Skip to content

İPhone’unuzun Aramaları Duyurmasını Nasıl Sağlarsınız?

9 de Mayıs de 2021

İPhone’unuzda Çağrıları Duyur etkinleştirildiğinde, Siri, gelen bir çağrı aldığınızda bir ad veya telefon numarası söyler. Kimin aradığını bilmek için telefonunuza bakmanıza gerek yok; bu, cihazınız ulaşılamaz veya erişilebilir olmadığında kullanışlı olabilir. Çağrıları Duyur özelliği, görme bozukluğu olan iPhone kullanıcıları için de yararlıdır. Bu makaledeki bilgiler iOS 10 ve sonraki sürümlere sahip iPhone’lar için geçerlidir.

İPhone’unuzu Gelen Aramaları Duyuracak Şekilde Yapılandırın

Aramaları Duyur özelliğini etkinleştirdiğinizde, arayan kişi Kişiler uygulamanızda listeleniyorsa Siri, arayan kişinin adını söyler. Numara kişilerinizde yoksa Siri telefon numarasını yüksek sesle okur veya numara ekranda görünmezse “bilinmeyen arayan” der. Aramaları Duyur özelliği etkinken iPhone çalar, ancak Siri arayanı veya numarayı söylerken zil sesi boğuktur. Ayarlar uygulamasında Siri’nin iPhone’unuza gelen aramaları duyurmasını sağlarsınız.

  1. Ayarlar app.

  2. Aşağı kaydırın ve seçin Telefon.

  3. İçinde Aramalar bölüm seçin Çağrıları Duyur.

  4. Seçiniz Her zaman özelliği etkinleştirmek için. Diğer seçenekler şunları içerir: Kulaklıklar ve Araba, Yalnızca Kulaklıklar, ve Aslavarsayılan ayar olan. Seçerseniz Yalnızca KulaklıklarSiri, arayan kişiyi yalnızca kulaklık kullandığınızda duyurur. Seçerseniz Kulaklıklar ve ArabaSiri, arayan kişiyi yalnızca iPhone’unuz arabanıza Bluetooth üzerinden bağlandığında veya kulaklığınız bağlı olduğunda duyurur.

  5. Kapat Ayarlar app. Değişikliğiniz kaydedildi.

Siri, iPhone’unuz Rahatsız Etmeyin veya titret’e ayarlandığında arayanın adını veya numarasını söylemiyor.