Skip to content

Kaspersky Rescue Disk v18

19 de Mayıs de 2021

Kaspersky Rescue Disk, ücretsiz bir önyüklenebilir antivirüs programı, bir web tarayıcısı ve bir Windows Kayıt Defteri düzenleyicisi gibi araçlara sahip bir yazılım paketidir. Virüs tarayıcı, tüm sabit sürücüyü taramanıza gerek kalmadan bilgisayardaki herhangi bir dosya veya klasörü taramanıza izin verir, bu çok kullanışlı bir özelliktir. Ne Seviyoruz

  • Kullanıcı dostu bir grafik kullanıcı arayüzüne sahiptir
  • Sıkıştırılmış dosyaları tarar
  • Taramaları ve güncellemeleri çalıştırması kolay
  • Belirli dosyaları / klasörleri taramanıza izin verir
  • Daha gelişmiş tarama seçeneklerini destekler
  • Diğer ücretsiz araçları içerir

Neleri Sevmiyoruz

  • İndirme yaklaşık 600 MB

Bu inceleme Kaspersky Rescue Disk sürüm 18’e aittir. İncelememiz gereken daha yeni bir sürüm varsa lütfen bize bildirin.

Kaspersky Rescue Disk’i Yükleme

Kaspersky Rescue Disk’i kurmak için önce ISO görüntü dosyasını indirme sayfasından indirin. Dosya şu şekilde indirilecek: krd.iso. Bu noktada, önyüklenebilir bir disk veya önyüklenebilir bir USB aygıtı oluşturmayı seçebilirsiniz. İkisi de işe yarayacak ama ikincisi biraz daha karmaşık. Kaspersky Rescue Disk’i bir diske koymak için bkz. ISO Görüntü Dosyasını DVD, CD veya BD’ye Yazma. Bunun yerine bir USB cihazı kullanmak istiyorsanız, buradaki ISO’dan USB’ye kılavuzumuza ve Kaspersky’nin kullanmanız gereken belirli ayarlara ilişkin açıklamasına bakın. Kaspersky Rescue Disk kurulduktan sonra, işletim sistemi yüklenmeden önce onu önyüklemeniz gerekir. Bunu yapmak için yardıma ihtiyacınız varsa, CD / DVD / BD Diskinden Nasıl Önyüklenir veya USB Aygıtından Nasıl Önyüklenir konusuna bakın.

Kaspersky Rescue Disk Hakkındaki Düşüncelerimiz

Kaspersky Rescue Disk’i ilk başlattığınızda Giriş İngilizce sürümü açmak için. Bir sonraki ekranda, grafik sürümünü mü yoksa metin sürümünü mü istediğinizi seçeceksiniz. Bu sana bağlı ama Kaspersky Rescue Disk. Grafik modu Normal bir masaüstü uygulamasındakiler gibi menülere tıklayıp üzerine gelebildiğiniz için kullanımı çok daha kolaydır. Öyleyse, basın Giriş bu seçeneği gördüğünüzde. Birkaç kod ekranının üzerinden geçtikten sonra, virüs tarayıcı otomatik olarak açılacaktır, böylece disk önyükleme sektörlerini, gizli başlangıç ​​nesnelerini, tüm sabit sürücüyü veya herhangi bir belirli dosya / klasörü tarayabilirsiniz. İle lisans sözleşmesini ve gizlilik politikasını kabul edin. Kabul etmek buton. Her şey yerine sabit sürücünün yalnızca bir bölümünü tarayabilmenizi seviyoruz. Bu, neyi taramak istediğinizi zaten biliyorsanız çok kullanışlıdır, böylece tüm sürücüyü kötü amaçlı dosyalar için kontrol etmekle zaman kaybetmenize gerek kalmaz. İtibaren Parametreleri değiştir bağlantı, tarayıcının kapsamını yalnızca belirli klasörler taranacak şekilde ayarlayabilirsiniz, yalnızca önyükleme sektörlerinde virüs kontrolü yapılır, vb. Kaspersky Rescue Disk’te kayıt defterini düzenlemenizi, internette gezinmenizi, ve hatta bir kullanıcı hesabında oturum açmışsanız yapacağınız gibi işletim sistemini keşfedin; bu, kötü amaçlı yazılımın sisteme önyüklemenizi engellemesi durumunda çok yararlıdır. Kaspersky Rescue Disk hakkında beğenmediğimizi bulabildiğimiz tek şey, indirmenin biraz zaman alabilmesidir çünkü ISO görüntüsü oldukça büyüktür.