Skip to content

İTunes’u Mac’e Yükleme

5 de Mayıs de 2021

Her Mac, önceden yüklenmiş iTunes ile birlikte gelir. Apple bunu yapıyor çünkü iTunes iPhone, iPad ve iPod Touch için ve ayrıca müzik kitaplığınızı yönetmek ve masaüstünden Apple Music’e erişmek için çok önemli.

İTunes’u Mac’e Yükleme

İTunes önceden yüklendiğinden, genellikle yüklemenize gerek yoktur. Ancak iTunes’u sildiyseniz veya yeni bir sürüme güncellemeniz gerekiyorsa, onu indirip yeniden yüklemek isteyebilirsiniz. Mac’te iTunes’u nasıl bulacağınız ve yükleyeceğiniz ve yükleme tamamlandıktan sonra hangi ilk adımları uygulamanız gerektiği aşağıda açıklanmıştır.

 1. Http://www.apple.com/itunes/download/ adresine gidin. Apple’ın sitesindeki bu sayfa, bir Mac kullandığınızı otomatik olarak algılar ve size iTunes’un en son sürümünü sunar. MacOS’in en son sürümünü çalıştırmıyorsanız, site sizden yükseltme yapmanızı isteyecektir.

 2. Tıkla İndir iTunes’u indirmeye başlamak için düğmesine basın.

 3. Mac, iTunes yükleyici programını varsayılan indirme konumunuza indirecektir. En yeni Mac’lerde, İndirilenler klasörüne gider, ancak onu başka bir şeyle değiştirmiş olabilirsiniz.

 4. İndirme tamamlandığında, yükleyici otomatik olarak yeni bir pencerede görüntülenir. Bu olmazsa, yükleyici dosyasını bulun ( iTunes.dmg, sürüm numarası dahil; Örneğin, iTunes12.7.5.dmg) ve yükleme işlemine başlamak için yükleyici dosyasına çift tıklayın.

 5. Bir dizi giriş ve şartlar ve koşullar ekranını tıklayın. Hüküm ve koşulları kabul edin. Yükle düğmesinin bulunduğu pencereye geldiğinizde, Yüklemek.

 6. Bir kullanıcı adı ve şifre girin ve ardından TAMAM MI. Bilgisayarınız şimdi iTunes’u kurmaya başlar. Bu istem, iTunes hesabınız (varsa) değil, bilgisayarınızı kurarken oluşturduğunuz kullanıcı adı ve parola içindir.

 7. Bir ilerleme çubuğu görünür ve yüklemenin ne kadar kaldığını gösterir. Bir dakika içinde bir zil sesi duyulacak ve pencere kurulumun başarılı olduğunu bildirecektir. Tıklayın Kapat yükleyiciyi kapatmak için.

 8. MacOS, iTunes yükleyiciyi çöp kutusuna taşımak isteyip istemediğinizi sorar. Tıklayın Çöp kutusuna taşıyın.

 9. Yükleme tamamlandığında, dock’unuzdaki veya Uygulamalar klasöründeki simgeye çift tıklayarak iTunes’u başlatmaya hazırsınız.

İTunes’u Mac’e Kurduktan Sonra Yapılması Gerekenler

İTunes’u Mac’inize yükledikten sonra kurmanız gerekecek. İşte yapmanız gereken birkaç şey:

 • Apple Kimliğinize giriş yapın: Bir Apple Kimliğiniz varsa, onu kullanarak giriş yapın. Hesap iTunes’daki menü. Bu, Apple Kimliğinize bağlı Apple Music, iTunes Match ve daha fazlası gibi özelliklerin kilidini açar. Apple Kimliğiniz yoksa, bir tane oluşturmalısınız; çoğu Apple hizmetini kullanmak çok önemlidir.
 • İOS cihazınızı senkronize edin: İTunes’u yüklediğiniz bilgisayardan bir iPhone, iPad veya iPod touch’a müzik, video veya diğer verileri indirmek isteyebilirsiniz.
 • CD’leri kopyala: CD’lerde çok fazla müziğiniz varsa, bunları iTunes müzik kitaplığınıza eklemek isteyebilirsiniz.