Skip to content

İPhone’dan Kişiler Nasıl Dışa Aktarılır

12 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • En kolay seçenek: Açık CSV’ye aktar uygulama> Dışa Aktarmaya Başlayın > + > Sütun Verilerini Düzenle > bir kaynak seçin> İhracat.
 • Sıradaki en kolay: Ayarlar > adınız> iCloud > aç Kişiler > çıkış. Git iCloud > Kişiler > tümünü seç> VCard’ı dışa aktar.

Bu makale, iOS 13 ile iOS 10 arası iPhone’larda CSV’ye Aktar uygulaması veya iCloud’u kullanarak iPhone’dan kişileri ve OS X Yosemite (10.10) ile macOS Catalina (10.15) ile Mac’lere nasıl aktarılacağını açıklar.

Kişileri iPhone’dan Excel / CSV Formatına Aktarma

Bu görevi yerine getirmek için tasarlanmış birkaç uygulama olsa da, CSV’ye Aktar ücretsizdir ve kullanıcılar tarafından iyi incelenir.

 1. İlk açtığınızda CSV’ye aktar iPhone’unuzdaki uygulamayı tıklayın TAMAM MI uygulamanın Kişilerinize erişmesine izin vermek için. Uygulamanın çalışması için bu izni kabul etmelisiniz.

 2. Dokunmak Dışa Aktarmaya Başlayın.

 3. Yalnızca tek bir kişi grubunu mu yoksa tüm kişilerinizi mi dışa aktaracağınızı seçin.

 4. Simgesine dokunun. + işareti tepesinde İhracat Ayrıntıları dışa aktarmak istediğiniz verinin kaç sütununu belirtmek için ekran. Örneğin, yalnızca adı, soyadı ve e-posta adresini dışa aktarmak istiyorsanız, üç sütuna ihtiyacınız vardır.

 5. En üste dokunun Sütun Verilerini Düzenlemek İçin Tıklayın İlk alanın içermesini istediğiniz veri türünü seçmek için. Bu örnekte, tıklayın İsim ve dokunun Bitti sütun listesine dönmek için. Şu söylenen ikinci ve üçüncü girişler için işlemi tekrarlayın Sütun Verilerini Düzenlemek İçin Tıklayın ve select Soyadı ve E, sırasıyla.

  CSV'ye Aktar çalıştıran bir iPhone

 6. Veri türlerini atadıktan sonra, ikisinden birini seçin. E-posta adresi veya Dropbox CSV dosya kaynağı olarak ve İhracat. Postanızda veya Dropbox hesabınızda aldığınız CSV dosyası, Excel dahil CSV format dosyalarını kabul eden herhangi bir programa aktarılabilir.

İCloud’u Kullanarak Kişileri iPhone’dan vCard’a Aktarma

Üçüncü taraf bir uygulama kullanmak istemiyorsanız, iPhone kişilerinizi iCloud hesabınız aracılığıyla vCard VCF biçiminde dışa aktarın. Bir vCard’ın VCF formatı, çevrimiçi bir kartvizitin görünümüne benzer ve standart bir adres defteri formatıdır.

 1. Dokunmak Ayarlar iPhone’unuzda. Dokunmak Adınız ve sonra dokunun iCloud.

 2. Açın Kişiler geçiş anahtarı. Bu ayar kapatılırsa, aygıttaki kişiler iCloud hesabınızla senkronize edilmez ve bir dosyaya aktarılamaz.

  Apple Kimliği, iCloud düğmesi, iOS Ayarlarında Kişiler geçişi

 3. Bilgisayarda bir web tarayıcısı açın, şu adrese gidin: iCloud.com, ve Apple Kimliğinizle iCloud’a giriş yapın. Giriş yapmak için Apple’ın iki faktörlü kimlik doğrulamasını kullanmanız gerekebilir.

 4. Seç Kişiler.

  İCloud.com'daki kişiler simgesi

 5. Üzerinde Kişiler ekran, seçin dişli sol alt köşedeki simgesini seçin ve Hepsini seç. Dışa aktarılacak belirli kişileri seçmek için Vardiya veya Ctrl kişileri tek tek seçmek için.

  iCloud Kişileri

 6. Kişiler seçildikten sonra dişli simgesini tekrar seçin ve seçin VCard’ı dışa aktar.

  İCloud Kişilerinde vCard'ı dışa aktarın

 7. Seçilen kişiler bilgisayarınıza .vcf dosyası olarak kaydedilir.

VCF Dosyasını Kullanın veya CSV’ye Dönüştür

Bir vCard dosyası, endüstri standardı bir kişi dosyası biçimidir. Microsoft Outlook dahil birçok program vCard’ları destekler. vCard’lar çoğu kişi listesine doğal olarak yüklenir ve bu formatı, iletişim bilgilerini minimum karmaşıklıkla aktarmak için ideal hale getirir. Kişilerinizi içe aktarmak istediğiniz uygulama VCF formatını desteklemiyorsa, VCF dosyasını bir CSV dosyasına dönüştürmek için bir çevrimiçi dönüştürücü kullanın. Daha iyi bilinen ücretsiz çevrimiçi dönüştürme araçlarından biri AConvert’tir. Kullanmak için iCloud’dan dışa aktardığınız VCF dosyasını seçin ve CSV Hedef biçimi olarak. Seçiniz Şimdi dönüştür ve ardından CSV dosyasını indirin.

AC web sitesi dönüşümünü dönüştürün