Skip to content

JOBY, Yayıncılar ve Podcast Yayıncılar için Beş Yeni Mikrofonu Piyasaya Sürüyor

17 de Ağustos de 2022

Kamera aksesuar şirketi JOBY, Wavo serisine canlı yayınlara ve podcast’lere odaklanan beş yeni mikrofon sunuyor. Beş yeni mikrofon Wavo POD, Wavo PRO, PRO DS, Lav Pro ve AIR’dir. Bu yeni eklemelerle Wavo serisi, shotgun, lavalier ve masa üstü kondenser mikrofonlar gibi farklı mikrofon stillerini dahil ederek ses gamını çalıştırıyor.

Wavo POD (99,99 $), podcasting ve akış için tasarlanmış bir USB yoğunlaştırıcı mikrofondur. JOBY, POD’u kullanımı kolay ses kontrolleri ve yüksek kaliteli 24bit/48kHz ses ile tasarladı, böylece yeni içerik oluşturucular hızla çalışmaya başlayabilir. Hatta net ses sağlamak için bir pop filtresi ile birlikte gelir. Wavo PRO (299,99 $) ve PRO DS (249,99 $), 60 saate kadar dayanabilen şarj edilebilir pillerle çalışan kameralı shotgun mikrofonlardır. En yeni kameralarda çalışmak üzere tasarlanan iki mikrofon, sesin kaybolmadığından emin olmak için -10 dB güvenli iz kaydı özelliğine sahiptir. Ancak PRO versiyonunda aktif gürültü iptali ve kapsamlı EQ kontrolleri bulunur. Lav PRO (79,99 $), gömleğinize takılan küçük bir yaka mikrofonudur. Çok yönlüdür, bu nedenle mikrofon, hangi yöne bakarsanız bakın sesinizi alabilir ve rüzgardan veya giysi hışırtılarından kaynaklanan sesleri azaltmak için bir ön cama sahiptir.

JOBY Lav PRO ve AIR

Ayrıca iki verici, bir alıcı ve iki yaka mikrofonu ile birlikte gelen kablosuz bir mikrofon sistemi olan Wavo AIR (249,99 $) var. AIR, kameradan 164 fit uzaklığa kadar güvenli bir 2,4 Ghz’de iletir. Ayrıca rüzgar gürültüsünü azaltmak için bir rüzgar kırıcı içerir. Wavo PRO DS bu yıl içinde piyasaya sürülecek, ancak diğer tüm mikrofonlar şu anda satın alınabilir.