Skip to content

İTunes Hatası 3259 Nasıl Onarılır

6 de Mayıs de 2021

Apple iTunes müzik mağazası, müzik, podcast ve daha fazlasını indirmek ve dinlemek için kullanışlı ve güçlü bir araçtır. İTunes güvenilir olsa da, kullanıcılar hizmete bağlanırken bazen 3259 hatasıyla karşılaşırlar. Hata, “iTunes, Mağazaya bağlanamadı. Bilinmeyen bir hata oluştu (-3259). Ağ bağlantınızın etkin olduğundan emin olun ve tekrar deneyin.” Hata ayrıca size “Müziğinizi indirirken bir hata oluştu (-3259)” veya “iTunes Store’a bağlanılamıyor. Bilinmeyen bir hata oluştu” şeklinde de olabilir. Denemek için bazı kolay düzeltmelerle birlikte bu iTunes bağlantı hatasını almanızın birkaç nedeni vardır. Bu makaledeki bilgiler, Mac ve Windows için iTunes’un masaüstü sürümü için geçerlidir.

Apple, Inc.

İTunes Hatasının Nedenleri 3259

Birkaç sorun, tümü bir bağlantı sorunu etrafında toplanan 3259 iTunes hatasına neden olabilir. Kötü internet bağlantısı veya eski sistem ayarları nedeniyle iTunes’a bağlanamayabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarınızda, hizmete bağlanmayı engelleyen iTunes ile çakışan bir güvenlik yazılımı olabilir. Sebep ne olursa olsun, bazı kolay düzeltmeler bu sorunu çözebilir ve sizi iTunes’a bağlanıp kullanmaya geri döndürebilir.

İTunes Hatası 3259 Nasıl Onarılır

Bu sorun giderme adımlarının her birini denedikten sonra iTunes’a yeniden bağlanın. Hala bağlanamıyorsanız, bir sonraki olası çözüme geçin.

  1. Zaman ayarlarını güncelleyin. İTunes bilgisayarın tarih, saat ve saat dilimi ayarlarını kontrol ettiği için bunların doğru olduğundan emin olun. Bu ayarlar kapalıysa, bir Windows PC veya Mac’te iTunes’a bağlanamamanın nedeni bu olabilir. Mac veya Windows PC’nizde yönetici olarak oturum açın.

  2. Ağ bağlantısını kontrol edin. İnternet bağlantınız kapalıysa iTunes’a bağlanamazsınız. İnternet bağlantısının düzgün çalıştığından emin olun ve ardından iTunes’a yeniden bağlanın.

  3. İTunes’u güncelleyin. İTunes’un eski bir sürümü bir bağlantı hatasına neden olabilir. En yeni hata düzeltmelerine ve güvenlik güncellemelerine sahip olmak için iTunes’un en son sürümünü edinin ve ardından bunun sorunu çözüp çözmediğini görün.

  4. İşletim sistemini güncelleyin. Mevcut tüm Windows veya macOS güncellemelerini yükleyin. En son işletim sistemi sürümüne sahip olmak, kritik güvenlik yamalarına sahip olmanızı sağlar. Ayrıca sistem kararlılığı sağlar ve eski özellikleri kaldırır. İşletim sistemini güncelleyin ve ardından iTunes’a bağlanıp bağlanamayacağınıza bakın.

  5. Güvenlik yazılımını güncelleyin. Virüsten koruma yazılımı ve güvenlik duvarları gibi güvenlik yazılımlarının, hataları düzeltmek ve yeni özellikler eklemek için bir güncellemeye ihtiyacı olabilir. Güvenlik yazılımınızı güncelledikten sonra, iTunes’a bağlanıp bağlanamayacağınıza bakın.

  6. Güvenlik yazılımını devre dışı bırakın veya kaldırın. Güvenlik yazılımınız iTunes’a bağlanma becerinizle çakışabilir. Birden fazla programınız varsa, sorunun nedenini belirlemek için bunları teker teker devre dışı bırakın veya kaldırın. Bu süreç, özel güvenlik programlarınıza göre değişir, bu nedenle ayrıntılar için belgelere bakın. Güvenlik duvarını kapatmak sorunu çözdüyse, Apple’ın iTunes için gerekli bağlantı noktası ve hizmet listelerine bakın ve bu istisnalara izin vermek için güvenlik duvarı yapılandırmanıza kurallar ekleyin.

  7. Sistemin Hosts dosyasını kontrol edin. Sistemin Hosts dosyasının Apple sunucularına bağlantıları engellemediğinden emin olun. Belirli dosyaları nasıl düzelteceğinizden emin değilseniz, Hosts dosyasını bir Windows PC veya Mac’te varsayılan ayarlarına sıfırlayın.

  8. Apple iTunes destek sayfasını ziyaret edin. Apple iTunes destek web sitesi, aranabilir bir bilgi tabanı ve topluluğa bir soru sorma yeteneği dahil olmak üzere çok sayıda yararlı özelliğe sahiptir. Ayrıca yerel Apple Mağazanızdaki Genius Bar’da bir randevu ayarlayabilirsiniz.