Skip to content

İPhone’dan Büyük Bir Video Nasıl Gönderilir

4 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

 • AirDrop en kolayı: Dokunun Ayarlar > Genel > AirDrop > Yalnızca Kişiler veya Herkes > videoyu bulun ve gönderilecek alıcıya dokunun.
 • Sonraki en kolay iCloud: Aç Fotoğraflar > videoyu seçin > Paylaş > Posta > e-posta oluştur > öğesine dokunun gönder > Mail Drop’u Kullan.
 • Alıcı cihaz kısa menzilde değilse iCloud’u kullanın.

İşte bir iPhone’dan büyük videolar göndermenin iki hızlı yolu. Birincil yöntemler AirDrop ve iCloud’dur.

AirDrop Kullanarak iPhone’dan Uzun Videolar Nasıl Gönderilir

iPhone’unuzdan büyük bir videoyu yakındaki bir iOS veya macOS cihazıyla paylaşmak için AirDrop genellikle en hızlı ve en basit yöntemdir. Video boyutunda herhangi bir sınırlama yoktur ve ek uygulamalar indirmenize gerek yoktur.

 1. Alıcı cihazın yakında ve açık olduğundan emin olun.

 2. Alıcı cihazın AirDrop dosyalarını kabul edecek şekilde ayarlandığından emin olun.

  • iOS’ta: Git Ayarlar > Genel > AirDropsimgesine dokunun ve ardından Yalnızca Kişiler veya Herkes.
  • macOS’ta: İçinde AirDrop’u arayın Spot ışığı veya uygulamayı doğrudan Bulucu. Açıldıktan sonra tıklayın tarafından keşfedilmeme izin ver, ardından ikisinden birini tıklayın Yalnızca Kişiler veya Herkes.

  AirDrop, Şunlar tarafından keşfedilmeme izin verin: macOS'teki herkes

 3. Ardından, hisse senedini açın Fotoğraflar gönderen cihazdaki uygulama.

 4. Göndermek istediğiniz videoyu bulun ve açmak için dokunun.

  Fotoğraflar simgesi, Video içeriği, Seçilen video

 5. seçin Paylaş simge.

 6. AirDrop simgesi de dahil olmak üzere paylaşım panelini göreceksiniz. Birkaç saniye sonra, mevcut cihazların bir listesini görmelisiniz. Alıcı cihazı görmüyorsanız listenin otomatik olarak yenilenmesi için biraz bekleyin veya AirDrop simge.

 7. Alıcı cihaz simgesine dokunun.

  Paylaş düğmesi, AirDrop simgesi, alıcı cihaz

 8. Aktarım otomatik olarak başlayacaktır. Videonun boyutuna bağlı olarak gönderilmesi biraz zaman alabilir, ancak sabırlı olun ve cihazları birbirinden çok uzağa taşımaktan kaçının. Videonun geldiğini, alıcı iOS aygıtındaki Fotoğraflar uygulamasında veya macOS’taki İndirilenler’de göründüğünde anlarsınız.

AirDrop genellikle oldukça kararlıdır, ancak birkaç yüz megabayttan daha büyük birkaç video göndermeye çalışırsanız aktarım başarısız olabilir. Bu nedenle, her seferinde bir video aktarmak en iyisidir.

İCloud Kullanarak iPhone’dan Büyük Bir Video Nasıl Gönderilir

Kullanılabilir birçok bulut depolama hizmeti vardır, ancak bir iPhone’unuz varsa, muhtemelen zaten bir iCloud hesabınız olacaktır. iCloud, standart olarak uzun videoları ve diğer büyük dosyaları paylaşabilen 5 GB ücretsiz depolama alanıyla birlikte gelir. Dosyanız bu 5 GB sınırı içindeyse, Mail Drop en iyi seçeneğinizdir. Posta, ekleri 20 MB ile sınırlar. Ancak, Posta Bırakma özelliği, doğrudan bir e-posta bağlantısı aracılığıyla 5 GB’a kadar olan dosyaları paylaşmanıza olanak tanır. Bağlantı paylaşıldıktan sonra alıcının dosyayı indirmesi için 30 günü vardır. Videonuz 100 MB’ın üzerindeyse, Mail Drop’un çalışması için Wi-Fi’ye bağlı olmanız gerekir. Klip zaten iCloud hesabınıza yedeklenmiş olsa bile, Mail bunu yalnızca hücresel veriler aracılığıyla ek olarak göndermenize izin vermez.

 1. Fotoğraflar uygulamasını seçin ve paylaşmak istediğiniz videoya dokunun.

 2. seçin simge paylaş, ardından seçin Posta.

 3. Ekinizin otomatik olarak iletinin altına eklendiği bir Posta oluşturma sayfasına yönlendirileceksiniz. Alıcıyı ve konuyu ekleyin, ardından e-postanızı normal şekilde oluşturun.

 4. Seç gönder.

 5. Ekinizin gönderilemeyecek kadar büyük olduğuna dair bir bildirim göreceksiniz. Size Mail Drop’u kullanma seçeneği sunar. Seç Mail Drop’u kullanın, ve mesajınız otomatik olarak gönderilmeye başlayacaktır.

  Posta simgesi, Gönder düğmesi, Posta Bırakmayı Kullan

 6. Video ekiniz zaten iCloud’a yedeklenmemişse, aktarım işlemi arka planda başlar. Yükleme tamamlandıktan sonra e-postanız gönderilir.

5 GB’tan Büyük iPhone Videoları Gönderme

iCloud genellikle iPhone dosyalarınızı yedeklemek, 5 GB’den büyük videoları paylaşmak için kullanışlı olsa da, Dropbox, Microsoft OneDrive veya Google Drive gibi farklı bir hizmet genellikle daha iyi bir seçenektir.

iPhone Gönderme Sınırlarını Anlama

Bir iPhone’dan video göndermenin en belirgin yolu, stok metin veya e-posta uygulamalarını kullanmaktır, ancak iMessage içeriği mesaj başına 100 MB ile sınırlıdır ve Posta uygulaması ekleri 20 MB ile sınırlar. iPhone’unuza ne kadar video kaydedebileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Daha yeni iPhone’lar saniyede 60 kareye kadar 4K görüntü kaydedebilir, bu da dakikada yaklaşık 400 MB bitmiş videoya eşittir. 720p HD’de birkaç dakika çekim yapmak bile, doğrudan Mesajlar aracılığıyla gönderilemeyecek kadar büyük içerik üretecektir.