Skip to content

Joy-Con veya Pro Nintendo Anahtar Denetleyicisi Nasıl Bağlanır

16 de Mayıs de 2021

Nintendo Switch, Joy-Cons ve Pro Controller’dan bir Pokeball kontrol cihazına kadar seçim yapabileceğiniz gerçek bir gökkuşağı farklı kontrol cihazına sahiptir. Neyse ki, bunları Anahtarınıza bağlamak kolaydır ve birkaç farklı şekilde yapılabilir. Joy-Cons ile başlayarak, bir Anahtar denetleyiciyi nasıl bağlayacağınızı öğrenin.

Nintendo Switch Joy-Con Denetleyicisini Bağlama

Switch’inizi yeni bir Joy-Con ile eşleştirmenin mutlak en kolay yolu (bir veya bir çifti senkronize etmeniz önemli değil), onları Joy-Cons’un yaşama eğiliminde olduğu Switch’inizin kenarlarına kaydırmaktır. Onları bağlayın ve Anahtar otomatik olarak onlarla senkronize olur. Ancak, doğrudan bağlantıların ideal olmayabileceği zamanlar vardır – örneğin çılgınca bir oyuna aniden yeni Joy-Cons eklemeniz gerektiğinde Süper Mario Partisi ve Switch’i yuvadan çıkarmak istemiyorsunuz.

 1. Basın Ev Ana Ekrana dönmek için oyun kumandanızdaki düğmesine basın, ardından Kontrolörler simgesi.

 2. Oradan dokunun Tutuşu ve Düzeni Değiştirin.

  Kavrama / Sırayı Değiştir

 3. Bu, genellikle herhangi bir yeni denetleyiciyi (Nintendo veya üçüncü taraf) ekleyeceğiniz menüdür. Küçük tutun eşitleme Joy-Con’un siyah sırtındaki düğmeye en az bir saniye süreyle. Senkronizasyon düğmesinin yanındaki ışıklar yanıp sönmeye başlayacaktır.

 4. Görsel talimatları izleyin ve L ve R omuz düğmeleri.

  Kavrama / Sipariş menüsünü değiştir

 5. Switch Joy-Cons’u algılar ve onları bir oyuncu yuvasına atar. Oynamak için tek bir Joy-Con senkronize ediyorsanız, SL ve SR Kontrol cihazının “üstündeki” siyah çıkıntıda bulunan (yatay olarak tutarken) normalde Switch’inize yerleştirildiğinde gizlenen düğmeler. İkisini de kullanıyorsanız (‘çift tutuş’ modunda), büyük L omuz Soldaki Joy-Con düğmesi ve büyük R omuz sağdaki düğme.

Pro Controller’ı Switch’e Bağlama

Joy-Cons’ları senkronize etmekle büyük ölçüde aynı olsalar da, Switch Pro denetleyicinizi bağlamanın iki yolu vardır. İlki ve en kolay yolu, Pro’yu bağlı USB şarj kablosuyla Switch’inize takmaktır. Switch, Pro ile otomatik olarak eşleşecektir.

Profesyonel

İkincisi, tam olarak Joy-Con süreci gibi, Kontrolör ayarlarının kullanılmasını içerir.

 1. Ana Ekrandan öğesini seçin Kontrolörler, ardından seçin Kavrama / Sırayı Değiştir.

 2. Tuşunu basılı tutun. Senkronize et pedin altındaki dört ışık yanıp sönmeye başlayana kadar Pro kontrol cihazının üstündeki düğmesine basın.

 3. Pedin ekranda numaralandırılmış karelerden birinde göründüğünü gördüğünüzde, L ve R aynı anda omuz düğmeleri ve gitmekte fayda var.

Anahtar Denetleyicilerini Diğer Platformlarla Eşitleme

Hem Joy-Cons hem de Pro denetleyicinin şaşırtıcı bir özelliği, bunları Bluetooth denetleyicilerini destekleyen diğer platformlarda kullanabilmenizdir. Android, Mac, Chromebook ve PC kullanıcılarının tümü Anahtar denetleyicilerini cihazlarıyla senkronize edebilir. Joy-Cons’u Switch olmayan cihazlarla eşleştirirken hatırlanması gereken önemli bir şey, Switch üzerinde yaptıkları gibi kombine bir çift olarak çalışmayacaklarıdır. Her biri yalnızca bağımsız bir denetleyici olarak hareket edebilir, bu da onları başka herhangi bir şeyde kullanma işlevselliğini büyük ölçüde sınırlar. Bununla birlikte, retro tarzı oyunlar için hala mükemmeller. Bir Switch ile zaten senkronize ettiğiniz bir kontrol cihazını senkronize ederken, başka bir cihazla senkronize etmeye çalışmadan önce Switch’in kapalı olduğundan emin olun.

PC’de

 1. Makinenizdeki Bluetooth ayarlarına gidin. Windows 10’da şu adrese gidin: Ayarlar > Bluetooth ve Diğer Cihazlar.

 2. Bluetooth’un açık olduğundan emin olun ve Bluetooth veya başka bir cihaz ekleyin.

  PC'ye Bluetooth veya başka bir cihaz ekleyin

 3. Tuşunu basılı tutun. eşitleme Işıklar yanıp sönmeye başlayana kadar Anahtar denetleyicisindeki düğmesine basın. Denetleyici, Windows’un keşfettiği cihazlar listesinde görünmelidir.

  PC'de Pro Denetleyici Girişi

 4. Denetleyiciyi seçin ve bırakın gerisini Windows yapsın.

Mac’te

Mac’te, işlem büyük ölçüde Windows ile aynıdır. Tıkla Apple Logosu > Sistem Tercihleri > Bluetooth.

MacOS'te Sistem tercihlerindeki Bluetooth simgesi

Alternatif olarak, menü çubuğunuza Bluetooth eklediyseniz, Bluetooth menü çubuğunda, ardından Bluetooth Tercihlerini Aç. Tuşunu basılı tutun. eşitleme Anahtar denetleyicisindeki düğmesine tıklayın ve tablet, Mac’in Bluetooth aygıt listesinde göründüğünde, Çift.

Android’de

Android cihazınızda bir Switch pad’i senkronize etmek de bir o kadar basit.

 1. Git Ayarlar > Bağlantılar > Bluetooth.

 2. Tuşunu basılı tutun. eşitleme Eşitleme ışıkları yanıp sönmeye başlayana kadar Anahtar denetleyicisinin üstündeki düğmesine, ardındanöğesine dokunun. Tarama Android cihazınızın ekranında.

 3. Anahtar denetleyici göründüğünde (genellikle aygıt listesinin en altında), ona dokunun ve ikisi eşleşecektir.

  Android Ayarlarında Bağlantılar, Bluetooth, Pro Controller eşleştirmesi

Şarj Tutucusunu Kullanarak Nintendo Switch Joy-Cons Nasıl Senkronize Edilir

Son senkronizasyon seçeneği, Switch’inizle birlikte gelen Grip’in daha pahalı versiyonu olan Joy-Con Charging Grip’e sahip oyuncular içindir. Şarj Tutacağı, içine yerleştirilmiş Joy-Cons’u şarj etmek için bir USB-C bağlantı noktasına sahiptir. Bu nedenle, bu yeni Joy-Cons’ları kaydırın, bir USB şarj kablosuyla Switch’e bağlayın ve Switch otomatik olarak her iki Joy-Cons ile eşleşecektir.