Skip to content

İPhone’da Bir Uygulamaya Nasıl Güvenilir

30 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Apple Store dışındaki bir uygulamaya güvenmek için: Git Ayarlar > Genel > Kurumsal Uygulama, uygulamayı seçin ve ardındanöğesine dokunun. Güven ve Uygulamayı Doğrula.
 • İşvereniniz cihazınızı yönetiyorsa: Şu adrese gidin: Ayarlar > Genel > Profiller, Profiller ve Cihaz Yönetimiveya Cihaz yönetimi.

Bu makale, iPhone’daki bir uygulamaya nasıl güvenileceğini açıklamaktadır. Talimatlar iOS 9 ve sonraki sürümler için geçerlidir.

İPhone Uygulamasına Nasıl Güvenilir?

Uygulama oluşturucusuna ve indirme kaynağına güvenmelisiniz. Emin değilseniz, kişisel verileriniz ve iPhone’unuz tehlikeye atılabileceğinden uygulamaya güvenmekten kaçının.

 1. Uygulamayı indirin ve yükleyin.

 2. Uygulamayı açmak için dokunduğunuzda, iPhone’da uygulama geliştiricisine güvenilmediğini bildiren bir mesaj görüntülenir. Dokunmak İptal etmek Mesajı kapatmak için.

 3. İPhone Ana ekranına gidin veöğesine dokunun. Ayarlar.

 4. İOS’ta Ayarlaraşağı kaydırın ve Genel.

 5. Aşağı kaydırın ve dokunun Profiller, Profiller ve Cihaz Yönetimiveya Cihaz yönetimiiOS sürümüne bağlı olarak. Profiller / Cihaz Yönetimi ayarları ekranı, yalnızca işvereniniz cihazınızı uzaktan yönetiyorsa görünür. Normal tüketici sınıfı bir iPhone veya iPad bu ekranı sunmaz.

 6. İçinde Kurumsal Uygulama bölümünde, güvenilmeyen uygulamanın geliştiricisinin profil adına dokunun.

 7. Dokunmak Güven [Developer Name] ve seçiminizi onaylayın.

 8. Dokunmak Uygulamayı Doğrula.

  İOS'ta Profiller ve Cihaz Yönetimi ekranları

  Doğrulama, yalnızca aktif bir internet bağlantınız olduğunda gerçekleşir. Şirket tarafından verilen bir iPhone’unuz varsa ve bir uygulamayı doğrulayamıyorsanız, bir güvenlik duvarı bağlantıyı engelliyor olabilir. Yardım için yöneticinize danışın.

Neden iOS’ta Uygulamalara Güvenmeniz ve Doğrulamanız Gerekiyor?

Apple App Store’dan gelmeyen yazılımlar için, yükleme tamamlandıktan sonra başlatılması için uygulamaya manuel olarak güvenmeniz gerekir. Bu işlem, bir işveren tarafından dahili kullanım için oluşturulan kurumsal uygulamalarda sıklıkla gereklidir.