Skip to content

İTunes Hesabınızdan Kredi Kartı Nasıl Kaldırılır

22 de Haziran de 2021

Apple, iTunes mağazasından müzik, film ve uygulama satın almayı olabildiğince kolaylaştırıyor. Bu amaçla, Apple, bir iTunes hesabına kaydolduğunuzda, genellikle bir kredi kartı olmak üzere geçerli bir ödeme şekli için kimlik bilgilerini sağlamanızı ister. Bilgiler dosyada tutulur, bu nedenle hızlı satın alma işlemleri için her zaman elinizin altındadır. Gizlilikten endişe ettiğiniz için kredi kartı bilgilerini iTunes’da saklamak istemiyorsanız veya çocuğunuzun bilgisayarınızı kullanırken yetkisiz alışveriş yapmasını istemiyorsanız, kartı iTunes mağazasından çıkarın.

Kredi Kartınızı iTunes Store’dan Silin

Bu sadece birkaç adımı içerir:

 1. iTunes’u açın.

 2. Henüz oturum açmadıysanız, şuraya gidin: Mağaza menü, seç Oturum aç, ardından hesabınıza giriş yapın.

 3. Giriş yaptıktan sonra şuraya gidin: Mağaza menü öğesini seçin, ardından Apple kimliğimi görüntüle. Parolanızı girmeniz istenebilir.

 4. İçinde Apple Kimliği Özeti, tıkla Düzenle bağlantı (sağda bulunur Ödeme türü).

 5. İçinde Ödeme Bilgilerini Düzenle ekranında kredi kartı seçmek yerine Yok.

 6. Aşağı kaydırın ve seçin bitti.

 7. Apple iTunes hesabınızda artık eklenmiş bir kredi kartı yok.

Kredi Kartı Olmadan Bir Hesapta Uygulamalar Nasıl Edinilir

Kredi kartı iTunes hesabınızdan kaldırıldıktan sonra iPad’inizde uygulamalar, müzikler, filmler ve kitaplar almaya devam edebilirsiniz. Çocukların özel bir şey yapmak zorunda kalmadan istediklerini indirmelerine izin veren bir seçenek de dahil olmak üzere bir dizi seçenek vardır.

 • Uygulamaları hediye olarak verin: Uygulamaları iPad’de satın almak yerine, uygulamaları satın almak için kredi kartı eklenmiş farklı bir hesap kullanın. Veya iTunes mağazası aracılığıyla müzik ve film hediye edin.
 • Bir iTunes ödeneği ayarlayın: Az bakım gerektiren bir çözüm istiyorsanız bu seçenek harikadır. Çocuğunuzun iPad’de ne yaptığını yakından izlemek için ödeneği kullanın. Bir ödenek ayarlamak, daha büyük çocuklar için de harika olabilir.
 • Ekle ve kaldır: Bu en fazla bakım gerektirir, ancak uygulanabilir bir çözümdür. Bir şey satın almak istediğinizde kredi kartını hesaba ekleyin ve satın alma işlemi onaylandıktan sonra kartı çıkarın. Bu, iPad için haftada bir veya ayda bir satın alımlar planlıyorsanız en iyi sonucu verir.
 • Önce onu yükle: iPad’lerinde en yeni ve en iyi uygulamalara ihtiyaç duymayan küçük çocuklarınız varsa, bu en kolay yoldur. Bir hesaba kaydolduktan sonra, kredi kartını çıkarmadan önce istediğiniz tüm uygulamaları, kitapları, müzikleri ve filmleri indirin.

Bir bilgisayarı çocuklarla paylaşırken bilgilerinizi güvende tutmak için bir iPad’i nasıl çocuklardan koruyacağınızı öğrenin.