Skip to content

Kayıp veya Çalıntı Telefonu Bulmak için ‘iPhone’umu Bul’u kullanın

18 de Nisan de 2021

İPhone’unuz çalınırsa veya kaybolursa, Apple onu geri almanıza yardımcı olacak ücretsiz bir araç sunar. Telefonunuzu geri alamasanız bile, bir hırsızın kişisel verilerinizi ele geçirmesini önlemek için aracı kullanabilirsiniz. Bu iPhone kurtarma aracının adı iPhone’umu Bul. İCloud’un bir parçasıdır ve telefonun GPS ve internet bağlantısını haritada bulmak ve bazı uzaktan işlemler gerçekleştirmek için kullanır. İPhone’umu Bul, iPhone 3GS ve daha yeni sürümlerin yanı sıra iPad, iPod touch (üçüncü nesil ve daha yeni) ve Mac’te iOS 5 ve üzeri ile çalışır.

Telefonunuzu Bulmak veya Silmek için ‘iPhone’umu Bul’ Nasıl Kullanılır

İPhone’umu Bul hizmetinin aygıtınız kaybolmadan veya çalınmadan önce kurulmuş olması gerekir. Hizmet kurulduktan sonra, bir telefonu bulmanın iki yöntemi vardır: iCloud web sitesini veya iPhone’umu Bul uygulamasını kullanın (telefonunuzu izlemek için herhangi bir iOS aygıtında açın). İPhone’umu Bul’u iCloud web sitesinden şu şekilde kullanabilirsiniz:

 1. İCloud.com’u ziyaret edin ve iPhone’da oturum açtığınız aynı Apple Kimliği ile oturum açın.

 2. Seçiniz İPhone’u bulun Apple Kimliğinizle oturum açmış tüm aygıtları aramak için.

  İCloud web sayfasında iPhone simgesini bulun

 3. İPhone’umu Bul, haritayı yakınlaştırır ve yeşil bir nokta kullanarak aygıtın konumunu gösterir. Haritayı yakınlaştırın veya uzaklaştırın ve Google Haritalar gibi standart, uydu ve karma modlarda görüntüleyin.

 4. Tüm cihazlarınızı haritada görüntülemek yerine belirli bir cihazı bulmak için, Tüm cihazlar ve farklı bir cihaz seçin.

  İCloud.com haritasında gösterilen Tüm Cihazların Ekran Görüntüsü

 5. Cihazı haritada seçin, ardından ben simgesi Ek seçenekler içeren bir pencere görüntülemek için.

 6. Telefonunuzun ses çalmasını sağlamak için Sesi Oynat. Cihazın yakında olduğunu veya birinin cihazınıza sahip olduğunu düşündüğünüzde bu seçeneği kullanın.

  İCloud web sitesi aracılığıyla iPhone'umu Bul'da ses çalın

 7. Cihaz ekranını uzaktan kilitlemek ve bir şifre belirlemek için (cihazda bir şifre ayarlamamış olsanız bile) öğesini seçin. Kayıp Modu. Bu, başka bir kişinin cihazı kullanmasını ve kişisel verilerinize erişmesini engeller.

  İPhone'umu iCloud web sitesi üzerinden bul'daki Kayıp Mod düğmesi

  Cihaz ekranında görüntülenen bir mesaj yazmak için Kayıp Modu’nu kullanın. Örneğin, cihazı alan kişinin sizinle iletişim kurabilmesi için bir telefon numarası girin.

 8. Telefonu geri alacağınızı düşünmüyorsanız iPhone’unuzu uzaktan silmek için Iphone’u temizle. Telefondaki verileri silmek, gelecekte iPhone’umu Bul ile onları bulmanızı engeller.

  İPhone'umu iCloud web sitesi üzerinden bul'daki iPhone düğmesini sil

  Cihazı daha sonra geri alırsanız, verilerinizi yedekten geri yükleyin.

 9. Cihazınızın hareket halinde olduğunu düşünüyorsanız, haritada telefonunuzu temsil eden yeşil noktayı seçin ve en son GPS verilerini kullanarak konumunu güncellemek için görüntülenen pencerede yuvarlak oku seçin.

  İPhone'umu iCloud web sitesi üzerinden bul'da yenile düğmesi

İPhone’unuz Çevrimdışıysa Ne Yapmalısınız?

İPhone’umu Bul ayarlanmış olsa bile, aygıtınız haritada görünmeyebilir. Bunun olmasının nedenleri arasında cihazın:

 • Kapalı veya pili bitmiş.
 • İnternete bağlı değil.
 • Konum Servisleri devre dışı bırakıldı.

İPhone’umu Bul çalışmıyorsa, üç seçenek – Sesi Oynat, Kayıp Modu, ve Iphone’u temizle – her zaman mevcuttur. İstediğinizi kullanın, böylece cihaz internete bir sonraki bağlanışında, seçtiğiniz seçenek gerçekleştirilir.