Skip to content

iPhone’da Uçuşlar Nasıl İzlenir

10 de Temmuz de 2022

Bilinmesi gereken

 • Mesajlar uygulamasında, havayolu adına ve uçuş numarasına uzun dokunun ve Önizleme Uçuşu.
 • Açık Arama Ana ekranınızın ortasında aşağı kaydırarak. Uçuş numarasını girin, öğesine dokunun. Aramave durumu görüntüleyin.
 • gibi bir üçüncü taraf uygulaması kullanın. Flightradar24 uçuş numarasını girmek, aramak ve doğru uçuşu seçmek için.

Bu makale, iPhone’unuzdaki uçuşları izlemenin üç kolay yolunu açıklar. iPhone’un yerleşik özelliklerinden ikisini, Mesajlar uygulamasını veya Spotlight’ı kullanabilirsiniz. Ek özelliklere sahip bir üçüncü taraf uçuş izleyicisine de bakabilirsiniz.

iPhone’daki Mesajlarda Uçuşları Takip Edin

Uçuş numaranızı kısa mesaj yoluyla birisiyle paylaşıyorsanız, bu uçuşu takip etmenin hızlı ve kolay bir yoludur. Mesajı gönderen veya alan siz olun, bir uçuşun durumunu görmek için Mesajlar’ı kullanabilirsiniz.

 1. Konuşmayı şurada aç: Mesajlar uçuş ayrıntılarını içeren veya kısa mesajı gönderen sizseniz havayolunu ve uçuş numarasını girin. Mesaj, en doğru sonuçları elde etmek için havayolu adını ve uçuş numarasını veya tam uçuş numarasını içermelidir. Örneğin aynı uçuş için “Spirit Airlines 927” veya “NK927” girebilirsiniz.

 2. Uçuş bilgilerini içeren balona dokunun ve basılı tutun.

 3. Ekranda uçuş haritasını içeren ve seçeneklerin yer aldığı bir açılır pencere göreceksiniz. Önizleme Uçuşu durum ve detaylar için Uçuş Kodunu Kopyala bilgileri başka bir yere yapıştırmak istiyorsanız. Musluk Önizleme Uçuşu.

  Uçuş Önizleme'ye dokunun

 4. Daha sonra uçuş durumunu, kalkış ve varış saatleri, süre, terminal, kapı ve bagaj teslim yerleri gibi uygun ayrıntılarla birlikte göreceksiniz. Ekranın alt kısmında noktalar görüyorsanız, bu, havayolu ve uçuş numarasıyla eşleşen birden fazla uçuş anlamına gelir. Bu genellikle gelecekteki bir uçuştur; durumu ve ayrıntılarıyla birlikte ek uçuşu görmek için sağa kaydırın.

  İlk eşleşen uçuş detayları

  İkinci eşleşen uçuş ayrıntıları

 5. Musluk Tamamlandı uçuş ayrıntılarını kapatmak ve Mesajlar’daki görüşmenize dönmek için sağ üstteki

iPhone’da Aramayı Kullanarak Uçuşları Takip Edin

Uçuş bilgilerini bulmak için Spotlight’ı da kullanabilirsiniz.

 1. Açmak için Ana ekranınızın ortasında aşağı kaydırın Arama.

 2. Uçuş numarasını veya havayolu adını ve uçuş numarasını girin.

 3. Musluk Arama klavyede.

 4. Terminaller, kalkış ve varış saatleri ve mevcut durum dahil olmak üzere temel bilgilerle birlikte sonuç listenizi göreceksiniz. Daha fazlasını görmek için uçuşu seçin.

 5. Ardından, uçağın mevcut yolunun haritası, uçuşun süresi ve varsa bagaj alım yeri gibi uçuşla ilgili ek bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

 6. Musluk Geri Arama ekranına dönmeyi bitirdiğinizde veya İptal kapatmak ve Ana ekranınıza dönmek için

  iPhone'da Ara'yı açın

  Uçuş durumunu görüntüleyin veya daha fazla ayrıntı için dokunun

  Arama'dan uçuş ayrıntılarını tamamlayın

Üçüncü Taraf iPhone Uygulaması ile Uçuşları Takip Edin

iPhone, uçuşları takip etmenin iki kullanışlı yolunu içeriyor olsa da, ek özellikler arayabilirsiniz. Daha fazla arama seçeneği, uçuşları kaydetme veya uyarı alma yeteneği isteyebilirsiniz. iPhone için kullanılabilen birçok uçuş izleme hizmeti ve uygulaması vardır. Hangisini seçeceğiniz, istediğiniz özelliklere bağlıdır. Öyleyse Flightradar24 adlı popüler, ücretsiz bir uygulamanın nasıl kullanılacağına bakalım.

 1. Açık Uçuş radarı24, arama kutusuna uçuş numarasını girin ve Arama klavyede.

 2. Havayolları, Canlı Uçuşlar ve Son veya Tarifeli Uçuşlar bölümlerinde eşleşen sonuçları göreceksiniz. Doğru uçuşu seçin.

  Flightradar24 arama

  Flightradar24 arama sonuçları

 3. Bölüm, planlanmış ve fiili kalkış veya varış gibi ayrıntıları gösterecek şekilde genişleyecektir. Ayrıca uçuş durumunu, uçak tipini, çağrı işaretini ve havayolunu da görüntüleyebilirsiniz.

 4. Musluk Geri çalma bir harita üzerinde seyahat geçmişini görmek için, Uçuş bilgisi ek uçuş detayları için, Uçak Bilgileri ekipman bilgileri için veya Haritada Göster varsa canlı bir harita görünümü için.

  Flightradar24 uçuş detayları

  Flightradar24 Oynatma

  Flightradar24 Uçak Bilgileri

Flightradar24, ek özellikler için isteğe bağlı uygulama içi satın alımlarla ücretsiz olarak kullanılabilir. Uçuş takibinin yanı sıra temel özellikler arasında bir harita üzerinde gerçek zamanlı uçak yolculuğu, havai seyahat eden uçuşların tanımlanması, geçmiş veriler, uçuş filtreleri ve uçuş numarasına, havaalanına veya havayoluna göre arama yapma yeteneği bulunur. iPhone’da uçuşları izlemek için bu yöntemler, bulabileceğiniz en kullanışlı yöntemlerdir. Ancak, uçuş ayrıntılarını ve durumlarını almak için Google Flights’ı da kullanabilirsiniz.