Skip to content

İPhone’unuzun İnternet Bağlantısını iPad’inizde Kullanma

26 de Mayıs de 2021

İnterneti cebinizde yanınızda taşımaktan daha iyi olan tek şey, o İnternet bağlantısını daha büyük ekranlı bir cihazda kullanmaktır. Apple, 4G LTE ağlarına giriş yapabilen iPad’ler satarken, iPhone’unuzun veri bağlantısını yalnızca Wi-Fi kullanabilen bir iPad ile de kullanabilirsiniz. İPhone’unuzun veri bağlantısını kullanmak, sizi hizmeti kullanan diğer ‘misafirlerle’ aynı Wi-Fi ağına bağlayan Konuk Wi-Fi hizmetini kullanmaktan daha güvenlidir. Bu talimatlar, iOS 7 veya sonraki sürümleri çalıştıran cihazlar için geçerlidir.

Fiyatı ne kadar?

Bu, servis sağlayıcınıza bağlı olacaktır. AT&T, T-Mobile, Sprint ve Verizon, akıllı telefonunuzu bir hotspot olarak kullanmayı içeren paketlere sahiptir. Çoğu, hızı yavaşlatmadan veya tamamen durdurmadan önce size bir sıcak nokta bant genişliği payı verir. Miktar, çok fazla video akışı yapmadığınız sürece genellikle yeterlidir, bu da onu oldukça hızlı bir şekilde tüketecektir. Hotspot ücretleri ve hizmetleri hakkında daha fazla ayrıntı almak için servis sağlayıcınızla görüşün.

İPhone’unuzun Hotspot’unu Nasıl Açarsınız?

 1. İPhone’larınızı başlatın Ayarlar uygulamasına dokunun ve Kişisel Erişim Noktası.

 2. Hotspot sayfasında, üstteki anahtarı Kapalı’dan Açık’a çevirin. Hücresel hesabınızda etkin noktanızı ayarlamak için bir numarayı aramanız veya bir web sitesini ziyaret etmeniz gerekebilir.

  İPhone'da Kişisel Erişim Noktasını açın

 3. Hotspot’unuzun varsayılan bir parolası vardır, ancak bunu özelleştirmek içinöğesine dokunun. Kablosuz ağ parolası ve en az sekiz karakter içeren bir alfasayısal şifre girin.

  İPhone'daki Kişisel Erişim Noktası ve parola değiştirme ekranları

 4. Hotspot özelliğini kapatsanız bile şifreniz kalacaktır. Özelliği her kullandığınızda yeni bir tane oluşturmanız gerekmez.

İPad’inizdeki bir Hotspot’a Nasıl Bağlanırsınız

İPad’inizi hotspot’a bağlamak, onu başka bir Wi-Fi ağına bağlamakla neredeyse aynıdır.

 1. İPad’inizin ayarlarına gidin.

  İPad Ayarları uygulaması

 2. Dokunmak Wifive altında iPhone’unuzun adını bulun Kişisel Erişim Noktaları.

  İPad'de ayarlar ve Wi-Fi menüleri

 3. Ağınıza katılmak için parolayı girin.

Hotspot’unuz görünmezse, Wi-Fi’yi kapatıp iPad’inizde tekrar açın. Bazen mevcut bağlantıların listesini yenilemesi gerekir. Bir hotspot kullanmak hücresel verilerinizi kullanmaya devam ediyor. Maksimum veri sınırınız varsa, sıcak nokta üzerinden film akışı yapmak iyi bir fikir olmayabilir. Ortalama bir HD filmin yayınlanması 1 GB’tan fazla zaman alabilir ve bu da veri limitinizi hızla aşabilir. Sınırsız planlar bile genellikle etkin nokta verilerini sınırlar, ancak bu sınır genellikle daha yüksektir. Tüm ayrıntılar için kablosuz planınızı kontrol edin.