Skip to content

Jose Cayasso, Kurucuların Sahalarında Ustalaşmasına Yardımcı Oluyor

14 de Eylül de 2022

Jose Cayasso, kendi teknoloji şirketini yöneteceğini asla hayal etmemişti. Yine de, startup topluluğunda bir sorun bulduğunda, bunun için bir çözüm yarattı. Cayasso, yeni başlayanlar ve küçük işletmeler için bir sunum platformu tasarım platformunun geliştiricisi olan Slidebean’ın kurucu ortağı ve CEO’sudur.

Cayasso, Slidebean’ı 2014 yılında diğer iki kurucu ortakla birlikte başlattı. Şirketin yol haritasını, stratejisini ve büyüme pazarlama çabalarını denetlemekten sorumludur. Yedi yıl önceki başlangıcından bu yana Slidebean, PowerPoint oluşturma konusunda yardımdan fazlasını sunmak için büyüdü. Şirket, yapay zeka tarafından desteklenen yüzden fazla sunum şablonuna sahip bir sunum destesi oluşturucu geliştirdi. Slidebean ayrıca şirketlerin finansal modelleri çalıştırması için finansal şablonlar sunar, şirketlerin doğru yatırımcılarla bağlantı kurmasına yardımcı olur ve satış konuşması tasarımı hizmetleri sunar. Lifewire’a konuşan Cayasso, “Bugün Slidebean, kurucuların yatırımcılara satış yapmasına yardımcı oluyor. Bu başlangıç ​​dünyasına bir yabancı olarak, bir yabancı olarak gelme deneyimini yaşadım” dedi. “Amacımız, yeni girişimciler için bu açığı kapatmak.”

Kısa Bilgiler

  • İsim: Jose Cayasso
  • Yaş: 33
  • İtibaren: New York City
  • rastgele zevk: Üniversitede sinema, özellikle dijital animasyon okudu. “Son on yılda, tutkulu olduğum şeye sırtımı döndüm ve şimdi ona geri döndüm.”
  • Anahtar alıntı veya slogan: “Anın tadını çıkar. Hayatın sana sunduklarını kabul etmelisin ve sadece tadını çıkarmalısın.”

Girişimcilik Bir Sürprizdi

Cayasso, 3D animasyonda bir geçmişe sahiptir ve hikaye anlatımı için teknolojiyi kullanma konusunda tutkuludur. 2011 yılında bir mobil oyun konsepti ortaya çıkardıktan sonra tesadüfen girişimciliğe adım attı. iOS oyununa Pota-Toss adı verildi ve oyun henüz fikir aşamasında olduğu için Cayasso’nun elinde sadece 3D görseller ve tasarımlar vardı. Cayasso, bir Kickstarter kampanyası başlatarak, yüzlerce yatırımcıya satış konuşması yaparak ve New York merkezli hızlandırıcı DreamIt Ventures’a katılarak sermayeyi artırmak için çok çalıştı. Bu süre zarfında, startup yaratma sürecinde onu bir sonraki girişimine yönlendiren bir acı noktası buldu. Bugün Slidebean, kurucuların yatırımcıları yönlendirmesine yardımcı oluyor. Cayasso, “DreamIT Ventures’tan geçtikten sonra, diğer CEO’ların mücadelelerine bir nevi gözlerimi açtım ve kaç tanesinin benim gibi güverteleriyle mücadele ettiğini gördüm” dedi. “Bu, startup’lar ve bağış toplama hakkında öğrenecek daha çok şey olduğunu anlamama yardımcı oldu ve bana startup satış konuşması desteleri için ‘düzeltme’ oluşturma fikrini verdi. Yeni başlayanlara her adımda yardımcı olacak bu araçlar paketini oluşturma fırsatını gördük. ve Slidebean’i 2014’te başlattı.” Cayasso için öğretim çok önemlidir, bu nedenle Slidebean, araçlar sunmanın ötesinde, 335.000’den fazla aboneye sahip bir kitleye sahip bir YouTube kanalı da işletiyor. Şirket, başlangıç ​​ipuçlarına, kişisel deneyimlere ve teknoloji endüstrisi liderlerinin nasıl büyüdüğüne dair içgörülere odaklanan içerik yayınlıyor.

Video İçeriğine Odaklanma

Slidebean, New York ve San Jose’de çalışan 35 kişilik çeşitli bir ekibe sahip ve şirket, satış ve ürün ekiplerini büyütmek istiyor. Bir azınlık CEO’su olan Cayasso, ten renginin şirketinin büyümesini engellediğine inanmadığını ve olsa bile, üzerinde durmadığı bir şey olduğunu söyledi. Cayasso daha çok kapsayıcı, güvenli ve rahat bir çalışma alanı yaratmaya odaklanmıştır. Slidebean’ın takımda Toñita adında bir ofis köpeği bile var.

Slidebean kurucu ortağı Jose Cayasso arka planda bir dağın önünde dinleniyor

Cayasso’nun girişimcilik kariyerindeki en ödüllendirici an, Slidebean’ın YouTube’daki varlığını büyütmesidir. Cayasso, önümüzdeki yıl boyunca ABD dışındaki başlangıç ​​merkezleriyle bağlantı kurmak ve YouTube içeriği oluşturmak için onlara ulaşmayı merak ettiğini söyledi. Slidebean’ın YouTube kanalında yer alacak kısa belgeseller yapmak için bazı yerlere seyahat ediyor. Cayasso, yeni video içeriğinin Slidebean’ın büyümesine güç katacağını umuyor. “Geçmişimde 3D animasyon var, bu da film, teknoloji, hikaye anlatımı, tasarım ve animasyona iyi bir şekilde dönüşüyor. Ben uygulamalı bir yaratıcıyım. Doğrudan 1000’den fazla Slidebean müşterisiyle çalıştım, onların sunum yazmalarına yardımcı oldum ve tasarım,” dedi Cayasso. “YouTube oyununa geç kaldım, ancak yine de içeriğimizi sürekli olarak izleyen ve içeriklerimizle ilgilenen bir kitle bulmayı başardık.” Slidebean esas olarak gelirinden güç alırken, risk sermayesinde 900.000 doların biraz üzerinde bir artış sağladı. Bazı zorluklara rağmen Cayasso, başlangıç ​​büyüme sürecindeki her şeyi adım adım ele alıyor. “Problemleri daha küçük problemlere bölmeyi ve çözmeye odaklanmayı severim. [them] birer birer” dedi. Bunu bir matematik denklemi olarak düşünün.”