Skip to content

iPhone’da Mesaj Önizleme Nasıl Kapatılır

3 de Haziran de 2021

Kısa mesaj aldığınızda, iPhone’unuz gönderenin adını ve mesajın başlangıcını gösteren bir açılır pencere görüntüler. Gizlilikle ilgili endişeleriniz varsa veya gizli bir metin bekliyorsanız, başkalarının mesajlarınızın içeriğini görememesi için bu varsayılan davranışı değiştirin. Bunu yapmanın iki yolu vardır: mesaj önizlemelerini devre dışı bırakın veya Mesajlar uygulamasından gelen bildirimlerin kilit ekranınızda görüntülenmesini durdurun. Her ikisini de nasıl yapacağınızı gösteriyoruz. Bu makaledeki talimatlar, iOS 11 ve sonraki sürümlere sahip cihazlar için geçerlidir.

iPhone’un Kilit Ekranı Bildirim Ayarları Nasıl Değiştirilir

Kilit ekranı ayarlarını, mesaj önizlemelerinin etkinleştirilmesi ancak metin bildirimlerinin kilit ekranında görünmemesi için değiştirmek için:

 1. Ayarlar uygulama.

 2. git Bildirimler > Mesajlar.

 3. Uyarılar altında, öğesine dokunun. Kilit Ekranı Kilit ekranında Mesaj bildirimlerini devre dışı bırakmak için Mavi onay işareti simgesi, devre dışı olduğunu belirtmek için beyaza döner. iOS 11 ve önceki sürümlerde, renginin yeşilden beyaza dönmesi için yanındaki düğmeye dokunun. Ayrıca, Bildirim Merkezi’nde metinlerin başlık bildirimleri olarak görünmesini de engelleyebilirsiniz. Ancak, birincil endişeniz seyircilerin mesajları görmesini engellemekse, telefonunuz kilitliyken uyarıların görüntülenmesini durdurun.

 4. Ayarlar uygulamasından çıkın.

Mesaj Önizlemeleri Nasıl Kapatılır

Yeni metinler için kilit ekranı bildirimlerini görmek istiyor ancak mesaj içeriklerinin gizlenmesini istiyorsanız:

 1. Ayarlar uygulama.

 2. git Bildirimler > Mesajlar > Önizlemeleri Göster.

 3. Seç Asla veya Kapalı mesaj önizlemelerini devre dışı bırakmak için

  iOS Ayarları uygulamasında Mesajlar, Önizlemeleri Göster ve Hiçbir Zaman

  Yalnızca telefonunuzu kullanırken (şifre girildiğinde) mesaj önizlemelerini görmek istiyorsanız, Kilidi Açıldığında.

 4. Ayarlar uygulamasından çıkın.