Skip to content

Kablosuz Kulaklıkları Xbox One’a Bağlama

29 de Mayıs de 2021

Xbox One oyun konsolunuz için kablosuz bir ses çözümü arıyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç önemli nokta var. Her kulaklık çalışmaz ve bağlanmanın farklı yolları vardır. Xbox One ile kablosuz bir kulaklık kullanmak için bilmeniz gerekenler.

Xbox One’da Bluetooth Var mı?

Ne yazık ki, Xbox One’ın birkaç sürümünden hiçbiri (S ve X modelleri dahil) Bluetooth’u desteklemez, bu nedenle yalnızca Microsoft’un kablosuz protokolünü kullanan kulaklıklar konsola bağlanabilir. Satın aldığınız kulaklığın modeline bağlı olarak, bir Xbox One denetleyicisini nasıl eşitlediğinize benzer şekilde, donanımdaki bir USB bağlantı noktasına takılan veya doğrudan ona bağlanan dahili bir kablosuz alıcı kullanacaksınız. Ancak bir Bluetooth kablosuz kulaklığınız varsa, muhtemelen Xbox One ile kullanamazsınız. Kablosuz kulaklıkların Xbox One ile uyumlu olduğu en iyi kaynağınız, hem çalışacak çevre birimlerinin güncel bir listesini hem de bunları doğrudan satın almak için bağlantılar sağlayan Microsoft’un aksesuarlar sayfasıdır.

Kablosuz Kulaklıkları Xbox One’a Bağlama

Uyumlu bir kablosuz kulaklık seti edindikten sonra, iki yöntemden birini kullanarak bunları Xbox One’a bağlayacaksınız.

Kulaklığınızın Kablosuz Adaptörü Varsa

Bazı kablosuz kulaklıklar, konsola takılan ve ses verilerini kulaklığa ileten bir USB adaptörüyle birlikte gelir. Bu durumda tek yapmanız gereken Xbox One’ı açmak, adaptörü bağlamak ve kulaklığı açmaktır. Otomatik olarak bağlanacak ve Xbox One, ses çıkışını hemen kulaklığınıza değiştirecektir.

Kulaklığınızın Kablosuz Adaptörü Yoksa

Kablosuz kulaklığınız bir USB dongle ile bağlanmıyorsa, birkaç adım daha atmanız gerekir, ancak işlem genellikle bir denetleyiciyi senkronize etmekten daha karmaşık değildir. Kulaklığınızı çalıştırmanın üç yolu. Bunlar, tüm kulaklık modelleri için geçerli olmayabilecek genel talimatlardır. Özel talimatlar için cihazınızın belgelerine bakın.

  • Bazı durumlarda, kulaklık, konsola bağlanan ve kablosuz bilgileri ileten bir baz istasyonuyla birlikte gelir. Baz istasyonunu USB ve optik kablo bağlantı noktalarına takın. Tipik olarak, kulaklığınız baz istasyonuyla otomatik olarak eşleşir ancak kullanmadan önce tamamen şarj etmeniz gerekir.
  • Diğer kulaklıklar için, eşitleme sol taraftaki (Xbox One) veya sağ alt köşedeki (Xbox One S ve Xbox One X) düğmesi. Şunu tut güç Konsol ile eşleşene kadar kulaklık üzerindeki düğmeye basın.
  • Kulaklığınızı USB aracılığıyla Xbox One’a bağlayın ve ardından çevre birimini açın. Xbox, kulaklığı tanıdığında (genellikle güç göstergesinin yanıp sönmesi duracağından), kulaklığı çıkarabilirsiniz.

Kablosuz Kulaklığa İhtiyacınız Var mı?

Sesinizle kablosuz bağlantı kurmanın ana çekiciliği, her yerde kabloların olmayacağıdır, ancak Xbox One’ın kurulumu bunun mutlaka bir sorun olmayacağı anlamına gelir. Kablolu bir kulaklık doğrudan denetleyiciye takılır TV’nize veya ses tahtanıza daha uzun bir kablo bağlamadan hem oyun hem de sohbet sesini almanızı sağlar. İlgili tek kablo, kulaklığınız ile halihazırda tutmakta olduğunuz kumanda arasında gider ve bu da dağınıklığa yardımcı olabilir.