Skip to content

İşte BTFO’nun Anlamı ve Neden Bu Kadar Kafa Karıştırıcı?

31 de Mayıs de 2021

İnternet, BTFO’nun iki farklı anlamı olabileceğini öne sürüyor gibi görünüyor:

  • Geri F *** Kapalı
  • Üflemeli F *** Out

Evet, her iki anlam da F kelimesini içeriyor. Ve evet, iki olası anlamı olduğu için, çevrimiçi bir yerde veya bir metinde fark ettiğinizde hangisinin kullanıldığını anlamak biraz kafa karıştırıcı olabilir.

Nusha Ashjaee / Cankurtaran
Hangi anlamın daha popüler olduğu veya daha sık kullanıldığı tam olarak belli değil, bu yüzden okuduğunuz mesajlarda hangi anlamın kullanıldığını anlamak için biraz araştırma yapmanız gerekecek. Nasıl olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Geri F *** Off olarak BTFO

Oldukça açık ki geri çekil sadece “geri çekil” demenin daha kaba bir yoludur. Birinin yaptıklarını durdurmasını istediğinizde söylediğiniz şeydir çünkü bundan gerçekten hoşlanmıyorsunuz. Bununla birlikte, bugünlerde birçok internet argo teriminde olduğu gibi, F-kelimesinin eklenmesi mesaja belirli bir yoğunluk hissi katıyor. Öyleyse, birinin çok güçlü gelmesinden ne kadar rahatsız olduğunuzu iletmek veya bir şekilde mağdur hissettiğinizi ifade etmek isteyip istemediğinizi, BTFO’nun nasıl hissettiğinizi çok hızlı ve basit bir şekilde iletebileceğini söyleyin.

BTFO’yu “Geri Döndürmek” için Kullanma Örnekleri

“Kapımın önünde 5 dakika boyunca zili çalan kişinin gerçekten BTFO’ya ihtiyacı var.”

“Keşke oyun başladığında BAE’me btfo’ya söyleyebilseydim.”

“DM’lerimin BTFO’su çünkü hepsini yanıtlamak için yeterli zamanım yok.”

BTFO, Blown the F *** Out olarak

Lanet olsun bir yarışmada birisinin başka biri tarafından dövüldüğünü veya “dışarı atıldığını” söylemenin daha kaba bir yoludur. Bir spor etkinliği, video oyunu, pasta yeme yarışması veya bir kazanan ve bir kaybeden olarak görülebilecek herhangi bir şey olabilir. BTFO’nun bu özel yorumu, bir kişi (veya ekip) diğerini önemli ölçüde yendiğinde daha sık kullanılma eğilimindedir. Bir kişi veya takım diğerini küçük veya ortalama sayı, gol vb. İle yenerse bu kısaltmayı kullanmazsınız.

BTFO’yu “F *** Out Üflemeli” İletmek İçin Kullanma Örnekleri

“Başkentler dün gece Penguenler tarafından BTFO’ydu!”

“Smithers tarafından BTFO, saate sadece 10 saniye kaldı!”

“Bütün bu yağmur ve rüzgar saçlarımı srsly btfo aldı.”

Birinin “F *** Off” veya “F *** Out” Dediğini Nasıl Anlarsınız?

Artık BTFO’yu yorumlamanın iki olası yolu olduğunu bildiğinize göre, muhtemelen bir mesajda karşılaştığınızda hangi yorumun kullanıldığını nasıl belirleyeceğinizi merak ediyorsunuzdur. İşte birkaç ipucu.

Hangisinin en mantıklı olduğunu görmek için mesajı her iki anlamla da okuyun. İçinde BTFO bulunan bir tweet, Facebook gönderisi, metin veya başka bir mesaj gördüğünüzde, başınızın içinde veya kısaltmanın tam anlamıyla yüksek sesle okuyun – önce geri çekil ve sonra lanet olsun. Bağlam burada anahtardır. Biri diğerinden daha mantıklı görünüyorsa, onunla devam edin.

Mesajda ifade edilen mağduriyet belirtilerine bakın. BTFO yazan kişi rahatsız, kapalı, tiksinti veya sadece kurban kartını oynuyormuş gibi geliyorsa, muhtemelen geri çekil. Olumsuz duyguları veya savunmacı bir tepkiyi hissedip hissedemeyeceğinizi görmek için mesajı birkaç kez okuyun.

Mesajda ifade edilen rekabet gücü belirtilerini arayın. BTFO kısaltmasını içeren bir mesajda herhangi bir mağduriyet belirtisi hissedemiyorsanız, açıklanan bir yarışmanın işaretlerini arayın. Haberci, birine veya bir şeye kazanan diyormuş gibi geliyor mu? Bir ezik mi? Eğer öyleyse, demek olabilirler lanet olsun dışarı üfledi.

BTFO kullanan kişiye bununla ne demek istediklerini sorun. Bir kişinin mesajında ​​BTFO’nun hangi yorumunu kullandığını basitçe anlayamıyorsanız (veya sadece anlamaya çalışırken zamanınızı boşa harcamak istemiyorsanız), onlara soran bir mesaj çekerek doğrudan rotayı seçin ne demek istediklerini. Unutmayın, bu kısaltma herkes arasında pek popüler değil, bu yüzden sadece sorarak internetin argo döngüsünden çıkmış biri gibi görünme konusunda endişelenmenize gerek yok.