Skip to content

Karaoke Şarkıları USB Sürücüye Nasıl Kopyalanır

3 de Haziran de 2022

Bilinmesi gereken

 • Karaoke CD’leri ve şarkıları, bir ses dosyası ve bir grafik dosyası içerir ve her ikisinin de çalışması için klasörde olması ve doğru şekilde adlandırılması gerekir.
 • Makinenin talimatlarına göre bir dosya yapısı oluşturmak, şarkıların aranabilir ve çalınabilir olmasına yardımcı olacaktır.
 • Karaoke CD’lerini, kopyalama veya yazma gerektirmeyen karaoke yazılımına sahip bir bilgisayarda çalabilirsiniz.

Karaoke çok eğlencelidir ama sevdiğiniz şarkılara sahip olduğunuzda daha iyi olur. Bu makale, karaoke şarkılarının USB’de nasıl tutulacağına ve yeni karaoke CD’lerinin nasıl yazılacağına bakacaktır.

Bu sadece kişisel kullanım içindir (satılamaz veya başkasına verilmez). RIAA, korsanlığın ne olduğunu ve bundan nasıl kaçınılacağını açıklar.

Karaoke CD’lerimi USB Sürücüye Nasıl Aktarırım?

Bir karaoke CD’sinin düzgün çalışması için üç şeye ihtiyacı vardır: Bir grafik dosyası; genellikle .avi gibi bir video dosyası veya .cdg adı verilen bir format; MP3 gibi bir ses dosyası; ve “dosya yapısı” denen bu iki şeyin birbirine ait olduğunu anlamanın bir yolu. Dosya yapısını oluşturmak, USB oynatmanın en önemli parçasıdır. Video ve sesin veri kaynağınızda aynı ada sahip olması gerekir.

 1. Verileri okumak için kullanılan bir USB bağlantı noktasına sahip olduğundan emin olmak için karaoke makinenizin kılavuzuna bakın. Singing Machine gibi bazı karaoke makineleri, yalnızca mağazalarından indirilen bir USB sürücüsündeki şarkıları kabul eder.

 2. Karaoke makinenizin kılavuzunda dosya yapısını oluşturmaya ilişkin talimatları kontrol edin. Her dosyanın nasıl adlandırılmasını istediğini tam olarak yazın. Örneğin, karaoke makinesi bir sayı girerek çalışıyorsa, hem müzik dosyasına hem de grafik dosyasına o numaradan sonra isim vermek isteyeceksiniz. Şarkıcı, başlık ve şarkı numarası gibi ilgili bilgileri yazmak için bir elektronik tablo programı kullanın. Şarkıları izlemek için kullanabileceğiniz ve şarkı söylerken daha kolay bulunmasını sağlayan bir “dizin” oluşturacaktır.

  tuşuna basarak dosya yöneticinizi açın. Windows + E Windows’ta veya Komut-N Mac’te Finder’ı açmak için Soldaki sütundan USB sürücünüzü seçin ve açın. Daha önce kullandıysanız, sürücüde bulabileceğiniz tüm dosyaları yedekleyin ve silin. Karaoke makinesinin şarkılarınızı daha hızlı bulmasına yardımcı olacaktır.

 3. Karaoke CD’nizi CD sürücünüze yerleştirin. Windows Gezgini’ni açın ve seçin bu bilgisayar. USB çubuğunuz dahil tüm kullanılabilir sürücülerinizi göreceksiniz.

 4. Sağ tık CD/DVD Sürücüsü ve seçin Yeni pencerede aç. Ayrı bir pencerede açmak için USB sürücünüze çift tıklayın.

 5. CD sürücüsü penceresine tıklayın ve dışa aktarmak istediğiniz tüm dosyaları seçin. Bunları USB çubuğunun penceresine sürükleyin.

  Windows'ta bir USB çubuğuna sürüklenip bırakılan dosyalar

 6. USB sürücüsünü karaoke makinenize takın ve doğru yüklendiğinden emin olmak için birkaç şarkı deneyin.

Karaoke CD’sini Nasıl Yakarım?

Karaoke CD’si yazmak, standart bir CD yapmaktan birkaç araç daha gerektirecektir. Karaoke CD’leri, “Kompakt Disk + Grafikler”in kısaltması olan CD+G veya CDG adlı bir biçim kullanır. Bu format, birlikte şarkı söylenecek müziği ve kayan şarkı sözlerini içerir. Şarkının doğru şekilde çalınması için hem müziği hem de grafik dosyasını aktarmanız gerekir. CD+G diskleri yazmak için popüler programlar arasında Karaoke Builder Studio ve Power Karaoke bulunur.

 1. CD yazıcınızın CDG formatı ile uyumlu olup olmadığını kontrol edin. Bunu genellikle, çevrimiçi olarak bulunması gereken sürücü belgelerinde bulabilirsiniz. Bazı yazılımlar bunun yerine sizin için bir VCD veya DVD yazmayı önerebilir. Karaoke makinenizin bu formatlarla uyumlu olduğundan emin olun.

 2. Her şarkının grafik verileri ve müziği ile aynı klasörde yazmak istediğiniz her şarkı için bir dosya klasörü oluşturun.

  Windows C sürücüsündeki bir klasörde Karaoke Şarkıları

 3. Bunları karaoke makinesinin dosya formatına göre adlandırın, örneğin 00001.cdg ve 00001.mp3.

  Karaoke dosya yapısı örneği

 4. Her bir dosyayı, gerektiğinde her dosya adını kontrol ederek yazma yazılımınıza ekleyin. sonra seçin Yakmak ve tamamlandıktan sonra CD’nizi test edin.

  Karaoke yazıcı yazılımında yazma

Karaoke Makinem USB Sürücüsünden Şarkı Çalabilir mi?

Bir karaoke makinesi söz konusu olduğunda, bir CD ve bir USB sürücüsü arasında pratik bir fark yoktur. İhtiyaç duyduğu dosyalara sahip olduğunuz sürece, şarkınızı çalacaktır. Ancak, fark yaratan bu dosyaları nasıl düzenlediğinizdir.

Dosya yapısı, Windows Gezgini’nde gördüğünüze benzer şekilde, bir sürücüdeki veya CD’deki dosyaların düzenidir. Karaoke makineleri, istediğiniz şarkıyı bulmak ve çalmak için bu yapıyı ve dosyanın adını kullanır. Dosya yapısına çok dikkat etmek şarkılarınızın bulunmasını kolaylaştıracaktır.

Karaoke Şarkılarını Dizüstü Bilgisayarıma Nasıl İndirebilirim?

Karaoke indirmek, müzik indirmek gibidir. İlgilendiğiniz şeyi satın alın, indirin ve dosyaları karaoke yazılımınızın erişebileceği bir yere yerleştirin. Genellikle, karaoke yazılımınız bilgisayarınızda açıkça etiketlenmiş bir klasör oluşturur, böylece dosyaları o klasöre sürükleyip bırakabilirsiniz. Karaoke CD’lerini sabit sürücünüze aktarmak için, bilgisayarınızda diski açın ve içindeki dosyaları herhangi bir klasöre sürükleyin. Karaoke CD’lerinden veri açmak ve aktarmak için özel bir okuyucuya ihtiyacınız yok.

Karaoke CD’lerini Bilgisayarımda Nasıl Oynatabilirim?

Herhangi bir CD sürücüsü bir karaoke CD’si çalacaktır, ancak şarkı sözlerini almak için Siglos gibi karaoke yazılımlarını kullanmanız gerekebilir. Ayrıca YouTube’da karaoke CD’lerinin yüklemelerini de bulabilirsiniz.

SSS

 • Şarkı sözleri içeren bir karaoke CD’sini nasıl yapabilirim?

  Şarkı sözlerini karaoke stilinde görüntülemek için, bir uygulama veya eklenti kullanarak şarkı için bir LRC dosyası indirin. LRC, sözleri müzikle doğru bir şekilde senkronize etmek için şarkı sözleri ve zamanlama bilgilerini içeren bir formattır.

 • Bir karaoke diskinin kopyasını nasıl yapabilirim?

  Bir karaoke diskini, bilgisayarınıza bir müzik CD’sini kopyaladığınız gibi kopyalayabilirsiniz. Tüm dosyaların doğru klasörlere eklendiğinden emin olun ve orijinali gibi çalışması gerekir.