Skip to content

İtfaiyeciler ve İlk Müdahale Edenler için CADPage Uygulaması

7 de Mayıs de 2021

Gönüllü itfaiyeciler için tasarlanan CADPage, ilk müdahale ekiplerinin ihtiyaç duyduğu bilgilerin çoğunu sağlayan gelişmiş, özelleştirilebilir bir bildirim uygulamasıdır. Acil durum çağrısının açıklamasından Android navigasyon sistemine bağlı bir haritaya CADPage güçlü ve son derece kullanışlı bir ücretsiz uygulamadır.

Neden CADPage?

Geçmişte, gönüllü itfaiyeciler bir çağrıya siren ile uyarılırdı. Yanıt vermeyi seçenler, kendilerine atanan istasyona gelene kadar acil durum çağrısının niteliğini veya yerini genellikle bilmiyorlardı. Hücresel teknoloji, gönüllüleri cep telefonlarına gönderilen bir metin mesajıyla uyararak alınan bilgileri iyileştirdi. Bu bilgiler, acil durum aramasıyla ilgili ayrıntıların yanı sıra 911 aramasıyla ilişkili adresi içeriyordu. Metin mesajları ne kadar yararlı olsa da, sağlanan bilgilerle sınırlıdırlar. Metin mesajlarının iki kritik eksik bileşeni vardı, bir eşleme özelliği ve yanıt verenlerin çağrıyı kabul etme ve departman ofislerine yanıt verip vermeyeceklerini bildirme yeteneği. İşte burada CADPage devreye giriyor.

Birçok Yararlı Özellik

Kullanıcı ayarları özelleştirildikten sonra CADPage, seçilen ülkenin 911 dağıtım merkezinden alınan metin mesajlarını kesintiye uğratır ve kullanıcıyı özelleştirilebilir bir uyarı sistemi aracılığıyla uyarır. Acil durum çağrısı, aramanın ayrıntıları, aramanın adresini Google Haritalar’a bağlayan bir düğme ve aramayı kabul etmek için bir düğme ile birlikte Android cihazının ekranında görüntülenir. Kullanıcılar ayrıca tüm acil durum aramaları için benzersiz bir ton sağlayan özelleştirilmiş bir bildirim sesi de ayarlayabilirler. Zil sesi uygulamalarıyla birlikte kullanıldığında, kullanıcılar gelen tüm CADPage uyarıları için benzersiz bir bildirim sesi atayabilir. Ayrıca LED gösterge ışığının yanıp sönmesini istedikleri rengi ve göstergenin yanıp sönme hızını da ayarlayabilirler. Acil durum bildirimleri söz konusu olduğunda, uyarı ne kadar belirgin olursa o kadar iyidir.

Sağlam Uygulama Geliştiricileri

Çoğu uygulamanın bir noktada ara sıra sorunları vardır. Bir geliştiricinin ne kadar iyi olduğuna dair gerçek test, uygulamalarının ne kadar iyi olduğu ve sorunlara ne kadar iyi yanıt verdiğidir. CADPage geliştiricileri uygulamalarını ciddiye alır. Ek işlevler eklemek veya hataları düzeltmek için sık sık güncellemeler yayınlanır. CADPage kaynak kodu açık kaynaktır ve herkesin incelemesine açıktır, bu da uygulamanın çevresindeki topluluğun hataları yakalamasını ve uygulamayı geliştirmesini mümkün kılar.

Son Düşünceler ve Öneriler

CADPage gibi bir uygulama ve geliştiricilerinin adanmışlığı sektörde tam olarak takdir edilmektedir. CADPage, acil durum sahnelerine yanıt süresini azaltır ve gönüllülerin yanıt vermesini kolaylaştırır. Daha iyi bir yanıt süresi, ülke genelindeki toplulukların güvenliğini artırır. Gönüllü itfaiye departmanları için tasarlanmış birkaç uygulama vardır. Bazıları planlama konusunda yardımcı olurken, diğerleri 911 gönderi iletimlerini izler. Bu uygulamalar bir amaca hizmet etse de, çok azı CADPage kadar değerli ve yararlıdır.