Skip to content

İşitme Cihazlarını iPhone ile Eşleştirme

6 de Ocak de 2023

Bilinmesi gereken

 • İşitme cihazını eşleştirme moduna getirin, ardından: Ayarlar > Ulaşılabilirlik > İşitmeve seçin İşitme Cihazlarıcihazınıza dokunun, seçin Çift.
 • İşitme cihazınızın iPhone’unuzla uyumlu olduğundan emin olun.
 • Bazı Made for iPhone işitme cihazları, diğer herhangi bir Bluetooth cihazına bağlanır gibi bağlanır.

Bu makalede, iPhone uyumlu bir işitme cihazının iPhone’a nasıl bağlanacağı açıklanmaktadır. Made for iPhone işitme cihazlarını kullanmak için hem iPhone uyumlu bir işitme cihazına hem de uyumlu bir iPhone veya iOS cihazına ihtiyacınız olacaktır. Bu talimatlar, MFI (Made for iPhone) işitme cihazları için geçerlidir. Uzun süredir bir işitme cihazı kullanıcısıysanız, zaten bir MFI işitme cihazınız vardır çünkü MFI işitme cihazları iPhone’a bağlandığında birçok kullanışlı işlevsellikle birlikte gelir. iPhone’unuzla uyumlu, MFI olmayan bir işitme cihazınız varsa, diğer Bluetooth cihazlarında olduğu gibi bağlamanız yeterlidir.

İşitme Cihazlarını iPhone’a Nasıl Bağlarsınız?

iPhone’unuzun ve işitme cihazınızın uyumlu olduğundan emin olduktan sonra, işitme cihazınızı bağlamak, iPhone’unuza başka herhangi bir Bluetooth cihazını bağlamak kadar kolaydır, yani sadece birkaç saniye ve birkaç dokunuş yeterlidir.

 1. Öncelikle, iPhone’unuzdaki Bluetooth’un açık olduğundan emin olun.

 2. iPhone’unuzda şuraya gidin: Ayarlar > Erişilebilirlik > İşitmeve ardından seçin İşitme Cihazları.

 3. İşitme cihazınızın pil kapaklarını açın ve ardından kapatın. Bu, iPhone’unuz onu ararken işitme cihazınızı eşleştirme moduna geçirir.

 4. İşitme cihazınız, MFI İşitme Cihazları başlık. Açıldığında, cihazınıza dokunun ve ardından Çift. Biri sol kulak ve diğeri sağ kulak için olmak üzere iki yardımcı araç kullanırsanız, bunlar ayrı ayrı görünür ve her ikisinin de seçilip eşleştirilmesi gerekir. Her ikisinin de önce yukarıda açıklandığı gibi eşleştirme moduna girilmesi gerekir.

 5. Eşleştirme bir dakika kadar sürebilir ve her iki cihazı da eşleştirmeniz gerekir, bu nedenle bu işlem birkaç dakika sürebilir. Eşleştirdikten sonra, işitme cihazınızı normal şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

İşitme Cihazlarını iPhone’a Bağlama Sorunlarını Giderme

Tüm işitme cihazları iPhone’larla uyumlu olacak şekilde tasarlanmamıştır. Ayrıca, yalnızca işitme cihazlarınızın iPhone ile uyumlu olduğundan emin olmanız değil, aynı zamanda işitme cihazlarını destekleyen bir iOS aygıtınız olması da önemlidir. Sorun yaşıyorsanız, önce her şeyin uyumlu olup olmadığını üç kez kontrol edin. iPhone uyumlu bir işitme cihazınız varsa ancak bu bir MFI işitme cihazı değilse, cihazınızı eşleştirme moduna nasıl alacağınızı öğrenmek için işitme cihazınızın kullanım kılavuzuna bakmanız gerekebilir. İkinci olarak, hepsi olmasa da çoğu işitme cihazının iPhone’a bağlanmak için Bluetooth kullandığını unutmamak önemlidir. Made for iPhone işitme cihazları iPhone’daki geleneksel Bluetooth menüsüne bağlı değildir ve bunun yerine İşitme menüsü aracılığıyla bağlanır. İşitme cihazınızı bağlamaya çalışırken doğru yerde olduğunuzdan emin olun.

SSS

 • ReSound işitme cihazlarını bir iPhone ile nasıl eşleştiririm?

  ReSound dijital işitme cihazları Made for iPhone (MFI) işitme cihazlarıdır, bu nedenle yukarıdaki talimatlara göre onları iPhone’unuzla eşleştireceksiniz.

 • Phonak Marvel işitme cihazlarını bir iPhone ile nasıl eşleştiririm?

  Phonak’ın teknolojisi, işitme cihazlarınızdan yalnızca birinin iPhone’unuzla eşlenmesini gerektirir. Phonak Marvel işitme cihazınızı iPhone’unuza bağlamak için Ayarlar iPhone’unuzdaki uygulama ve simgesine dokunun. Bluetooth. Bluetooth’un açık olduğundan emin olun. Eşleştirdiğiniz işitme cihazını kapatın ve tekrar açın. altında görünecek Benim cihazlarım Bluetooth ayarlarınızda. iPhone’unuzla eşleştirmek için işitme cihazınızı seçin ve ardından öğesine dokunun. Çift onaylamak için açılır pencerede

 • ReSound işitme cihazlarını bir Android cihaza nasıl bağlarım?

  Android cihazınızda Google Play Store’u ziyaret edin ve ReSound Smart 3D uygulaması, ardından uygulamayı indirip yükleyin. Uygulamayı açın, dokunun Başlamakve işitme cihazınızı Android cihazınızla eşleştirmek için talimatları izleyin.