın sol üst köşesindeki düğmeye dokunun.

  Görüntü ve zengin metin biçimlendirmeli iPad imzası

 9. Artık iPad veya iPhone’unuzdan özelleştirilmiş bir imzayla e-postalar gönderebilirsiniz.

E-posta İmzası Oluşturmaya Yönelik İpuçları

Bir iOS aygıtındaki varsayılan imza biçimlendirme seçenekleri çok fazla çeşitlilik sağlamasa da, birkaç yönergeyi izleyerek yine de etkili bir imza oluşturabilirsiniz.

 • Kısa tut. İmzanızı beş satırdan fazla metinle sınırlamayın. Bilgilerinizi uygun hale getiremeyeceğinizi düşünüyorsanız, borular kullanın (|) veya iki nokta üst üste (:) metin bölümlerini ayırmak için.
 • Bir iş imzası, adınızı, unvanınızı, şirket adınızı, şirket web sitesine bir bağlantı ve bir iş telefon numarasını içermelidir. Varsa, sizinle veya şirketinizle ilgili yeni bir makale veya gönderiye bağlantı ekleyin.
 • E-posta adresinizi e-posta imzanıza eklemenize gerek yoktur çünkü bu e-postanın en üstünde yer alır.
 • Kişisel bir e-posta hesabı için, Twitter, Facebook ve LinkedIn’deki sosyal profillerinize bağlantılar ekleyin.
 • Kısa, ilham verici alıntılar genellikle e-posta imzalarının sonunda görünür. Bunlar, kişisel imzalar için iş imzalarından daha uygundur.
 • Şirketiniz sizden bir tane eklemenizi gerektirmediği sürece yasal sorumluluk reddi beyanlarını dışarıda bırakın.
 • Biçimlendirilmiş imzanızı istediğiniz gibi göründüğünden emin olmak için birkaç e-posta istemcisiyle test edin.