Skip to content

İPhone’da Eksik Kişisel Erişim Noktası Nasıl Onarılır

17 de Mayıs de 2021

İPhone Kişisel Erişim Noktası özelliği, telefonunuzu internet bağlantısını yakındaki diğer cihazlarla paylaşabilen bir Wi-Fi erişim noktasına dönüştürür. Ancak Kişisel Erişim Noktası yoksa bu gerçekleşemez. Bu makaledeki bilgiler, iOS 12 ve sonraki sürümleri çalıştıran iPhone’lar için geçerlidir. Temel fikirler, iOS’un önceki sürümleri için de geçerlidir. Eski sürümler için bazı adımlar biraz farklı olabilir.

Poike / iStock

İPhone Kişisel Erişim Noktası Özelliğinin Kaybolmasının Nedenleri

Normalde, Kişisel Erişim Noktası’nı kullanmak, özelliği açmak kadar basittir. Ancak, bazı kullanıcılar Kişisel Erişim Noktalarının kaybolduğunu fark eder. Bu genellikle işletim sistemini yükselttikten veya bir iPhone’u hapse attıktan sonra olur. Etkin nokta özelliğiyle ilgili farklı bir sorunla karşı karşıyaysanız, Kişisel Erişim Noktası çalışmadığında sorun giderme ipuçlarımızı deneyin.

İPhone’da Eksik iPhone Kişisel Erişim Noktası Nasıl Onarılır

Kişisel Erişim Noktanız eksikse, sorunu çözmek için bu sırayla 10 adımı deneyin.

 1. Hücresel veriyi açın ve kapatın. Kişisel Erişim Noktası, 4G gibi bir hücresel veri ağına bağlantı gerektirir. Hücresel veri bağlantısının sıfırlanması, eksik bir Hotspot’u geri getirebilir.

 2. Kişisel Erişim Noktası ayarlarını kontrol edin. Bazen Kişisel Erişim Noktası Ayarlar uygulamasında bulunmadığında, başka bir yerde hala mevcuttur. Eğer öyleyse, onu farklı bir yoldan geri alabilirsiniz.

  1. Ayarlar uygulama ve seçin Hücresel > Kişisel Erişim Noktası.
  2. Taşı Kişisel Erişim Noktası geçiş yapmak Açık (yeşil).
  3. Sonra, ana sayfaya geri dönün Ayarlar ekran. Eğer görürsen Kişisel Erişim Noktası altında listelenmiştir Hücresel, problem çözüldü.
 3. İPhone’unuzu yeniden başlatın. Bir iPhone’u yeniden başlatmak, çalışması garanti edilmese de gerçekleştirmesi kolay olan basit bir sorun giderme ipucudur. Bir iPhone’u yeniden başlatmak için, ev ve uyku / uyanma Apple logosu ekranda görünene kadar aynı anda düğmelerine basın ve ardından düğmeleri bırakın.

 4. Taşıyıcı ayarlarını güncelleyin. Apple’ın iOS’un yeni sürümlerini yayınlaması kadar sık ​​olmamakla birlikte, telefon şirketiniz (operatörünüz olarak da adlandırılır) iPhone’unuzun ağında çalışmasına yardımcı olan ayarların yeni sürümlerini yayınlar. En son ayarlara güncelleme, Kişisel Erişim Noktası’nın eksik olmasının nedeni olabilir.

 5. İOS’un en son sürümüne güncelleyin. Gösterilmeyen Kişisel Erişim Noktası özelliği, iPhone’da yüklü işletim sistemi olan iOS’taki bir hatadan kaynaklanıyor olabilir. Durum buysa, sorunu çözen bir iOS güncellemesi olabilir. iOS güncellemeleri ücretsizdir ve kurulumu kolaydır. Güncellemeleri kablosuz olarak veya iTunes aracılığıyla yükleyebilirsiniz.

 6. APN sertifikalarını kaldırın. Bu seçenek yalnızca az sayıda kullanıcıyı etkiler, ancak suçlu da olabilir. Telefonunuzun belirli telefon şirketleriyle, özellikle ABD dışındaki şirketlerle çalışmasını sağlamak için herhangi bir Erişim Noktası Adı (APN) sertifikası yüklediyseniz, Kişisel Erişim Noktasının görünmemesine neden olabilir. Bu durumda, APN sertifikasını silin. Seçiniz Ayarlar > Genel > Profillerve silmek istediğiniz profile dokunun. Ardından, simgesine dokunun. Profili sil ve onay açılır penceresinde Silme. Eğer görmezsen Profil altında listelenmiştir Genel ayarlar, silinecek bir şey olmadığı anlamına gelir. APN sertifikaları sorun değil.

 7. Ağ ayarlarını sıfırlayın. Eksik Kişisel Erişim Noktası, telefonun hücresel ve Wi-Fi ağlarına erişimini kontrol eden ayarlardaki sorunlardan kaynaklanabilir. Bu ayarları sıfırlamak ve yeni bir başlangıç ​​yapmak sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Seçiniz Ayarlar > Genel > Sıfırla > Sıfırla > Ağ ayarları. Sıfırlama tamamlandıktan sonra, Wi-Fi ağ şifrelerini girmeniz veya Bluetooth cihazlarını yeniden eşleştirmeniz gerekebilir.

 8. İPhone’unuzun adını değiştirin. Her iPhone’un, Sam’in iPhone’u gibi bir adı vardır. Bu ad pek fazla kullanılmaz, ancak Kişisel Erişim Noktası’nın kaybolmasına neden olabilir. Telefonunuzun adını değiştirdiyseniz veya telefonunuzun kilidini açtıysanız, telefonunuzu orijinal ismine geri döndürün.

 9. Bir yedekten geri yükleyin. Şimdiye kadar hiçbir şey işe yaramadıysa, daha radikal bir adımın zamanı geldi: bir yedekten geri yükleme. Bu, iPhone’daki tüm verileri ve ayarları siler ve verileri daha eski bir sürümle değiştirir. Bu işlem sırasında yedeklemediğiniz her şey kaybolur, bu nedenle bu işleme başlamadan önce iPhone’unuzun yedeğini alın.

 10. Apple ile iletişime geçin veya bir Genius Bar’da randevu ayarlayın. Buraya kadar geldiyseniz ve Kişisel Erişim Noktası özelliği hala eksikse, çözemeyeceğinizden daha karmaşık bir sorununuz var demektir. Bu noktada Apple’dan yardım alın. Uzman yardımı için en yakın Apple Store’a gidin.

Kişisel Erişim Noktanızı tekrar geri aldınız ve cihazlar hala ona bağlanamıyor mu? İPhone Kişisel Erişim Noktası Çalışmıyorsa Nasıl Onarılır bölümündeki ipuçlarına göz atın.