Skip to content

iPhone’a AppleCare Nasıl Eklenir

14 de Haziran de 2022

Bilinmesi gereken

 • iPhone: Git Ayarlar > Genel > Hakkında. Seçmek AppleCare+ Kapsamı Mevcuttur.
 • Çevrimiçi: AppleCare+ web sitesine gidin. Seçmek iPhone > bir seri numarası veya Apple kimliği girin. Telefonunuzda uzaktan tanılamayı çalıştırın.
 • Diğer seçenekler: iPhone’unuz ve makbuzunuzla bir Apple Store’a gidin. 800-275-2273’ü arayın ve bir temsilciyle konuşun.

Bu makale, AppleCare’i iPhone’unuza nasıl ekleyeceğinizi açıklayacaktır. Satın alma belgenizi sakladığınız sürece, satın alma tarihinden itibaren 60 gün içinde AppleCare’i yeni iPhone’unuza ekleyebilmelisiniz.

iPhone’unuz için AppleCare Nasıl Alınır?

iPhone’unuza AppleCare eklemenin dört yolu vardır. Bunu iPhone’unuzdan, bir web tarayıcısından, telefon üzerinden veya bir Apple Store’a giderek yapabilirsiniz.

Yöntem 1: iPhone’unuzdan

iPhone’unuzdan AppleCare kapsamını eklerseniz, makbuzunuzu bulmanız bile gerekmez.

 1. Açık Ayarlar iPhone’unuzda. git Genel > Hakkında.

 2. Seçmek AppleCare+ Kapsamı Mevcuttur. Bu seçenek, iPhone’unuzu satın aldıktan sonra 60 gün boyunca kullanılabilir olmalıdır. Göremiyorsanız, cihazınızın uygunluğunu kontrol edin.

 3. Fiyatları ve planları görmek için ekrandaki talimatları izleyin.

Yöntem 2: Tarayıcınızdan

Ayrıca tarayıcınızdan AppleCare kapsamı ekleyebilirsiniz. Cihazınızın seri numarasına veya Apple Kimliğinize ihtiyacınız olacak.

 1. AppleCare+ web sitesine gidin ve iPhone kategori.

  iPhone'un vurgulandığı Apple Care web sitesi

 2. iPhone’unuzun seri numarasını veya Apple Kimliğinizi girin.

  Apple Kimliği ve Seri Numarasının vurgulandığı AppleCare iPhone oturum açma ekranı

 3. Telefonunuzda uzaktan tanılamayı çalıştırın.

 4. AppleCare seçenekleri ve fiyatları arasından seçim yapın.

Yöntem 3: Bir Apple Mağazasından

Bir Apple mağazasındaki biri, iPhone’unuz için AppleCare kapsamına girmenize yardımcı olabilir. Makbuzunuzu almanız ve cihazınızı incelemelerine izin vermeniz gerekir.

 1. Yerel Apple mağazanızdan bir randevu alın.

  Apple mağaza bulucu

 2. iPhone’unuzu ve makbuzunuzu alın.

 3. Bir Apple çalışanı cihazınızı inceler.

 4. Cihazınız uygunsa bir AppleCare+ planı seçebilirsiniz.

Yöntem 4: Telefonla

Apple’ı arayarak AppleCare’i telefonunuza ekleyebilirsiniz.

 1. 800-275-2273’ü arayın.

 2. Temsilcinin bir uzaktan tanılama çalıştırmasına izin verin.

 3. İstenirse, makbuzunuzun bir kopyasını sağlayın.

AppleCare Neleri Kapsar?

Apple iPhone’ların bir yıllık sınırlı garantisi ve 90 günlük ücretsiz teknik desteği vardır. Bu plan, donanım onarımını veya yeni bir pili kapsar. AppleCare+, bu kapsamı AppleCare+’ı satın aldığınız günden başlayarak üç yıl daha uzatır. AppleCare+ ayrıca yılda iki kaza sonucu oluşan hasar olayını da kapsar (servis ücretlerine tabidir). Cihazınızın kaybolmasından veya çalınmasından endişeleniyorsanız, Hırsızlık ve Kayıp özellikli AppleCare+ alabilirsiniz. Bu plan, bir yedek cihaz sağlar.

Hasardan Sonra AppleCare Satın Alabilir misiniz?

Telefonunuza zarar vermiş olsanız bile AppleCare’i alabilirsiniz, ancak yalnızca önce tamir ettirdiyseniz. Parçanın yeni bir ekran gibi tamamen değiştirilmesi gerekiyorsa, cihazınız artık AppleCare için uygun olmayacaktır. Bunu bir üçüncü taraf onarım sağlayıcısı değil, bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı yapmalıdır.

AppleCare’i Satın Aldıktan Ne Kadar Sonra Satın Alabilirsiniz?

Satın alma tarihinden itibaren 60 gün içinde telefonunuza AppleCare kapsamı ekleyebilirsiniz. Ne kadar süreniz kaldığını görmek için şuraya gidin: Ayarlar. Ekrandaki bir istem, AppleCare’i satın almak için kaç gününüz kaldığını size söyleyecektir.

SSS

 • AppleCare’i nasıl iptal edebilirim?

  AppleCare kapsamınızı iptal etmek için Apple destek ile iletişime geçmeniz gerekir. MySupport’ta oturum açarak bulabileceğiniz AppleCare sözleşme numaranızın olduğundan emin olun. Ayrıca cihazınızın seri numarasına ve satış fişinize de ihtiyacınız olacak. AppleCare’i satın aldıktan sonraki 30 gün içinde iptal ederseniz, tam bir geri ödeme alırsınız. 30 gün sonra, geri ödemeniz eşit olarak dağıtılacaktır.

 • AppleCare’im olup olmadığını nasıl anlarım?

  AppleCare hizmetinizi ve destek kapsamınızı kontrol etmek için Apple’ın Kapsamı Kontrol Et web sitesine gidin ve seri numaranızı ve Captcha kodunu girin. Diğer şeylerin yanı sıra AppleCare ve garanti kapsamını görebilir ve AppleCare satın alabilirsiniz.

 • AppleCare ne kadar sürer?

  Apple, sizi üretim hatalarına karşı koruyabilecek donanım satın alımlarında bir yıllık sınırlı garanti ve 90 günlük telefon desteği içerir. AppleCare+ kapsamı, orijinal garantiyi uzatır ve iki veya üç yıl boyunca teknik destek sağlar; bundan sonra, aydan aya süresiz olarak gidebilirsiniz.