Skip to content

İPhone’da Bir Görüntü Nasıl Yansıtılır

23 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Fotoğraflar uygulamasında şu adrese gidin: Düzenle > Kırpve ardından çevirmek simgesi (okların zıt yönleri gösteren iki üçgen).
 • Photoshop Express uygulamasında, Kırp > Döndür > Yatay çevirmek veya Dikey Çevir.
 • Alternatif olarak, Photo Flipper uygulamasını veya Photo Mirror Effects Camera uygulamasını kullanın.

Bu makale bir iPhone’da bir görüntünün nasıl yansıtılacağını açıklar. Talimatlar tüm iOS sürümleri için geçerlidir.

Fotoğraflar Uygulamasıyla iPhone’da Görüntü Nasıl Yansıtılır

İPhone veya iPad’inizde bir görüntüyü çevirmenin en hızlı yolu, Fotoğraflar uygulamasını kullanmaktır.

 1. Fotoğraflar uygulaması açıkken, çevirmek istediğiniz resme dokunun.

 2. Ekranın sağ üst köşesindekiöğesine dokunun. Düzenle.

 3. Simgesine dokunun. mahsul simgesi. Üst üste binen çizgileri olan bir kutuya benziyor ve farklı yönleri gösteren iki yaylı ok var.

 4. Sol üst köşede çevirmek simgesi. İki üçgene benziyor ve zıt yönlerde iki ok bulunan bir çizgiye sahip.

 5. Çevrilmiş görüntünüzü kaydetmek için Bitti. Yapmazsanız, dokunun İptal etmek ve sonra Değişiklikleri gözardı et. Görüntünüzü kaydettikten sonra, daha sonra çevrilmiş görüntüyü beğenmediğinize karar verirseniz, görüntüye geri dönün, simgesine dokunun. Düzenle ve sonra dokunun Geri döndür sağ alt köşede. Resminiz şimdi daha önce orijinaline geri dönecek hiç düzenlemeler yapıldı.

  İOS Fotoğraflar uygulamasında Çevir ve Bitti düğmeleri

Photoshop Express ile iPhone’da Bir Görüntü Nasıl Aynalanır

Photoshop Express, çeşitli fotoğraf düzenleme araçlarına sahip ücretsiz bir iOS uygulamasıdır. İPhone’unuzda bir görüntüyü çevirmek veya yansıtmak için uygulamayı nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Photoshop Express uygulamasını açın. Varsayılan olarak, fotoğrafları Fotoğraflar uygulamasında görüntüleyen Tüm Fotoğraflar görünümünde açılır. Farklı bir görünüm istiyorsanız, yanındaki oka dokunun. Tüm fotoğraflar ve diğer fotoğraf kaynaklarından seçim yapın.

 2. Dokunmak Düzenle Ekranın en üstünde ve ardından düzenlemek istediğiniz fotoğrafa dokunarak açın.

 3. Simgesine dokunun. Kırp ekranın altındaki simgesi.

  Photoshop Express'te bir fotoğraf seçme

 4. Dokunmak Döndür görüntünün altında.

 5. Seçiniz Yatay çevirmek görüntüyü yatay olarak yansıtmak için. Bir görüntüyü dikey olarak çevirmek istiyorsanız, üzerine dokunun. Dikey Çevir yerine.

 6. Filtreler eklemek veya renk seviyelerini ayarlamak için diğer araçlardan herhangi birini kullanın ve ardından Paylaş ekranın üst kısmındaki simgesi. Yukarı bakan bir ok bulunan bir kutuya benziyor.

 7. Dokunmak Kamera Rulosu çevrilmiş görüntüyü Fotoğraflar uygulamasına kaydetmek veya aşağı kaydırıp diğer seçeneklerden birini seçmek için.

  Photoshop Express'te Döndürme, Yatay Çevirme, Kamera Rulosu düğmeleri

Yansıtılmış görüntü, diğer fotoğraflarınızın yanında göründüğü Fotoğraflar uygulamasına kaydedilir veya seçtiğiniz başka bir yerde paylaşılır. Fotoğrafınızın yansıtılmış versiyonu, Fotoğraflar uygulamasındaki orijinal görüntünün üzerine yazmaz veya onu silmez.

Fotoğraf Çevirici ile iPhone’da Fotoğraf Nasıl Yansıtılır

Çeşitli görüntü filtreleri ve efektleri olan Photoshop Express’in aksine, Photo Flipper, öncelikle görüntüleri ve çok az şeyi yansıtmak için tasarlanmış bir uygulamadır. İşte nasıl kullanılacağı.

 1. Photo Flipper uygulamasını açın ve Fotoğraflar sol alt köşedeki simgesi.

  Photo Flipper fotoğraf düğmesi, albüm görünümü, tek fotoğraf görünümü

  Simgesine dokunarak uygulama içinden bir fotoğraf çekebilirsiniz. Kamera sol alt köşedeki simgesi.

 2. İPhone’unuzdaki Fotoğraflar uygulamasında sakladığınız bir görüntü klasörünü seçin ve çevirmek istediğiniz görüntüye dokunarak Photo Flipper’da açın.

 3. Fotoğraf Fotoğraf Çevirici’ye yüklendikten sonra, aynalamak için parmağınızı fotoğrafın üzerinde yatay veya dikey olarak sürükleyin. İsteğe bağlı olarak, görüntünün altında bulunan düğmelerden bir en boy oranı veya renk filtresi uygulayın.

 4. Simgesine dokunun. Paylaş sağ alt köşedeki simgesi.

 5. Dokunmak Resmi Kaydet Yansıtılmış resmi iPhone’unuzun Fotoğraflar uygulamasına kaydetmek için.

  İOS'ta Photo Flipper uygulaması

Fotoğraf Aynası Efektleri Kamerasını Kullanarak iPhone’da Resim Nasıl Çevirilir

Photo Mirror Effects Camera, fotoğraflarda ayna veya yansıma efektleri oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir iOS uygulamasıdır. Temel yatay veya dikey çevirme, uygulamadaki daha karmaşık görüntü yansıtma seçenekleri arasında gizlidir.

 1. İPhone’unuzda Photo Mirror Effects Camera uygulamasını açın ve büyük artı işareti Fotoğraflar uygulaması resimlerini açmak için. Yeni bir fotoğraf çekmeyi tercih ederseniz, uygulamanın sağ üst köşesindeki kamera simgesine dokunun.

 2. Yansıtmak istediğiniz fotoğrafı bulun ve Photo Mirror Effects Camera uygulamasında açmak için ona dokunun.

  Artı simgesi, Fotoğraf Aynası Efektleri Kamerasında Fotoğraf seçimi

 3. Simgesine dokunun. Etki ekranın altındaki simgesi.

 4. Simgesine dokunun. arka arkaya üçgenler görüntüyü yatay olarak çevirmek için ekranın altındaki.

 5. Simgesine dokunun. Paylaş ekranın üst kısmındaki simgesi.

  Efekt, ayna görüntüsü simgesi, paylaş düğmesi

 6. Yeni yansıtılan görüntüyü iPhone’unuza kaydetmek için aşağı oka dokunun. Bu uygulama, resim düzenleme işlemi sırasında açılan reklamlarla desteklenir.

Neden Bir Görüntüyü Yansıtmalıyım?

Bir görüntünün aynalanması, bir görüntünün yatay veya dikey olarak çevrilmesi işlemidir. Bu temel düzenleme hilesi, insanlar tarafından bir fotoğraftaki aynadan görünen metni okunabilir hale getirmek için sıklıkla kullanılır, ancak aynı zamanda bir görüntünün estetiğini iyileştirmek veya bir fotoğrafın bir tasarım projesinin hedeflerine uymasına yardımcı olmak için de kullanılabilir. Örneğin, bir grafik bir modelin sağa bakmasını gerektiriyorsa ancak mevcut tüm fotoğraflar modelin sola bakmasını içeriyorsa, görüntünün aynalanması herhangi bir yeniden çekime gerek kalmadan bu sorunu hemen çözer. Ayna efektleri, bir kadının başka bir versiyonuna bakan resmi veya aynı görüntü içinde iki nesnenin birbiriyle tamamen aynı olduğu yanılsaması gibi gerçeküstü görüntüler oluşturmak için de kullanılabilir. Adobe Photoshop Express, Photo Flipper ve Photo Mirror Effects, iPhone’unuzda bir fotoğrafı çevirmek için kullanabileceğiniz App Store’daki ücretsiz uygulamalardan üçüdür.