Skip to content

Kablosuz AV Vericileri ve Alıcıları

13 de Mayıs de 2021

İnsanların bir şekilde – bazen mimari olarak, ama bazen dairelerini değiştiremeyen bir kiracı statüsünden dolayı – kablo televizyonu evlerine yaymak için gerekli kabloları döşemekten alıkonulması alışılmadık bir durum değildir. Kartlarda kablolu bir çözüm olmasa da, kablosuz bir A / V vericisi biçiminde bir kablosuz çözüm olabilir. Küçük ölçekte, bir TV anteni ile aynı şekilde çalışır, ancak yerel bir yayın istasyonunun anteni olan herhangi birine sinyal göndermesi yerine, kablo kutunuzun bulunduğu yerdeki televizyon sinyalin göndericisi olacaktır. alıcıyı deşifre etmek için başka bir yere.

Nasıl çalışır

Kablosuz A / V üniteleri, kablo kutusundaki bir televizyonu, evinizin farklı bir yerinde bir televizyona bağlı bir alıcıyla eşleştirilen özel bir vericiye bağlar. Sinyal açık havada ilerler ve alıcı tarafından kodu çözülür – bu nedenle kabloları döşemeyecek olsanız bile, önemli mimari özelliklerin (şömineler veya metal kaplı duvarlar gibi) sinyali bozmasına yine de izin veremezsiniz. Verici ve alıcı arasındaki sinyal iki yönlüdür, bu nedenle vericideki kanalı değiştirmek için alıcı üzerindeki bir uzaktan kumanda kullanabilirsiniz. Genel olarak cihazlar, Wi-Fi bant genişliği gerektirmek yerine, taşınabilir telefonlar gibi kendi başlarına eşleşir.

Düşünceler

Kablosuz vericiler ve alıcılar bazen yüksek tanımlı programlamayla mücadele eder. Çoğu AV alıcısı 20. yüzyıl teknolojisi için üretilmiştir. Çoğu, henüz tüketici düzeyinde dijital bağlantılarla donatılmadı. Örneğin, Terk’in LF-30S’si gibi modeller, düşük maliyetli bir AV verici ve alıcı çözümü sunar. İyi çalışıyor ancak dijital TV aktarımı için uygun değil.

Alternatifler

Kablosuz vericilerin yüksek tanımlı programlamaya yetişememesinin önemli bir nedeni, çoğu insanın geniş bant İnternet’in her yerde bulunduğu göz önüne alındığında diğer çözümleri kullanmasıdır. Wi-Fi kullanan Roku veya Apple TV gibi cihazlar, kablolama olup olmadığına bakılmaksızın televizyonlara zengin içerik akışı sağlar. Ek olarak, Plex gibi ev eğlence sunucuları, zaten sahip olduğunuz içeriği gönderir. DirectTV gibi bazı içerik sağlayıcıları, hizmetle çalışmak üzere önceden yapılandırılmış kablosuz cihazlar bile sunar, böylece kendi vericilerinizi satın almanıza bile gerek kalmaz.