Skip to content

İPhone’unuzdan Silinmiş E-postaları Silme

22 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

  • Posta Kutuları menüsüne gidin ve Çöp > Düzenle. Kalıcı olarak kaldırmak istediğiniz belirli e-postalara dokunun ve ardından Silme.
  • Alternatif olarak, seçin Düzenle > Hepsini seç > Silme tüm e-postaları bir kerede kaldırmak için

İPhone’unuzdaki e-postaları sildiğinizde, bunlar yanlışlıkla silinmeleri durumunda kolayca geri yüklenebilmeleri için Çöp Kutusu klasörüne giderler. Depolama alanını kullanmamaları için bu e-postaları ara sıra silmek iyi bir fikirdir. Silinen öğeleri Çöp Kutusu klasöründen kaldırmak, telefonunuzdaki depolama alanını boşaltır ve Çöp Kutusu klasörünün dağınıklığını azaltır. Silinen e-postaları iOS 12 ile 14 arasında nasıl kaldıracağınızı anlatacağız.

Silinmiş E-postalar Nasıl Kaldırılır

Çöp Kutusuna gönderilen silinmiş e-postalar için iki seçeneğiniz vardır. Çöp Kutusu klasöründeki her şeyin kalıcı olarak kaldırılacağını veya boşaltılacağını seçin.

  1. Mail uygulamasını açın ve şuraya gidin: Posta kutuları Menü.

  2. Seçiniz Çöp. Telefonunuzda birden fazla e-posta hesabınız varsa, e-postaların silinmesini istediğiniz hesaba karşılık gelen Çöp Kutusu klasörünü bulun.

  3. Seçiniz Düzenle, kalıcı olarak kaldırmak istediğiniz belirli e-postaları seçin ve ardından Silme. Veya tüm e-postaları bir defada kaldırmak için Düzenle > Hepsini seç > Silme.

  4. Sildiğiniz e-postalar Çöp Kutusu klasöründen silinmiştir ve kurtarılamaz.

E-postaları silmenin başka bir yolu Çöp klasörü, e-posta sağlayıcınızın web posta sitesidir. Örneğin, kaldırılan öğeleri silmek için Gmail.com’daki Çöp Kutusu klasörüne erişin. Bu yöntem, e-postaları yalnızca IMAP ayarlanmışsa iPhone Çöp Kutusu klasöründen siler.