Skip to content

İPhone veya iPad’inizle Bluetooth Nasıl Açılır veya Kapatılır

21 de Mayıs de 2021

İPhone veya iPad’inizde Bluetooth’u açmanın veya kapatmanın iki yolu vardır. En hızlı yol Kontrol Merkezini kullanmaktır, ancak bu yalnızca geçici bir çözümdür. Ayarlar uygulaması aracılığıyla Bluetooth’u açtığınızda veya kapattığınızda, Bluetooth’un durumu siz onu tekrar değiştirene kadar aynı kalır. Bu talimatlar, iOS 7 veya sonraki sürümlere sahip cihazlar için geçerlidir.

Kontrol Merkezini Kullanarak Bluetooth Nasıl Açılır veya Kapatılır

Kontrol Merkezi yöntemi hızlı bir çözümdür çünkü Ayarlar uygulamasını aramanıza gerek yoktur. Ancak, bu yöntem Bluetooth’u yalnızca ertesi gün yerel saatle 05: 00’e kadar kapatır. Bu yöntemi kullanarak Apple Watch, Apple Pencil, AirPlay hizmetleri ve AirDrop hizmetleri, iletişim için Bluetooth kullansalar bile çalışacaktır.

  1. Açık Kontrol Merkezi iOS cihazınızda. İPhone X veya sonraki bir modeline sahipseniz, ekranın sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırın. Daha eski iPhone modellerinde yukarı kaydırın. İPad’lerde, sağ üst köşeden aşağı kaydırın.

  2. Simgesine dokunun. Bluetooth Bluetooth’u kapatmak için simge.

  3. Bluetooth bağlantısının yarına kadar kesildiğini belirten bir mesaj göreceksiniz. Simgesine dokunun. Bluetooth Bluetooth’u istediğiniz zaman tekrar açmak için simge.

Bluetooth’u Süresiz Olarak Açma veya Kapatma

Bluetooth’u daha uzun bir süre kapatmak isteyebilirsiniz. Örneğin, iPhone’unuzla arada sırada kullandığınız Bluetooth hoparlörleriniz olabilir, ancak bunlara her zaman ihtiyacınız yoktur. Bluetooth’u süresiz olarak nasıl açıp kapatacağınız aşağıda açıklanmıştır.

  1. Başlat Ayarlar uygulama ve dokunun Bluetooth.

  2. Bluetooth açıkken, altında bağlanabilecek cihazların bir listesini göreceksiniz. Cihazlarım veya Diğer cihazlar. Bağlamak için bir cihaza dokunun.

  3. Bluetooth’u kapatmak için kaydırıcıya dokunun. Bluetooth’u kapattığınızda, artık mevcut Bluetooth cihazlarınızı görmezsiniz.

    "açık / yeşil" ve "kapalı / beyaz" kaydırıcıyla birlikte Bluetooth vurgulanmış iPhone ayarları