Skip to content

Jif ve Giphy En İyi Gif Meme İle Geldi

21 de Nisan de 2021

Bu Neden Önemlidir?

İşlerin şemasında gerçekten “önemli” değil, ama bir fıstık ezmesi şirketi ve bir animasyonlu görüntü şirketi (formata dayalı bir adla, GIF) soft-G telaffuzuyla nazikçe dalga geçmek için bir araya geliyor. GIF oldukça eğlencelidir. Bu günlerde kim biraz eğlenmeye ihtiyaç duymaz?

Jif / Giphy / Amazon
Biraz tarih var Yukarıdaki resmi tam olarak anlayabilmeniz için önce anlamak. GIF dosya türü, Grafik Değişim Biçimi anlamına gelir. İnternette hareketli görüntüler için popüler olarak kullanılan bir sıkıştırma algoritmasıdır. Bir Gif’e ‘Jif’ dediyseniz, sizi affederiz.

Problem ne: Bununla birlikte, çoğu insan Graphics, Gurgle veya Grass’da olduğu gibi hard-G sesi kullandığından, üç harfin telaffuz edilmesi biraz internet hissi haline geldi. Ancak formatı ortaya çıkaran Steve Wilhite, ünlü New York Times Giraffe, Giant veya Geography’de olduğu gibi soft-G ile telaffuz edilmesi gerektiğini. Bay Wilhite, “Oxford İngilizce Sözlüğü her iki telaffuz da kabul ediyor” dedi. Zamanlar. “Onlar yanlış. Yumuşak bir ‘G’dir ve’ jif ‘olarak telaffuz edilir. Hikayenin sonu.”

Cevap: O zamandan beri internet bu konuda çılgına döndü, ünlü ve olmayan (Jimmy Fallon, kimse var mı?) Tartılıyor. Kendi Baş Editörümüz Lance Ulanoff, insanların “kelimeyi nasıl telaffuz ettiğini görmek için Twitter’da bir anket oluşturdu” . ” Her iki anket de ezici bir çoğunlukla hard-G lehine düşüyor.

Şu anda her şeyin durduğu yerde: Şimdi fıstık ezmesi üreticisi Jif ve hareketli resim veritabanı Giphy, her şeye eğlence katan eğlenceli küçük bir resim oluşturdu. “Bir Gif’e” Jif “adını verdiyseniz, kavanozda (muhtemelen sahte)” Sizi affediyoruz “der.

Alt çizgi: Bu gerçekten önemli mi? Muhtemelen değil. Ancak görüntü interneti fırtınaya soktu ve “Gif veya Jif” psuedo tartışmasını yeniden ateşledi. Bu başlı başına gerçekten çok eğlenceli.

Memlerde Uzman Olun