Skip to content

İPhone veya iPad’inize Uygulamaları ve Oyunları Geri Yükleme

27 de Mayıs de 2021

Dijital bir uygulama koleksiyonuna sahip olmanın en büyük avantajlarından biri, satın alımlarınızı tekrar ödeme yapmadan geri yükleme yeteneğidir. Bir sorunla karşılaştıysanız ve iPhone veya iPad’inizi fabrika varsayılanına geri yüklediyseniz veya daha yeni bir cihaza yükselttiyseniz uygulamaları içeri ve dışarı bisikletle kullanmak harikadır. İleride her zaman yeniden indirebileceğinizi bilerek iPad veya iPhone’unuzda yer kazanmak için uygulamaları da silebilirsiniz. Ve zaten satın aldığınız bir uygulamayı indirmek oldukça basit. Tam adını hatırlamanıza bile gerek yok. Bu talimatlar, iOS 5 ve sonraki sürümleri çalıştıran cihazlar için geçerlidir.

  1. İlk önce Uygulama mağazası. İPad’inize indirilmiş çok sayıda uygulamanız varsa ve App Store simgesini aramak istemiyorsanız, Spotlight Arama özelliğini kullanabilirsiniz.

  2. Musluğunuzun profil fotoğrafı ekranın sağ üst köşesinde. Profil düğmesi arama ekranında görünmediğinden, simgesine dokunmanız gerekebilir. Bugün görünmesi için alttaki sekmede.

  3. Dokunmak satın alındı profil ayarlarından. Aile Paylaşımı açıksa, simgesine dokunmanız gerekebilir. Satın alımlarım ikinci bir ekrandan.

    İPad'de App Store Hesabı'nda satın alınan düğme

  4. Satın alınan listenin üst kısmındaki Bu iPhone’da değil veya Bu iPad’de değil. Bu seçenekler, uygulamaları artık cihaza yüklemediklerinizi içerecek şekilde daraltır.

  5. Uygulamayı bulana kadar listeyi aşağı kaydırın ve bulut düğmesi iPad’e geri yüklemek için.

    Önceden satın alınan bir uygulamayı iPad'e yeniden indirmek için iCloud düğmesi

  6. Daha eski bir cihazınız varsa veya iOS işletim sisteminin en son sürümüne yükseltmediyseniz, uygulamanın cihazınızla uyumlu olmadığına dair bir uyarı alabilirsiniz. İndirmeden önce uygulamanın işletim sisteminizi destekleyen son sürümünü indirebilir veya iOS’u en son sürüme güncelleyebilirsiniz.

Ayrıca App Store’da yeniden yüklenecek bir uygulama arayabilirsiniz. Satın aldığınız uygulamalarda bir fiyat yerine bulut düğmesi bulunur. Spotlight Aramasında App Store’u açmadan uygulamaları bile arayabilirsiniz.