Skip to content

iPhone XS, XS Max ve XR Hakkında Bilmeniz Gerekenler

29 de Mayıs de 2021

Basitçe söylemek gerekirse, iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR, X’in selefi iPhone 7’nin üzerinde olduğu kadar iPhone X üzerinde büyük bir gelişme değil. hala harika telefonlar. İç kısımları değişti, böylece daha hızlılar ve hatta iPhone serisinde tamamen yeni bir özellik sunuyorlar.

Apple Kıdemli Başkan Yardımcısı Phil Schiller, iPhone XS ve XR’yi tanıtıyor.
Apple Inc.

iPhone XS ve XR serisinin yerini iPhone 11 aldı. Bu modeller hakkında tam bilgi almak için iPhone 11 ile iPhone 11 Pro’yu inceleyin: Fark Nedir?

iPhone XS ve XS Max’in En Harika Özellikleri

iPhone XS ve XS Max

Apple Inc.
İPhone XS ve XS Max, iPhone X’e göre devrim niteliğinde olduklarından daha evrimsel iyileştirmelerdir. Bu modellerdeki en önemli özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Devasa Bir Ekran: iPhone XS, iPhone X ile aynı 5,8 inç ekrana sahip ancak XS Max, 6,5 inçlik devasa boyutuyla bugüne kadar bir iPhone’daki en büyük ekranı sunuyor. XS Max, elleri küçük olanlar için çok büyük olabilir, ancak hiçbir iPhone ekranı bu kadar harika görünmemişti.
 • Harika Bir Kamera: XS ve XS Max aynı kamerayı kullanıyor ve bu harika. Ne kadar iyi olduğunu biliyoruz çünkü iPhone X’deki kamerayla neredeyse aynı kamera. 12 megapiksel fotoğraflar çekiyor, geniş açı ve telefoto seçenekleri, optik ve dijital yakınlaştırma, Portre Işığı, 4K video kaydı ve çok daha fazlasını sunuyor. XS ve XS Max, video kaydı için stereo ses dahil birkaç kırışıklık ekler.
 • 512 GB’a kadar Depolama: iPhone XS ve XS Max, üst seviye iPhone’daki maksimum depolama kapasitesini ikiye katlayarak 512 GB’a çıkarıyor. Apple’a göre, birkaç yüz bin fotoğraf ve diğer veriler için bu yeterli.
 • Çift sim: Yenilikçi bir çift SIM sistemi sayesinde, XS ve XS Max, aynı telefona atanmış iki telefon numarasına sahip olabilir. İlk SIM, fiziksel bir SIM karttır. İkinci eSIM tamamen yazılım tabanlıdır. Bu, denizaşırı seyahatleri kolaylaştıracak; eSIM’i kullandığınız her yerde eski SIM’inizi değiştirmeden veya eski telefon numaranıza erişimi kaybetmeden yerel hizmete kaydolun.
 • Geliştirilmiş Dahili: XS ve XS Max, iPhone X’i geliştiren dahili bileşenler üzerine inşa edilmiştir. Her iki telefondaki A12 Bionic işlemci, iPhone X’deki A11’den daha hızlıdır (ne kadar hızlı, telefonun ne için kullanıldığına bağlıdır). Pil, iPhone X ile karşılaştırıldığında XS ve XS Max’te sırasıyla 30 ve 90 dakika daha fazla ömür sağlıyor.
 • Daha İyi Koruma: İPhone XS ve XS Max’teki toza ve suya dayanıklılık IP68 standardını karşılar. Bu, 2 metre suda 30 dakikaya kadar su geçirmez oldukları anlamına gelir.
 • Standart iPhone Özellikleri: Her iPhone gibi, XS ve XS Max’te Apple Pay ve Siri gibi önemli Apple özelliklerini ve teknolojilerini bulacaksınız. Ve önceki modellerde olduğu gibi, bu modeller de güvenlik ve yetkilendirme işlemleri için Face ID kullanıyor.

İPhone XR’ın En Harika Özellikleri

Mavi arka plana sahip iPhone XR

Apple Inc
iPhone XR, iPhone XS’den oldukça farklı görünüyor. Bu modelin kaputunun altında olup bitenler de XS’den oldukça farklı. İşte iPhone XR’nin temel özellikleri:

 • 6.1 inç LCD Ekran: iPhone XR, iPhone X veya XS’de kullanılan üst düzey OLED ekrana sahip olmasa da, 6.1 inç LCD ekrana sahip. OLED olmadığı için insanların sizi ekranın iyi olamayacağına ikna etmesine izin vermeyin. Bu, Apple’ın gönderdiği en iyi LCD ekran. XS’in aksine, XR’nin ekranı 3D Touch’ı desteklemiyor.
 • A12 Biyonik İşlemci: XR, XS ile aynı güçlü yeni A12 Bionic işlemci etrafında inşa edilmiştir. Her üç model de aynı yüksek performanslı ve yüksek verimli çip kombinasyonuna sahiptir ve yapay zeka ve makine öğrenimi için aynı Neural Engine’i kullanır.
 • Çok İyi Bir Kamera: iPhone XR’deki kamera, XS’deki neredeyse profesyonel düzeydeki ekipmanla eşleşmiyor, ancak yine de çoğu insanın sahip olduğu açık ara en iyi kamera. Tek lens sistemi telefoto görüntüler, donanım tabanlı görüntü sabitleme, 4K video kaydı ve bazı Portre Işığı özellikleri sunar.
 • Üç Depolama Seçeneği: XR, yaygın bir telefon olduğu için daha geniş bir depolama seçenekleri yelpazesi sunar. Depolama ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi karşılamak için 64 GB, 128 GB veya 256 GB arasından seçim yapın.
 • Cazip Bir Fiyat: 64 GB iPhone XR 749 ABD dolarından başlıyor. Bu bir akıllı telefon için çok gibi görünse de, en düşük fiyatlı iPhone XS’den 200 $ daha az. Bu fiyat, bu son derece işlevsel, üst düzey telefonu birçok kişinin erişimine sunuyor.
 • Standart iPhone Özellikleri: XS serisi gibi iPhone XR de Siri, Apple Pay ve Face ID dahil olmak üzere tüm temel iPhone teknolojilerine sahiptir.
 • Çoklu Renkler: Pek çok insan en sevdiği renkleri seçtikleri durumda sergiliyor. Yine de kasasız gitmeyi tercih ederseniz, XR’de diğerinde bir sürü parlak renk kullanabilirsiniz.

Peki ya iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 7?

Yeni modellerin tanıtımına rağmen, önceki birçok iPhone hala piyasada. Bu, Apple’ın son yıllardaki modeli olmuştur: Yeni modelleri tanıtın ve eskilerini daha düşük fiyatlarla, daha bütçe bilincine sahip tüketiciler için cazip seçenekler olarak saklayın. Bu durumda Apple, iPhone XS’in yarı fiyatından daha az fiyatla iPhone 8 serisi telefonları sunmaya devam ediyor. iPhone X, tamamen XS ve XR ile değiştirildi.