Skip to content

İPhone’da WhatsApp Nasıl Kurulur ve Kullanılır

15 de Mayıs de 2021

WhatsApp, popüler bir ücretsiz mesajlaşma hizmetidir ve kullanımı ücretsizdir. Kullanıcılar iPhone, Android ve diğer mobil platformlar arasında resim, metin ve video alışverişi yapabilirler. Belki de Apple Mesajlar uygulamasının bir rakibi olduğu için WhatsApp, bazı iPhone kullanıcıları için sezgisel olmayabilir. Bu kılavuz, iPhone’unuzda WhatsApp’ı nasıl kullanacağınız konusunda size yol gösterir.

İPhone’unuzda WhatsApp Nasıl Kurulur ve Kullanılır

WhatsApp, iOS’ta mevcuttur ve normal olarak indirilebilir. Ancak indirmeden önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var.

 1. App Store’a gidin ve WhatsApp’ı indirin. İOS 8 kullanan kullanıcılar artık yeni hesap oluşturamaz veya mevcut hesapları yeniden doğrulayamaz. Şu anda aktif olan ve iOS 8 üzerinde çalışan bir WhatsApp hesabınız varsa hizmeti kullanmaya devam etmek için telefonunuzu güncelleyin.

 2. Bir WhatsApp hesabı oluşturun. WhatsApp’ı açın ve seçin Kabul Et ve Devam Et -e gizlilik politikasını kabul edin.

 3. Telefon numaranızı girin ve onaylayın.

 4. WhatsApp, size altı basamaklı bir aktivasyon kodu göndererek numarayı doğrular. Doğrulama işlemini tamamlamak için bu kodu girin.

 5. Hesabınız doğrulandığında, WhatsApp size adınızı ve bir profil resmini girme seçeneği sunar. Bir ad gerekli olsa da, şimdi bir fotoğraf seçebilir veya bu adımı daha sonra tamamlayabilirsiniz.

 6. WhatsApp, kişilerinize erişim ister. Seçiniz Tamam izin vermek için. Bu gerekli olmasa da, kişilerinizi içe aktarır ve arkadaşlarınız ve ailenizden kimlerin uygulamayı kullandığını gösterir.

 7. WhatsApp’a kişilerinize erişim sağladıktan sonra Sohbetler ekranı belirir. Simgesine dokunun. kalem ve kağıt Yeni bir sohbet başlatmak için sağ üst köşedeki simgesine dokunun.

  Tamam düğmesi, iOS'ta WhatsApp'ta yeni sohbet düğmesi

 8. Kişi listeniz görünür. Adının altında “Hey orada! Ben WhatsApp kullanıyorum” ifadesini taşıyan kişiler hizmette aktif değil. Ancak, uygulamayı kullanan arkadaşların muhtemelen bir profil resmi vardır. Şu anda hizmette aktiflerse, adlarının altında “Kullanılabilir” kelimesini görürsünüz. Arkadaşlarınızı servisi kullanmaya davet etmek için, en alta kaydırın veöğesine dokunun. Arkadaşlarınızı Whatsapp’a Davet Edin.

WhatsApp Nasıl Kullanılır

Ekranın altında beş simge bulunur: Durum, Çağrılar, Kamera, Sohbetler ve Ayarlar. Seç Aramalar -e Wi-Fi üzerinden veya hücresel veri kullanımı yoluyla WhatsApp üzerinden sesli veya görüntülü arama yapmanızı sağlayan bir ekran görüntüleyin. Başlamak için şunu seçin: telefon Ekranın sağ üst köşesindeki simgesi. Ardından, telefon Sesli arama yapmak için simgesine veya simgesine dokunun. video kamera Video araması yapmak için simgesine dokunun.

WhatsApp Durumu Nasıl Ayarlanır

Seç Durum Durumunuzu ayarlamak için sekme. Simgesine dokunun. kalem Yeni bir durum yazmak için ikon. Seçin kamera Galerinizden bir fotoğraf eklemek veya yenisini almak için simgesine dokunun.

WhatsApp Ayarları

Bakılacak son bölüm şudur: Ayarlar. Buradan, favori (yıldızlı) mesajlarınızı, hesap ayarlarınızı, sohbet ayarlarınızı, bildirim tercihlerinizi ve veri ve depolama kullanımını görebilirsiniz.

 • Hesap: Gizlilik ve güvenlik seçeneklerinin yanı sıra iki adımlı doğrulamayı etkinleştirin. Burası ayrıca gerekirse numaranızı değiştirebileceğiniz yerdir.
 • Sohbetler: Farklı sohbetlerinizi nasıl yedeklemek istediğinizi seçin.
 • Bildirimler: WhatsApp için bildirimlerinizi yönetin.
 • Veri ve Depolama Kullanımı: Otomatik medya indirmeyi etkinleştirin veya devre dışı bırakın, düşük veri kullanımını seçin ve daha fazlasını yapın.

İOS'ta WhatsApp'ta arama düğmesi, Durum seçenekleri, Ayarlar simgesi