Skip to content

iPhone’unuzu Nasıl Onaylarsınız?

2 de Haziran de 2021

İki faktörlü kimlik doğrulama, ekstra bir güvenlik önlemi olarak giderek daha önemli hale geliyor. Bununla birlikte, cihazı onaylama isteğini aldığınızda kilidini nasıl açacağınızı unuttuğunuz için cihazınızın kilitli kalmasını istemezsiniz. Bu mesajı aldığınızda bir iPhone’u nasıl onaylayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Bir iPhone’u Onaylamak Ne Demektir?

İki faktörlü kimlik doğrulama, kişisel bilgileriniz yanlış ellere geçtiğinde Apple Kimliğinizin kullanılmasını önlemenin bir yoludur. İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdikten sonra iPhone’unuzu onaylamayla ilgili bir mesaj görürseniz, bu, cihazınız aracılığıyla iki faktörlü kimlik doğrulamayı açmış olduğunuz anlamına gelir. elma hesabı. Kimlik doğrulamanızı açtığınızda, bir güvenilir cihaz kişisel cep telefonunuz veya belki de evde bulundurduğunuz bir iPad gibi.

Bir iPhone’u Başka Bir Cihazdan Onaylayın

Bir girişi onaylamanın en basit yolu, Apple’ın size gönderdiği doğrulama kodunu kullanmaktır. Yeni bir cihazda oturum açmayı denedikten sonra şunları yapacaksınız: Bu yöntem yalnızca güvenilir cihazınız iOS 9 veya OS X El Capitan çalıştırıyorsa işe yarar. Bundan daha eskiyse, diğer yöntemlerden birine ihtiyacınız olacak.

 1. Güvenilir cihazlarınızdan birini açın. İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdiğinizde bunları ayarlamanız gerekirdi.

 2. Yeni bir oturum açma girişimini size bildiren güvenilir cihazınızda otomatik olarak bir ekran belirecektir. Dokunmak İzin vermek Bir kodu görüntülemek için

 3. Oturum açmaya çalıştığınız cihazda, güvenilir cihazınızda görüntülenen kodu girin. Artık erişiminiz olmalıdır.

  iPhone'da, iPad'in yanında Apple Kimliği Doğrulama Kodu

Bir Metin veya Telefon Görüşmesiyle iPhone’u Onaylayın

Şu anda güvenilir bir cihaza erişiminiz yoksa, güvenilir bir numaraya kısa mesaj veya telefon görüşmesi olarak bir doğrulama kodu da gönderebilirsiniz; bunlar ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulama sürecinde ayarlanır. Yeni bir cihazda oturum açmayı denedikten sonra bir kısa mesaj veya telefon araması şu şekilde gelir:

 1. Dokunmak Doğrulama Kodu Almadım.

  Kod Almadınız mı? iOS'ta düğme

 2. Yeni bir istem alacaksınız. Kodu güvenilir telefon numaranıza gönderme seçeneğini belirleyin.

 3. Güvenilir telefon numaranıza bir metin veya telefon çağrısı alacaksınız. Oturum açma işlemini tamamlamak için yeni cihazınızda gördüğünüz veya duyduğunuz kodu girin.

  Kısa mesaj yoluyla Apple Kimliği Doğrulama kodu

Kod Almak için Ayarlar Menüsünü kullanın

Son olarak, otomatik kodlar almazsanız ve bir arama veya metin alamıyorsanız, Ayarlar Bir kod oluşturmak için güvenilir cihazınızdaki menü Yapmanız gerekenler: Bu yöntem, güvenilir cihazınız çevrimdışı olsa bile çalışacaktır.

 1. git Ayarlar > [Your Name] güvenilir cihazınızda. Daha eski cihazlarda, öğesine dokunmanız gerekebilir. iCloud bulmak için [Your Name] Menü.

  Ayarlar, iOS'ta Ad düğmesi

 2. Dokunmak Şifre ve Güvenlik.

 3. Son olarak, yazan seçeneği seçin Doğrulama Kodunu Alın. Dokunmak TAMAM MI bittiğinde.

  Şifre ve Güvenlik, Doğrulama Kodu Al, iOS Ayarlarında Tamam düğmesi

İki faktörlü kimlik doğrulama önemlidir, ancak soğukta kilitlenmeyin. Yeni cihazları hızlı ve kolay bir şekilde onaylamak için kimlik doğrulamayı ayarlarken güvenilir cihazlarınızı kurduğunuzdan emin olun.