Skip to content

İTunes Store Ödeneği Nasıl Ayarlanır

6 de Mayıs de 2021

Apple, 2016 yılında iTunes Allowance özelliğini sonlandırdı. Sonuç olarak, yeni iTunes İzinleri ayarlanamaz ve mevcut olanların tümü iptal edilmiştir. Apple, bunun yerine, çocukların iTunes harcamalarını izlemek ve yönetmek için Aile Paylaşımı’nı kullanmanızı önerir. Bir iPhone kullanarak Aile Paylaşımı’nın nasıl kurulacağını buradan öğrenin. Bir iTunes Ödeneği oldukça güzel bir hediye olabilir (ve ebeveynler için çocuklarının iTunes harcamalarına sınır koymanın harika bir yolu). Magic Store gibi her ay hesabınızda iTunes Store kredisinin görünmesinden daha iyi ne olabilir? Bir iTunes Store ödeneği ayarlamak oldukça basittir. İşte yapmanız gerekenler.

İTunes Ödeneği Nasıl Ayarlanır

 1. Mac’inizde veya PC’nizde iTunes’u açın.

 2. İTunes Store’a gidin ve Apple Kimliğinizle giriş yapın. Zaten sahip değilseniz bir Apple Kimliği oluşturabilirsiniz.

 3. Sağ üstteki Hızlı Bağlantılar bölümünde, İTunes Hediyeleri Gönderin.

 4. Tıklamak Hediye Verme Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin. Bu sizi iTunes aracılığıyla verebileceğiniz farklı türden hediyeler hakkında bilgi içeren bir sayfaya götürür.

 5. Buraya gelene kadar sayfayı aşağı kaydırın. Ödenekler bölümünü seçin ve ardından Bir Ödenek Ayarlayın.

 6. Kurulum sayfasında, ödeneği oluşturmak için doldurmanız gereken bir form göreceksiniz. Alanlar:

  • Adınız ve Alıcının adı: Adınızı ve ödeneği alacak kişinin adını girin.
  • Aylık ödenek miktarı: Bu, her ay 10 ila 50 ABD doları arasında olabilir.
  • Parayı şimdi veya gelecek ayın başında gönderin: Ödeneği hemen veya sonraki ayın ilk gününde başlatın.
  • Ödeneği alan kişinin bir iTunes hesabı veya Apple Kimliği yoksa, simgesini seçerek bir hesap oluşturun. Apple Hesabı Oluşturun.
  • Ödeneği alan bir çocuk için bir Apple Kimliği oluşturmak idealdir. Bunun nedeni, iTunes hesaplarının kendileriyle ilişkili kredi kartlarına sahip olması gerektiğidir, oysa Apple Kimlikleri yoktur. Bu önemlidir, çünkü Apple Kimliği ve iTunes Ödeneği olan biri yalnızca ödenek miktarını her ay harcayabilir. İTunes hesabında kredi kartı olan biri ödeneği harcayabilir, ancak ek satın alımları dosyadaki kredi kartına faturalandırabilir. Bir çocuğun iTunes’daki harcamalarını kontrol etmek istiyorsanız, Apple Kimliği ve iTunes Ödeneği kombinasyonu en iyi seçimdir.
  • Ödenekle birlikte e-posta yoluyla teslim edilecek bir mesaj ekleme seçeneği vardır.
 7. Tıklayın Devam et. Bunu yaptıktan sonra, iTunes Allowance’ı ayarlamayı tamamlamış olursunuz.

İTunes Ödeneği Nasıl İptal Edilir

Bazen bir iTunes İznini iptal etmek istersiniz. İşte yapmanız gerekenler:

 1. İTunes Store’a gidin ve oturum açın.

 2. Üzerinde Apple Kimliğiniz bulunan sol üstteki düğmeyi tıklayın ve ardından Hesap.

 3. Ana hesap ekranında, ayarladığınız tüm iTunes İzinlerinin bir listesini göreceksiniz. İptal etmek istediğinizi seçin ve ekrandaki talimatları izleyin.

 4. Ödeneği iptal ettiğinizde hesapta bulunan herhangi bir para orada kalır. Kullanılmayan ödenek parası için geri ödeme alamazsınız.

Para, her ayın ilk günü bir iTunes Allowance hesabına yatırılır. Ödeneği iptal edecekseniz, iptal hakkını zamanlayın ve hesabı iptal etmek istediğiniz bir ay içinde para harcamaktan kurtulabilirsiniz.