Skip to content

İPhone veya iPad’de Safari’de Tüm Sekmeler Nasıl Kapatılır

19 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

  • Sekmeleri normal şekilde kapatmak için: iki yığılmış kare Sekme düğmesi. Menü açılacaktır. Basın Tüm # Sekmeyi kapat.
  • Yanıt vermeyen sekmeleri kapatmak için: Ayarlar > Safari > Geçmişi ve Web Sitesi Verilerini Temizle > Onaylayın.

Bu makale, iPhone ve iPad için Safari tarayıcısındaki tüm sekmelerinizi nasıl kapatacağınızı açıklar. Bu talimatlar iOS 12, iOS 11 ve iOS 10 için geçerlidir.

Safari Tarayıcısındaki Tüm Sekmeler Nasıl Kapatılır

Tüm açık sekmeleri aynı anda kapatmak için Sekme menüsünü kullanın. Dokunun ve basılı tutun. Sekme iki yığılmış kareye benzeyen düğmesi. Ona dokunduğunuzda düğme yeni bir pencere açar, ancak parmağınızı üzerine basılı tuttuğunuzda Sekmeler menüsü görünür.

Sekmeler menüsünde, şu anda görüntülemekte olduğunuz sayfa dışında tüm açık sekmeleri kapatma seçeneği bulunur. Özel bir göz atma oturumu başlatmak üzere özel bir sekme açmak için bu yöntemi kullanın.

Safari Tarayıcısını Açmadan Tüm Sekmeler Nasıl Kapatılır

İPhone veya iPad’inizdeki tüm açık sekmeleri kapatmak için Safari’yi açamadığınızda, web sitesi verilerinin Safari önbelleğini temizleyin. Bu yaklaşım, sekmeleri kapatmanın balyoz yöntemidir ve yalnızca web tarayıcısı üzerinden sekmeleri kapatamadığınızda yapılmalıdır. Bu verileri temizlemek, cihazınızda depolanan tüm çerezleri siler, bu da sizi normalde ziyaretler arasında oturumunuz açık tutan web sitelerinde tekrar oturum açmanız gerekeceği anlamına gelir.

İPhone veya iPad Ayarları uygulamasından, Safari bölüm ve seçin Geçmişi ve Web Sitesi Verilerini Temizle. Açılır ekranda seçiminizi onaylayın.