Skip to content

İTunes Store’daki İçeriğe Nasıl Göz Atılır

21 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • İTunes’u açın ve iTunes Store’a gidin. İçinde Özellikleri sütun, seçin Araştır. Daha fazla göz atmak için bir kategori, tür veya öğe seçin.
 • İçinden seçmek: Sesli kitaplar, Filmler, Müzik, Müzik videoları, Podcast’ler, ve TV Şovları.
 • Müzik için şunlara göz atabilirsiniz: Ruh Hali, on yıl, ülke, hit, yenilikler, popüler parçalar ve tür.

İTunes Store’daki içeriğe göz atmak için müzik veya podcast gibi bir kategori seçin, ardından türleri, alt türleri, sanatçıları ve diğer ayrıntıları seçin. Aşina olmadığınız içerikleri keşfetmenin harika bir yolu ve size iTunes 12’yi kullanarak nasıl daha derine ineceğinizi gösteriyoruz.

İTunes Store’da Türlere ve Kategorilere Göz Atın

İTunes Store’daki içeriğe göz atmak için şu adımları izleyin:

 1. İTunes’u açıp iTunes Store’a giderek başlayın.

 2. İTunes Store penceresinin en altına gidin. İçinde Özellikleri sütun, tıklayın Araştır.

 3. İTunes penceresi, renkli, resimli iTunes Store’dan temel bir ızgaraya dönüşür. Sol panelde göz atmak istediğiniz içerik türüne tıklayın. Seçenekler şunlardır:
  Sesli kitaplar, Filmler, Müzik, Müzik videoları, Podcast’ler, ve TV Şovları.

 4. İlk seçiminizi yaptıktan sonra, sonraki sütun içeriği görüntüler. Sesli kitap, müzik, müzik videoları, TV veya filmleri seçerseniz, şunu görürsünüz: Tür. Podcast seçerseniz, şunu görürsünüz: Kategori.

 5. Göz atmanızı iyileştirmek için her bir sütunda seçimler yapmaya devam edin.

  Müzik türlerini gösteren iTunes Gözat ekranı

 6. Beğendiğiniz içerik türü için tam sütun kümesinde gezindiğinizde, son sütun albümleri, TV sezonlarını veya seçiminizle eşleşen diğer seçenekleri görüntüler. Pencerenin alt yarısındaki listeleri görmek için son sütundaki bir öğeyi tıklayın.

  Müzik için iTunes'a göz atmanın sonuçları

İçeriği Önizleyin ve Satın Alın

En sağdaki sütunda bir şey seçtikten sonra, seçimlerinize bağlı olarak pencerenin alt yarısında seçtiğiniz öğenin listelerini görürsünüz.

 • İçin Sesli kitaplar, seçtiğiniz Tür ve Yazar / Anlatıcı ile eşleşen tüm sesli kitapları görürsünüz. 30 saniyelik bir klibi dinlemek için bir sesli kitabı çift tıklayın.
 • İçin Filmler, seçilen türdeki tüm filmlerin bir listesini görürsünüz. Fragmanını izlemek için bir filme çift tıklayın.
 • İçin Müzik, bir albümün şarkılarını görürsünüz. 90 saniyelik bir klibi dinlemek için bir şarkıya çift tıklayın.
 • İçin Müzik videoları, 30 saniyelik bir klibi izlemek için bir videoyu çift tıklayın.
 • İçin Podcast’ler, sonuçlarınıza çift tıkladığınızda podcast oynatılır.
 • Bir Televizyon şovu, seçtiğiniz sezonun tüm bölümlerinin listelerini görürsünüz. Bir bölüme çift tıklamak 30 saniyelik bir önizleme oynatır.

Her öğenin yanında bir düğme bulunur. Bu düğmeler, seçtiğiniz öğeyi indirmenize, satın almanıza veya görüntülemenize olanak tanır. İşlem yapmak için bir düğmeyi tıklayın. Ücretsiz öğeler indirmek veya ücretli öğeler satın almak için bir Apple Kimliğiniz olması gerekir.

Apple Music Göz Atma Ekranı

Tıklayarak farklı türde bir göz atma deneyimi bulacaksınız. Araştır iTunes Müzik ekranının üst kısmında. Gözat ekranı, bir seçenekler ızgarasında gezinmek yerine, diğer seçeneklerin yanı sıra ruh haline, on yıllara, ülkeye, hitlere, yeniliklere ve popüler parçalara göre gruplandırılmış müzik kategorileri sunar. Aşağı kaydırırsanız, daha fazla seçenek için müzik kategorilerine ve müzik videolarına bir Türler bağlantısı bulacaksınız.

Gözat başlığı vurgulanmış olarak iTunes'un bir ekran görüntüsü