Skip to content

iPhone Zamanınız Yanlış Olduğunda Nasıl Düzeltilir?

2 de Mayıs de 2023

Bilinmesi gereken

 • En olası çözüm: Tarih ve Saat için Otomatik Olarak Ayarla seçeneğini kapatıp tekrar açın.
 • Yanlış tarih ve saat Takvim uygulamasını etkileyebilir, bu nedenle doğrudan Takvim ayarlarını da kontrol edin.

Bu makale, iPhone’unuzun saati yanlış göstermesine neyin neden olabileceğini ve bunu nasıl düzelteceğinizi açıklamaktadır.

iPhone’umun Saati Neden Yanlış?

İPhone’unuzun yanlış zamanı göstermesinin oldukça basit birkaç nedeni var.

 • Konum Servisleri devre dışı bırakılmış olabilir, bu da iPhone’unuzun saat dilimleri arasında seyahat ettiğinizde saati otomatik olarak ayarlamasını engelliyor olabilir.
 • iPhone’unuz yanlış saat dilimine ayarlanmış olabilir.
 • Otomatik tarih ve saat ayarlarınız açık olmayabilir, bu da Yaz Saati Uygulaması gibi etkinlikler sırasında iPhone’unuzun saati ayarlamasını engelleyebilir.

Apple ayrıca, iOS’un en son sürümünü yüklediğinizden emin olmanızı önerir.

iPhone’unuzun tarih ve saati konumunuza göre otomatik olarak ayarlamasına izin vermek için Konum Servislerinin açık olduğundan emin olmanız gerekir.

 1. iPhone’unuzu açın Ayarlar.

 2. Aşağı kaydırın ve dokunun Mahremiyet.

 3. Musluk Konum Servisleri listenin başında.

 4. Konum Servisleri. iPhone’unuzun kullanmasına izin verecek Otomatik olarak ayarla işlevinde Tarih ve Saat ayarlar.

 5. Eğer Konum Servisleri zaten açık, ancak almakta sorun yaşıyorsunuz Otomatik olarak ayarla çalışmak için kapatın ve ardından tekrar açın.

 6. geçiş yaparken Konum Servisleri kapatıldığında, seçeneğin tüm uygulamalar için devre dışı bırakılacağını bildiren bir açılır pencere görüntülenir. Musluk Kapamak.

  Konum Servisleri ve Kapat vurgulanmış olarak konum ayarları

iPhone’umdaki Saati Nasıl Düzeltirim?

iPhone’unuzdaki tarih ve saat ayarlarını düzeltmek oldukça basit bir işlemdir.

iPhone’unuzda otomatik tarih ve saat ayarlarını kullanmayı düşünüyorsanız, Uçak Modu’nun açık olmadığından ve ayrıca bir hücresel veya Wi-Fi sinyali bağlantınızın olduğundan emin olun.

 1. iPhone’unuzu açın Ayarlar.

 2. Aşağı kaydırın ve dokunun Genel.

 3. Genel menüsünde, öğesine dokunun. Tarih ve Saat.

  Genel ve Tarih ve Saat vurgulanmış olarak iPhone ayarları

 4. Eğer Otomatik olarak ayarla kapalıysa açmak için düğmeye dokunun. Konumunuzun geçerli tarih ve saatini belirlemek için telefonunuzun bir hücresel veya Wi-Fi bağlantısı kullanarak tarih ve saati otomatik olarak güncellemesine neden olur.

 5. Eğer Otomatik olarak ayarla açıksa, kapatıp tekrar açın. Bu, iPhone’unuzun bulunduğunuz yere uyması için geçerli tarih ve saati sıfırlamasına neden olmalıdır.

 6. Eğer Otomatik olarak ayarla kapalı ve açmak istemiyorsanız, bunun yerine saat diliminizi, tarihi ve saati manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

 7. Musluk Saat dilimi.

  Otomatik Olarak Ayarla ve Saat Dilimi vurgulanmış olarak iPhone Tarih ve Saat ayarları

 8. Ekranın üst kısmındaki metin alanına bulunduğunuz yeri veya tarih ve saat bilgilerini ayarlamak istediğiniz konumu yazın ve sonuçlardan doğru konumu seçin.

 9. Bir takvim menüsü açmak ve doğru tarihi seçmek için tarihe dokunun.

 10. Geçerli saati ayarlamak için takvim menüsünün altındaki saate dokunun.

  Arama işlevi, tarih ve saatin vurgulandığı iPhone Tarih ve Saat ayarları

 11. Değişiklikler otomatik olarak kaydedilecektir. öğesine dokunabilirsiniz. < Genel önceki menüye dönmek veya Ayarlar menüsünü kapatmak için

iPhone Takvimim Neden Yanlış Zaman Diliminde?

iPhone Takvim uygulamanızın yanlış saat dilimini göstermesinin birçok nedeni, iPhone’unuzun yanlış saati göstermesiyle aynı nedenlerdir. iPhone’unuzun tarih veya saat ayarları yanlışsa, takvim tarih ve saatleriniz de yanlış olacaktır. Saat Dilimi Geçersiz Kılma seçeneği, kapatıldığında tarih ve saatleri de atabilir; takvim, etkinliklerin tarihini ve saatini geçerli konumunuza uyacak şekilde ayarlayacaktır.

iPhone Takvimimdeki Saati Nasıl Düzeltirim?

iPhone’unuzun Takvim uygulamasında görüntülenen tarih ve saat, iPhone’unuzun Tarih ve Saat ayarlarına bağlı olduğundan, önce bu ayarları yapmaya çalışmalısınız (yukarıda ayrıntıları verilmiştir). Bunlar sorunu çözmezse takvimi değiştirmeniz gerekebilir.

Takviminize yeni bir kullanıcı veya hesap bağlamanız gerekirse, doğrulama için girmeniz gerekeceğinden, o hesap için gerekli oturum açma bilgilerini hazır bulundurun.

 1. iPhone’unuzu açın Ayarlar.

 2. Aşağı kaydırın ve dokunun Takvim.

 3. Aşağı kaydırın ve dokunun Varsayılan Takvim.

  Takvim ve Varsayılan Takvim vurgulanmış olarak iPhone ayarları

 4. Varsayılan takviminizin kullanmak istediğiniz takvim olduğundan veya doğru kullanıcı veya hesaba bağlı olduğundan emin olun.

 5. İhtiyacınız olan kullanıcı veya hesap yoksa, simgesine dokunun. < Geri önceki menüye dönmek için yukarı kaydırın ve öğesine dokunun. hesaplar.

 6. Musluk Hesap eklemekardından açılır menüden eklemek istediğiniz hesap türüne dokunun.

  Hesaplar ve Hesap Ekle vurgulanmış olarak iPhone Takvim ayarları

 7. İhtiyacınız olan hesabı eklemek için ekranda belirtilen adımları izleyin.

 8. Çıkış hesaplar menüsüne geri dönün ve Varsayılan Takvim Menü.

 9. Yeni kullanıcıyı/hesabı varsayılan olarak seçin.

  Varsayılan Takvim ve yeni takvim ayarla vurgulanmış olarak iPhone Takvim ayarları

 10. Takviminiz hâlâ doğru tarihi veya saati göstermiyorsa, takviminizi ayarlamanız gerekebilir. Saat Dilimi Geçersiz Kılma ayarlar da.

 11. geri dön Takvim menü ve dokunun Saat Dilimi Geçersiz Kılma.

 12. Açmak için geçişe dokunun Saat Dilimi Geçersiz Kılma açık veya kapalı. Açıksa, takvim etkinliklerinizi ve saatlerinizi iPhone’unuzun belirlenmiş saat dilimine göre ayarlayacaktır. Kapalıysa, takvim etkinlikleriniz otomatik olarak ayarlanır, böylece tarihler ve saatler bulunduğunuz yerin saat dilimine göre görüntülenir (yani, farklı bir saat dilimine seyahat ederseniz, etkinlik saatleri yeni yerel ayarlara göre ayarlanır).

 13. İle Saat Dilimi Geçersiz Kılma açık, dokunun Saat dilimi Takvim etkinliklerinize uygulamak istediğiniz saat dilimini seçmek için

  Saat Dilimi Geçersiz Kılma, geçiş ve Saat Dilimi vurgulanmış olarak iPhone Takvim ayarları

SSS

 • iPhone’umdaki tarihi nasıl değiştiririm?

  iPhone’unuzdaki tarihi değiştirmek için açın Ayarlar ve dokunun Genel > Tarih ve Saat. Kapat Otomatik olarak ayarlageçerli tarihe dokunun ve ardından tarihi manuel olarak ayarlayın.

 • Bir iPhone’da erteleme süresini nasıl değiştiririm?

  Bir iPhone’da erteleme süresini değiştirmenin resmi bir yolu yoktur. Ancak geçici bir çözüm, istediğiniz erteleme aralığı sürelerinde çalması için farklı alarmlar programlamaktır. Bunu yapmak için, Saat uygulama, dokunun Alarmtercih ettiğiniz uyanma saatini ayarlayın, Kestirmek ayarlar öğesine dokunun ve Kaydetmek. Ardından, özel “erteleme” süreniz için yeni bir alarm oluşturun.

 • Bir iPhone’da ekran süresini nasıl kontrol ederim?

  Bir iPhone’da ekran sürenizi kontrol etmek için önce özelliği açmanız gerekir. git Ayarlar > Ekran ZAMANI. Musluk Ekran Süresini Aç > Devam etmek. Musluk Bu benim iPhone’umve isteğe bağlı olarak açın Cihazlar Arasında Paylaş. Ekran süresi raporunuzu görüntülemek için şuraya gidin: Ayarlar > Ekran ZAMANI ve dokunun Tüm Aktiviteleri Gör. Musluk Hafta veya Gün Bu özetleri görmek için.