Skip to content

İPhone’unuz için Eşsiz Solitaire Oyunları

2 de Nisan de 2021

Video oyunları, onu tercih edenler için tek bir oyun tarzı sunmakta asla başarısız olmadı – ancak dijital eğlence günlerinden önce, yalnız oyuncuların gidecek çok az yeri vardı. Onlara eşlik edecek Mario veya Sonic olmadığından, 1980’lerden önce tecritte oyun oynamak neredeyse her zaman 52 kartlık bir deste çıkarmak anlamına geliyordu. Solitaire demekti. İster Klondike’yi ister Spider’ı, resmi kuralları veya bölgesel varyasyonları tercih edin, solitaire, görünüşte herkesin oynamayı öğrendiği bir oyundur. Fiziksel bir kart destesinden hiç hoşlanmadıysanız bile, Windows ile birlikte verilen ücretsiz sürüm (3.0’dan Windows 7’ye kadar), oyuncu olmayanların bile yirmi yıldan fazla bir süredir işteki ve okuldaki sorumluluklarından uzaklaşmasına yardımcı oldu. Ancak klasik, geleneksel solitaire, sadece tek başına bir deste karttan keyif almanın yolu. App Store, insanların yüzyıllardır oynadıkları aynı standart solitaire’in sıradan sürümleriyle dolu. İşleri sallamanın zamanı geldi. İPhone için olan bu beş solitaire oyunu, hoş bir şekilde farklı bir şey sunuyor.

Adaçayı Solitaire

Ne Seviyoruz

 • Çok sayıda yardım ve mod, böylece her seviyeden oyuncu oyunun tadını çıkarabilir.
 • Yakın zamanda güncellenmiştir (2018’de).

Neleri Sevmiyoruz

 • Bazı modlar ödeme gerektirir.
 • Ücretsiz sürüm reklam desteklidir.

Zach Gage (SpellTower, #fortune) tarafından yaratılan Sage Solitaire, Poker ve Klondike Solitaire’in çok akıllı bir karışımını sunuyor. Oyunculara 3×3 ızgara sunulur ve oyuncuların temizlemeye çalışması gereken 9 farklı kart yığını oluşturur. Bunu yapmak için, oyuncular görebildikleri dokuz karta göre poker eli oluşturacaklar. Tüm kartları tahtadan temizlemenin yanı sıra, oyuncular geçmiş yüksek puanlarının üstüne çıkmaya çalışacaklar, bu da oluşturdukları poker ellerinin kalitesini miktar kadar önemli hale getirecekler. 70 puanlık tam bir ev oluşturabilirseniz, bu, üç kartlı bir kartı 20 puanlık düz bir şekilde temizlemekten daha iyi bir harekettir … Aksi takdirde, başka bir el yapma yeteneğinizi kilitlemedikçe, kartlarınızı akıllıca seçmeniz gerekecektir. . Sage Solitaire, oyuncuları ayak parmaklarında tutmak için çeşitli modlar, anında erişilebilirlik (poker ellerinizi bilmiyorsanız, oyun size memnuniyetle öğretir) ve zihninizi gerçekten işe yarayacak kadar derinlik sunar.

Solitaire Eşleştir

Solitaire Eşleştir

Ne Seviyoruz

 • Öğrenmesi ve oynaması kolaydır, ancak strateji gerektirir.
 • Her tur sadece birkaç dakika sürer.

Neleri Sevmiyoruz

 • Kazanmak neredeyse imkansız.

Pair Solitaire o kadar basit bir önermeye dayanıyor ki, daha önce kimsenin aklına gelmemiş olmasına şaşıracaksınız. Standart bir 52 kartlık desteyi karıştıran oyun, her kartı yan yana dizer ve sizden eşleşen değer çiftleri ve / veya takımlar bulmanızı ister. Yakalayış? Eşleşen kartlardan sadece birini oyundan kaldırabilirsiniz. Yapacağınız maçlar da bir çok küçük kart seçimi. Eşleştirdiğiniz kartların arasında tek bir kart olmalıdır. Örneğin, şu şekilde dizilmiş kartlarınız varsa: 2 ♠, Q ♥, Q ♠, 7 ♣, Q ♣, 2 ♠ ve Q ♠ ‘i takım ile veya Q ♠ ve Q ♣’ u yüz değerine göre eşleştirebilirsiniz. Q ♥ ve Q ♠ ile eşleşemezsiniz çünkü tek bir kartla ayrılmamışlardır. Bu, anlaşılması inanılmaz derecede basit bir oyundur, ancak ustalaşmak için gereken öngörü olağanüstüdür. Amacınız oyundaki tüm kartları temizlemek ve bunun için düşünmeniz gerekecek birçok önceden hareket eder. “Bu kartı A maçında çıkarırsam, B eşleşmesini mümkün kılacak, bu da C ve D ile eşleşmesine yol açabilir.” Olasılıksız olsa da kazanmak mümkündür. Ancak yeterli pratikle yaklaşırsınız ve bu süreçte kendinizi oldukça zeki hissedersiniz.

Kart Taraması

kart taraması

Ne Seviyoruz

 • Matematik ve strateji becerilerine dayanır.
 • Birden çok oyun türü seçimi.
 • Sonuçları sosyal ağlarda paylaşmak kolaydır.

Neleri Sevmiyoruz

 • Ücretsiz sürüm tekrarlanabilir.
 • Bulut etkileşimi bazen hatalıdır.

Maça ve sopalı oyunlar kadar kılıçlı ve kalkanlı oyunlardan hoşlanan maceracı bir tipseniz, Card Crawl solitaire üzerinde daha önce oynadığınız hiçbir şeye benzemeyen RPG tarzı bir değişiklik sunar. Oyuncular bir zindanı temizlemek için 54 kartlık bir desteye karşı “rekabet eder”. Farklı kartlar, ekipman, hazine ve canavarlar gibi farklı RPG tarzı unsurları temsil edecek. Masadaki 8 noktayı kullanan oyuncular, eşyaları donatma, kahramanlarının istatistiklerini takip etme, sırt çantalarında fazladan bir eşya saklama ve canavarlarla savaşma becerisine sahip olacaklar. Oyundaki çoğu bileşen bir kart rengi ile temsil edilir ve güçleri bir kartın yüz değerine göre belirlenir. Bu nedenle, bir oyuncu 3 kuvvetli bir kılıç (maça) ve 5 değerinde bir kalkan (sinek) donatabilir. Bu eşyaları kullanmak onların değerini düşürür veya oyundan çıkarır, bu yüzden hızlı matematik yapmanız gerekir Önünüzdeki kartlarla mümkün olan en iyi oyunu bulmak için seçenekler. Şimdiye kadar bahsettiklerimize ek olarak, tek seferlik etkileri tetikleyecek yetenek kartları ve puanınızı belirlemeye yardımcı olacak jetonlar da var. Bir dizi stratejiyi seven (ve yeterince kart oyunu alamayan) zindan gezintisi hayranları için, Card Crawl, aksi takdirde imkansız orc boyutunda bir kaşıntısı çizmesi gereken bir solitaire oyunudur.

Fairway Solitaire Patlaması

Fairway Solitaire Patlaması

Ne Seviyoruz

 • 700’den fazla renkli seviye.
 • Herhangi bir cihazdan erişim için buluttaki ilerlemeyi kaydeder.

Neleri Sevmiyoruz

 • Reklam destekli.
 • İlerlemek için jeton satın almalısınız.

Geleneksel solitaire’de net kökleri olsa da, Fairway Solitaire Blast, sadece dijital bir alanda var. Fairway Solitaire unvanını taşıyan ilk oyundan çok uzak olan Fairway Solitaire Blast, Big Fish Games’in popüler serisinin en son sürümüdür (ve özellikle mobil oyuncular için tasarlanmış ilk). Fairway Solitaire’deki solitaire tarzı, oyunculara üç kart kulesi (veya zirvesi) verilen ve diğer kartlar tarafından engellenmemiş sıralı sayıları eşleştirerek hepsini temizlemesi gereken bir oyun olan Tri-Peaks’e çok benziyor. Başka bir deyişle, 6’nız varsa, üzerinde başka kart olmayan açık bir 5 veya 7 ile eşleştirmeniz gerekir. Kibritleri birbirine bağlamak çok önemlidir, çünkü görünür bir eşleşme yoksa, destenizden bir kart çekmeniz gerekir – ve deste kuruyup oyun bitmeden önce yalnızca çok fazla kart vardır. Fairway Solitaire Blast, bu tanıdık formülü alır ve kartlar için görünüşte sonsuz düzenler oluşturarak (neden standart tepe oluşumuna sadık kalasınız?) Ve size büyük bir deste vererek onu üç farklı bulmacada (veya ” strokes, “çünkü burada bir golf teması var). Şeyler nerede Gerçekten mi farklılaşmak oyunun “yaratık” kartlarında ve güçlendirmelerinde. Oyuncular, Wormburner (ekranda çizilen ve yolunu kesen her karta ateş açan bir solucan) veya Patlayıcı Atış (bir kart alanını patlatan ve onları kartlardan temizleyen bir golf topu) gibi özel bonusları tetikleyebilecekler. yazı tahtası). Su tuzakları ve kum tuzaklarından takozlara ve mulliganlara kadar uygun şekilde golf temalı diğer zorluklar ve zorluklar da bu zorluğa ekleniyor. Serinin maskotu, tüm deneyime kesin bir Caddyshack hissi veren bir sincaptır. Ve Caddyshack’i kim sevmez?

Solitaire Blitz: Kayıp Hazineler

Solitaire Blitz

PopCap Oyunları
Ne Seviyoruz

 • Yüzlerce saatlik içerik.
 • Bolca mizah eğlenceli katıyor.

Neleri Sevmiyoruz

 • Yükseltmelerin maliyeti vardır veya “gümüş”.
 • Bazen yavaş çalışır.

Benzer bir Tri-Peaks hissine sahip bir şey arıyorsanız, ancak karmaşıklıktan çok hıza odaklanıyorsanız, PopCap’in Solitaire Blitz: Lost Treasures indirmeye değer. Oyun hala size kartlarla dolu bir ekranı temizleme görevini veriyor, ancak bu sefer bunu yaparken çekebileceğiniz üç kart yuvasına sahip olacaksınız. Teknik olarak bu açıklama meli Tersini okuyun, Solitaire Blitz, Tri-Peaks formülünü tersine çevirir ve oyunculara desteden kartlar yerine tahtadan kartlar çekmeleri için görev verir – ancak pratikte deneyim neredeyse aynıdır. Buradaki püf noktası, oyunculara tek bir kart yerine üç karta kadar oynama şansı vererek, tahtadaki kartlar arasında yıldırım hızında hareket etme fırsatına sahip olacaklarıdır. Ve başlıkta “Blitz” ile, hedefin bu olduğuna inansanız iyi olur. Ayrılan sürede aşamaları tamamlamak, oyunculara ilerleme şansı verecek ve onlara deniz altı hazinelerini ödüllendirecek ve bu da onlara oyun parasını artıracak. Bunu turlar arasında kart eklemekten destenize, sizin adınıza bazı kartları yok etmek için patlayıcı derinlik yüklerini düşürmeye kadar her şeyi yapan avantajlarda harcayabilirler. Ve her saniye önemli olduğunda, elinizden gelen herhangi bir avantajı elde ettiğiniz için çok mutlu olacaksınız.