Skip to content

İPhone’unuzdaki Ağ Ayarlarını Sıfırlama

10 de Mayıs de 2021

İPhone’unuzun internete bağlı görünmesi sinir bozucu, ancak veri akışı olmuyor. Safari siteleri yüklemeyecek, e-posta göndermeyecek, mesajlaşma uygulamaları çalışmayacak, ancak telefonunuzun Wi-Fi bağlantısı ve sinyal çubukları bir ağ bağlantısını gösterir. Ağ ayarları, iPhone’unuzun Wi-Fi’ye ve hücresel ağlara nasıl bağlanacağını kontrol eder. İPhone’unuzdaki ağ ayarlarını sıfırladığınızda, tüm Wi-Fi ve hücresel ağlar için yapılandırmalar varsayılan ayarlara geri döner. Sıfırlama ayrıca sanal özel ağ (VPN) yapılandırmalarını da temizler. Sıfırlamadan sonra iPhone’unuzun operatörünüze otomatik olarak yeniden bağlanması gerekir, ancak Wi-Fi ve VPN ayarlarını manuel olarak yeniden yapılandırmanız gerekir. Ağ sıfırlama çoğu bağlantı sorununu çözer, ancak diğer daha basit eylemler de yardımcı olabilir. Bu makaledeki bilgiler iPhone 6’dan iPhone 11’e kadar geçerlidir.

Ağ Ayarlarını Sıfırlamadan Önce Denenecek İpuçları

Ağ ayarlarınızı sıfırlamadan önce, iPhone’unuzla bir ağ bağlantısı sorunu yaşadığınızda aşağıdaki ipuçlarını deneyin. Ağınızı sıfırlamaktan daha hızlıdırlar ve genellikle sorunu çözerler.

Uçak Modunu Değiştir

Telefonunuzu bir dakika kadar Uçak Modunda tutun.

 1. Dokunmak Ayarlar iPhone’unuzda. Kaydırıcıyı yanına hareket ettirin Uçak modu sağda, Uçak Modu’nun açık ve Wi-Fi’nin kapalı olduğunu gösteren yeşil rengi görebilirsiniz.

 2. Bir dakika bekleyin ve ardından kaydırıcıyı yanına hareket ettirin. Uçak modu Uçak Modu’nu kapatmak ve Wi-Fi’yi tekrar açmak için sola.

 3. Bağlantılarınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

İPhone’unuzu Kapatıp Açın

Uçak Modunu değiştirmek işe yaramazsa iPhone’unuzu kapatıp tekrar açın.

 1. Basılı tutun Güç iPhone’daki düğmesini birkaç saniye basılı tutun.

 2. Taşı Kapatmak için kaydır telefonu kapatmak için sağa kaydırın.

 3. Telefonun kapanmasını bekleyin ve ardından güç Telefonunuzu tekrar açmak için Apple logosu görünene kadar birkaç saniye basılı tutun. Cihazınız başladığında oturum açmak için şifrenizi girmeniz gerekir.

 4. Bağlantılarınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Wi-Fi Ağınızı Unutun ve Yeniden Bağlanın

Hala bağlanamıyorsanız, Wi-Fi ağınızı kaldırın ve yeniden bağlayın.

 1. Açık Ayarlar ve dokunun Wifi Wi-Fi ayarları ekranını açmak için. Cihazınızın şu anda bağlı olduğu ağın adı hemen altında görüntülenir. Wifi ve ekranın üst kısmına yakın bir yerde bulunan açma / kapama kaydırıcısı.

 2. Simgesine dokunun. çemberin içindeyim mevcut ağ adının sağında.

  İPhone'da Wi-Fi ayarları

 3. Dokunmak Bu Ağı Unutun ve dokunarak onaylayın Unutmak.

  İPhone'da Wi-Fi tercihleri ​​ekranı

  Bir ağı unutmak, iPhone’unuzu ağ bağlantısını kesmeye zorlar ve sizi mevcut kablosuz ağları gösteren ekrana döndürür.

 4. Katılmak istediğiniz ağın adına dokunun. Ağ şifresini girin veöğesine dokunun. Katılmak.

 5. Bağlantılarınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

İPhone Ağ Ayarlarını Sıfırla

Ağ bağlantısı sorunları devam ederse, iPhone’unuzdaki ağ ayarlarını sıfırlamak için aşağıdaki adımları tamamlayın.

 1. İPhone’unuzda Ayarlar app.

 2. Dokunmak Genel.

 3. Ekranın altına gidin veöğesine dokunun. Sıfırla.

  İPhone'da genel ayarlar

 4. Dokunmak Ağ Ayarları Sıfırlama.

 5. İstenirse, şifrenizi girin.

 6. Dokunmak Ağ Ayarları Sıfırlama.

  İPhone'da ayarları sıfırlayın

İPhone’unuz ağ ayarlarını sıfırlar ve ardından bir dakika kadar süren yeniden başlatılır. Telefonunuzu tekrar kullanabileceğiniz zaman, şifrenizi girin. Telefonunuz hücresel sağlayıcınıza otomatik olarak yeniden bağlanmalıdır. İPhone’unuz mobil ağınıza otomatik olarak bağlanmazsa, destek için operatörünüze veya Apple’a başvurun. Ayrıca Wi-Fi ağlarına yeniden katılmanız gerekir. Dokunmak Ayarlar > Wifi ve ardından katılmak istediğiniz ağın adına dokunun. İstenirse, ağ şifresini girin ve ardındanöğesine dokunun. Katılmak. Bir VPN kullanıyorsanız, uygulamasını ve cihazınızdaki ayarları yeniden yapılandırmak için VPN sağlayıcınızdan talimatları alın ve izleyin.