Skip to content

İPhone’da iPhone’umu Bul Nasıl Kurulur

15 de Mayıs de 2021

İPhone, iPad veya iPod Touch’ınız yanlış yerleştirildiyse, kaybolduysa veya çalındıysa, mutlaka gitmiş olması gerekmez. Aygıt kaybolmadan önce aygıtta Bul’u (veya önceki iPhone’umu Bul’u) kurarsanız, onu geri alabilir veya en azından ona sahip olan kişinin verilerinize erişmesini engelleyebilirsiniz. Cihazınız kaybolmadan önce Bul’u etkinleştirmeniz çok önemlidir. Bu makaledeki talimatlar, iPhone’lar ve iOS 14 ve iOS 13’e sahip diğer iOS cihazları için geçerlidir. Apple’ın iPhone’umu Bul’u piyasaya sürdüğü iOS 5 ile başlayan iOS’un önceki sürümleri, benzer talimatları izleyin.

Bul Nedir?

Find My, kaybolan veya çalınan iPhone’ları bulan bir araçtır. Bir harita üzerinde konumlandırmak için cihazın yerleşik GPS veya konum hizmetlerini kullanır. Bir hırsızın verilerinize erişmesini önlemek için internet üzerinden bir cihazı kilitler veya bir cihazdaki tüm verileri siler. Cihazınız kaybolursa, cihazın ses çıkarması için Bul’u kullanın. Cihazı bulmak için çınlama sesini dinleyin. İOS 13’ün piyasaya sürülmesiyle Apple, iPhone’umu Bul ve Arkadaşlarımı Bul özelliklerini Bul adlı tek bir uygulamada birleştirdi.

Bul’u aç

Bul’u ayarlama seçeneği, ilk iPhone kurulum işleminin bir parçasıdır. O zaman etkinleştirmiş olabilirsiniz. Yapmadıysanız, açmak için şu adımları izleyin.

 1. Git Ayarlar.

 2. Adınıza dokunun.

 3. Dokunmak Bul. (İOS’un önceki sürümlerinde, iCloud > Telefonumu bul özelliği açmak için.)

 4. Arkadaşlarınızın ve ailenizin nerede olduğunuzu bilmesini istiyorsanız, Konumumu Paylaş içinde Bul ekran. Bu isteğe bağlı ayar, telefonunuzu bulmak için gerekli değildir.

 5. Dokunmak Telefonumu bul ekranın üst kısmında.

 6. Açın Telefonumu bul geçiş anahtarı.

 7. Açın Ağımı bul telefonunuzu çevrimdışıyken bile görmek için geçiş yapın. Bu ayar isteğe bağlıdır ve cihazı bulmak için gerekli değildir. Ağımı Bul, aygıtınızın yerini belirlemenize yardımcı olan şifreli ve anonim bir Apple aygıtları ağıdır.

 8. Son Konumu Gönder pil zayıfken telefonun konumunu Apple’a göndermesini sağlamak için. Bu ayar da isteğe bağlıdır.

  İPhone'da Bul'u açma ve yapılandırma ayarları

Sahip olmalısın Konum Hizmetleri telefonunuzun konumunu haritada bulmak için açıldı. Açık olup olmadığını kontrol etmek için şu adrese gidin: Ayarlar > Gizlilik. Telefonunuzda Bul’u kurduktan sonra, içeriği tüm cihazlarınızda güncel tutmak için sahip olduğunuz diğer uyumlu cihazlarda kurun. İOS sürümüne bağlı olarak, bu aracın iPhone’unuzun GPS takibini açtığını anladığınızı doğrulayan bir mesaj görebilirsiniz. GPS izleme, başka birinin hareketlerinizi izlemesi için değil, kullanmanız içindir. Dokunmak İzin vermek.

Bul Nasıl Kullanılır

İPhone’unuz veya diğer iOS aygıtınız kaybolduğu veya çalındığı için kaybolduğunda, bulmak için iCloud ile Bul’u kullanın.

 1. Bir web tarayıcısı açın, şuraya gidin: iCloud.comve aynı zamanda iCloud hesap kimliğiniz olan Apple Kimliğinizle oturum açın.

  İCloud.com'daki Apple Kimliği alanı 2. Seçiniz İPhone’u bulun. Şifrenizi tekrar girmeniz istenebilir.

  İCloud web sitesinde iPhone düğmesini bulun 3. iCloud, iPhone’unuzu ve Bul ile ayarladığınız diğer aygıtları bulur ve bu aygıtları bir harita üzerinde görüntüler. Yeşil nokta, aygıtın çevrimiçi olduğunu gösterir. Gri nokta, çevrimdışı olduğu anlamına gelir.

  İCloud web sitesinde çevrimiçi iPhone'u gösteren yeşil nokta  Tüm iOS aygıtları, Mac bilgisayarlar ve Apple Watch ile birlikte Bul’u destekler. AirPod’lar, bir iOS cihazıyla eşleştirildiyse ve yakınında bulunuyorsa bulunabilir.

 4. Seçiniz Tüm cihazlar ve haritada göstermek için eksik iPhone’u seçin.

  İCloud.com'daki Tüm Aygıtlar listesinde seçilen iPhone 5. Şu seçeneklerden birini seçin:

  • Sesi Oynat: İPhone’unuzun yakınlarda olduğundan şüpheleniyorsanız Sesi Oynat ve sesi iPhone’a kadar takip edin.
  • Kayıp Modu: İPhone’unuzu kilitler ve izler.
  • Iphone’u temizle: İPhone’daki kişisel bilgilerinizi uzaktan siler.

  İCloud.com'da kayıp iPhone seçenekleriİPhone’unuzda Bul’u Kapatın

İPhone’umu Bul’u kapatmak içinöğesine dokunun. Ayarlar > [your name] > Bul > Telefonumu bul ve iPhone’umu Bul’u kapatın. İPhone’umu Bul’un bazı önceki sürümlerinde, aygıtta kullanılan iCloud hesabının parolasını girmeniz gerekebilir. Aktivasyon Kilidi adı verilen bu özellik, hırsızların cihazı servisten gizlemek için iPhone’umu Bul’u kapatmasını engeller.